Przejdź do treści

Obręb ewidencyjny · legionowski · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań — obręb Wólka Radzymińska, legionowski

Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym Wólka Radzymińska (Wólka Radzymińska, ulica Szkolna), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

140803_2.0016

Poziom

obręb ewidencyjny

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 18 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

7 104zł/m²

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

849 500zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni ?

118,7m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

18

  • 21 października 2024 – 21 października 2026 · 18 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: październik 2026 · zmiana danych 8 listopada 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Wólka Radzymińska to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 95 transakcji.

Mieszkania: 18 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 7 104 zł/m², a mediana powierzchni 118,7 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania Niska próba 18 7 104 zł/m² 849 500 zł 118,7 m²
Działki budowlane Niska próba 20 170 zł/m² 282 500 zł 1 477,5 m²
Działki rolne 1 brak danych brak danych brak danych
Działki pozostałe 4 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Nieporęt; część danych: powiat legionowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    10,0rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    750 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    7 104 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    112,5 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    75 150 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 703 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat legionowski
    Liczba mieszkań w próbie
    28

    Tempo zmian okolicy ?

    rosnąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    +26,0%
    Saldo migracji w 2025 roku
    +274 osoby

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie legionowskim w 2025 roku: 8 703 zł miesięcznie. To 92,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 123,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest drogie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 750 000 zł — z 28 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 10,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Porównaj cenę z oferty z medianą za metr kwadratowy — dopiero to pokazuje, czy mieszkanie jest drogie, czy tylko duże.Niska próba: mediana z 28 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Nieporęt mieszkało 17 529 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 26%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 274 osoby więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 16,8% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 16,5%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,7%. Stan na koniec 2025 roku
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie legionowskim 14,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 200 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie legionowskim w 2025 roku: 6,5%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 12,4% do 6,5%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 10 412 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 89,9%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 14,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 8,6 do 14,4.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 703 złmiesięcznie

    +123,8%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    10 412 złrocznie

    +89,9%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    92,9%

    −0,8

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    6,5%

    −5,9

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    2,5%

    −1,9

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    17 529osób

    +26,0%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    8 567osób

    +26,5%48,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    8 962osoby

    +25,4%51,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    2 945osób

    +13,5%16,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    3 139osób

    +29,4%17,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    3 374osoby

    −2,8%19,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    5 186osób

    +40,2%29,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    2 885osób

    +67,1%16,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    +274 osoby

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    15,7

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    15,0

    +2,0

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,6

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    428

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    154

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    14,6

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    14,4

    +5,8

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    13 654

    +37,2%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    8 901

    +53,3%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 października 2026, 112,51 m²

      Księcia Janusza 13, Wólka Radzymińska

      900 500 złCena za metr kwadratowy: 8 004 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 112,51 m²
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 października 2026, 124,88 m²

      Cicha 4B, Wólka Radzymińska

      951 000 złCena za metr kwadratowy: 7 615 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 124,88 m²
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 września 2026, 112,51 m²

      Księcia Janusza 11, Wólka Radzymińska

      850 000 złCena za metr kwadratowy: 7 555 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 112,51 m²
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 czerwca 2026, 112,51 m²

      Księcia Janusza 19, Wólka Radzymińska

      800 500 złCena za metr kwadratowy: 7 115 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 112,51 m²
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 czerwca 2026, 143,3 m²

      Zamostki Wólczyńskie

      980 000 złCena za metr kwadratowy: 6 839 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 143,3 m²
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 czerwca 2026, 112,51 m²

      Księcia Janusza 19, Wólka Radzymińska

      750 000 złCena za metr kwadratowy: 6 666 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 112,51 m²
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 maja 2026, 139,56 m²

      Lotników 45, Wólka Radzymińska

      849 000 złCena za metr kwadratowy: 6 083 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 139,56 m²
      • 6 izb
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 maja 2026, 93,84 m²

      Dobra 1, Wólka Radzymińska

      840 000 złCena za metr kwadratowy: 8 951 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 93,84 m²
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 marca 2026, 143,45 m²

      Zamostki Wólczyńskie

      900 000 złCena za metr kwadratowy: 6 274 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 143,45 m²
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 stycznia 2026, 112,51 m²

      Księcia Janusza 17, Wólka Radzymińska

      720 500 złCena za metr kwadratowy: 6 404 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 112,51 m²
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
      • udziały wymagają uwagi

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: październik 2026. Zmiana danych: 8 listopada 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych