Przejdź do treści

Obręb ewidencyjny · piaseczyński · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań — obręb Nowa Wola, piaseczyński

Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym Nowa Wola (Nowa Wola, ulica Ignacego Krasickiego), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

141803_2.0022

Poziom

obręb ewidencyjny

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

10 928zł/m²

Cena transakcyjna +23,1% rok do roku

Mediana ceny transakcyjnej ?

832 500zł

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

71,1m²

Liczba transakcji ?

74

  • 3 września 2025 – 3 września 2026 · 74 akty notarialne
  • Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Nowa Wola to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 963 transakcje.

Mieszkania: 74 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 10 928 zł/m², a mediana powierzchni 71,1 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 74 10 928 zł/m² 832 500 zł 71,1 m²
Inne lokale 1 brak danych brak danych brak danych
Działki budowlane Niska próba 19 550 zł/m² 650 000 zł 1 359,0 m²
Działki rolne 2 brak danych brak danych brak danych
Działki pozostałe brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Budynki Niska próba 14 17 424 zł/m² 1 150 000 zł 66,5 m²

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Lesznowola; część danych: powiat piaseczyński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    7,5rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    595 000 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    7 766 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    75,2 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    79 796 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    9 271 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat piaseczyński
    Liczba mieszkań w próbie
    674

    Tempo zmian okolicy ?

    rosnąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    +69,3%
    Saldo migracji w 2025 roku
    +1 213 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie piaseczyńskim w 2025 roku: 9 271 zł miesięcznie. To 98,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 130%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Cena mieszkania odpowiada lokalnym zarobkom.Mediana ceny mieszkania: 595 000 zł — z 672 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 7,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.

    Życie na co dzień

    • Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Lesznowola mieszkało 41 459 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 69,3%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 1 213 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Dzieci jest tu wyraźnie więcej niż seniorów.Dzieci do 14 lat: 22,4% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 10,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 67,0%. Stan na koniec 2025 rokuSprawdź, czy pobliskie szkoły i przedszkola mają jeszcze wolne miejsca.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie piaseczyńskim 15,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 5 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie piaseczyńskim w 2025 roku: 3,7%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 6,3% do 3,7%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 10 693 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 46,9%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 36,1 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 16,5 do 36,1.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    9 271 złmiesięcznie

    +130,0%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    10 693 złrocznie

    +46,9%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    98,9%

    +1,8

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    3,7%

    −2,6

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    1,5%

    −2,4

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    41 459osób

    +69,3%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    20 267osób

    +70,2%48,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    21 192osoby

    +68,5%51,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    9 294osoby

    +63,0%22,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    6 326osób

    +67,0%15,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    11 256osób

    +58,9%27,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    10 182osoby

    +81,5%24,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    4 401osób

    +91,3%10,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    +1 213 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    29,8

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    25,6

    −0,9

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    4,2

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    1 728

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    515

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    15,2

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    36,1

    +19,6

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    41 455

    +69,3%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    39 284

    +77,8%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 września 2026, 91,67 m²

      Barwinków 2E, Nowa Wola

      1 200 000 złCena za metr kwadratowy: 13 090 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 91,67 m²
      • 4 izby
      • piętro 1
      • udziały wymagają uwagi
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 sierpnia 2026, 94,57 m²

      Malwy 32, Nowa Wola

      1 189 000 złCena za metr kwadratowy: 12 573 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 94,57 m²
      • 4 izby
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 sierpnia 2026, 71,84 m²

      Frezji 1N, Nowa Wola

      1 100 000 złCena za metr kwadratowy: 15 312 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 71,84 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 sierpnia 2026, 66,36 m²

      Magnolii 3L, Nowa Wola

      1 059 000 złCena za metr kwadratowy: 15 958 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 66,36 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
      • udziały wymagają uwagi
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 sierpnia 2026, 78,67 m²

      Mieczyków 27D, Nowa Wola

      845 000 złCena za metr kwadratowy: 10 741 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 78,67 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 sierpnia 2026, 71,62 m²

      Frezji 1O, Nowa Wola

      1 234 000 złCena za metr kwadratowy: 17 230 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 71,62 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
      • udziały wymagają uwagi
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 sierpnia 2026, 125,73 m²

      OLEANDRÓW 3, Nowa Wola

      1 689 000 złCena za metr kwadratowy: 13 434 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 125,73 m²
      • 4 izby
      • piętro 1
      • udziały wymagają uwagi
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 lipca 2026, 71,07 m²

      Hiacyntów 4, Nowa Wola

      749 000 złCena za metr kwadratowy: 10 539 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 71,07 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 lipca 2026, 79,4 m²

      Mieczyków 86, Nowa Wola

      850 000 złCena za metr kwadratowy: 10 705 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 79,4 m²
      • 4 izby
      • piętro 3
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 lipca 2026, 94,81 m²

      Malwy 20, Nowa Wola

      1 184 000 złCena za metr kwadratowy: 12 488 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 94,81 m²
      • 4 izby
      • piętro 1
      • rynek pierwotny

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2026. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych