Obręb ewidencyjny · Ceny transakcyjne
Obręb ewidencyjny Nowa Wola, Lesznowola
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Pokazujemy 2 lata, bo w ostatnim roku zapisano mniej niż 30 aktów notarialnych.
Mediana ceny za metr kwadratowy powierzchni użytkowej ?
11 765zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
999 999zł
Mediana powierzchni użytkowej ?
79,0m²
Liczba transakcji ?
52
- 3 września 2024 – 3 września 2026 · 52 akty notarialne
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Sprzedaże budynków
Ceny całych transakcji z aktów notarialnych, razem z działką
Liczba sprzedaży budynków
15
Akty podały powierzchnię użytkową budynku w 15 z nich.
Mediana ceny transakcji budynków
1 150 000zł
Cena całej transakcji, razem z działką.
Mediana powierzchni działek
235m²
Najczęstsza liczba kondygnacji nadziemnych
2kondygnacje
W 14 z 14 sprzedaży z budynkiem mieszkalnym, dla których znamy liczbę kondygnacji.
Opis obszaru
Cena transakcyjnaNowa Wola to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 963 transakcje.
Budynki: 52 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy powierzchni użytkowej wynosi 11 765 zł/m², a mediana powierzchni użytkowej 79,0 m². Dla budynków liczymy tylko akty, w których Rejestr Cen Nieruchomości podaje powierzchnię użytkową budynku.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 164 | 10 670 zł/m² | 795 000 zł | 71,1 m² |
| Inne lokale Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 35 | 512 zł/m² | 631 318 zł | 1 272,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki pozostałe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Budynki Niska próba | 52 | 11 765 zł/m² | 999 999 zł | 79,0 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Lesznowola; część danych: powiat piaseczyński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
7,5rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 595 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 7 766 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 75,2 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 79 796 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 9 271 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat piaseczyński
- Liczba mieszkań w próbie
- 674
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +69,3%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +1 213 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie piaseczyńskim w 2025 roku: 9 271 zł miesięcznie. To 98,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 130%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Cena mieszkania odpowiada lokalnym zarobkom.Mediana ceny mieszkania: 595 000 zł — z 672 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 7,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Lesznowola mieszkało 41 459 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 69,3%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 1 213 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci jest tu wyraźnie więcej niż seniorów.Dzieci do 14 lat: 22,4% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 10,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 67,0%. Stan na koniec 2025 rokuSprawdź, czy pobliskie szkoły i przedszkola mają jeszcze wolne miejsca.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie piaseczyńskim 15,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 5 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie piaseczyńskim w 2025 roku: 3,7%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 6,3% do 3,7%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 10 693 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 46,9%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 36,1 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 16,5 do 36,1.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
9 271 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
10 693 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
98,9%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
3,7%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
1,5%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
41 459osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
20 267osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
21 192osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
9 294osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
6 326osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
11 256osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
10 182osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
4 401osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+1 213 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
29,8
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
25,6
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
4,2
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
1 728
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
515
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
15,2
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
36,1
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
41 455
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
39 284
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Budynki
Sprzedaż budynku, 10 lipca 2026, 64 m²
Czerwonych Maków 19, Nowa Wola
1 240 000 złCena za metr kwadratowy: 19 375 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 64 m²
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż budynku, 19 czerwca 2026, 79 m²
Kameliowa 12, Nowa Wola
1 440 000 złCena za metr kwadratowy: 18 228 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 79 m²
Sprzedaż budynku, 16 czerwca 2026, 66 m²
Maciejki 19, Nowa Wola
1 150 000 złCena za metr kwadratowy: 17 424 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 66 m²
Sprzedaż budynku, 2 czerwca 2026, 66 m²
DALII 20, Nowa Wola
1 140 000 złCena za metr kwadratowy: 17 273 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 66 m²
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż budynku, 29 maja 2026, 69 m²
BRATKÓW 10, Nowa Wola
700 000 złCena za metr kwadratowy: 10 145 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 69 m²
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż budynku, 29 maja 2026, 69 m²
BRATKÓW 6, Nowa Wola
950 000 złCena za metr kwadratowy: 13 768 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 69 m²
- rynek pierwotny
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż budynku, 22 maja 2026, 70 m²
BRATKÓW 4, Nowa Wola
1 230 000 złCena za metr kwadratowy: 17 571 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 70 m²
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż budynku, 14 kwietnia 2026, 62 m²
Hortensji 10, Nowa Wola
1 150 000 złCena za metr kwadratowy: 18 548 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 62 m²
Sprzedaż budynku, 16 lutego 2026, 43 m²
Nadarzyńska 10H, Nowa Wola
1 000 000 złCena za metr kwadratowy: 23 256 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 43 m²
Sprzedaż budynku, 11 lutego 2026, 88 m²
Bławatków 10, Nowa Wola
1 199 000 złCena za metr kwadratowy: 13 625 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 88 m²
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Budynki” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych