Przejdź do treści

Obręb ewidencyjny · kędzierzyńsko-kozielski · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań — obręb Błażejowice, kędzierzyńsko-kozielski

Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym Błażejowice (Błażejowice, ulica Wiejska), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

160303_2.0006

Poziom

obręb ewidencyjny

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 2 akty notarialne. Medianę pokazujemy od 5 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

2

  • 17 sierpnia 2024 – 17 sierpnia 2026 · 2 akty notarialne
  • Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026 · zmiana danych 4 listopada 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Błażejowice to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 62 transakcje.

Mieszkania: 2 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 2 brak danych brak danych brak danych
Działki rolne 1 brak danych brak danych brak danych
Działki pozostałe brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Cisek; część danych: powiat kędzierzyńsko-kozielski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    0,9rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    70 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    1 102 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    41,5 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    74 981 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 682 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat kędzierzyńsko-kozielski
    Liczba mieszkań w próbie
    33

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −9,3%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −15 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim w 2025 roku: 8 682 zł miesięcznie. To 92,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 95,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 70 000 zł — z 9 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.Niska próba: mediana z 9 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Cisek mieszkało 5 217 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 9,3%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 15 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,1% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 19,4%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,6%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim 14,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 200 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim w 2025 roku: 7,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,8% do 7,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 7 476 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 122,4%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 0,6 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 0,9 do 0,6.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 682 złmiesięcznie

    +95,3%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    7 476 złrocznie

    +122,4%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    92,6%

    −14,5

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    7,4%

    −4,4

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    2,3%

    −2,4

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    5 217osób

    −9,3%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    2 510osób

    −9,1%48,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    2 707osób

    −9,5%51,9% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    733osoby

    +3,2%14,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    761osób

    −34,4%14,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    1 158osób

    −5,5%22,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    1 553osoby

    −8,1%29,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    1 012osób

    +5,0%19,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −15 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −2,9

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    0,4

    +4,7

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    −3,2

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    41

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    56

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    14,3

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    0,6

    −0,3

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    4 951

    −8,9%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    1 425

    +62,3%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 marca 2026, 76 m²

      Wiejska 70B, Błażejowice

      140 000 złCena za metr kwadratowy: 1 842 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 76 m²
      • 4 izby
      • piętro 2
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 lutego 2026, 42,82 m²

      Wiejska 70, Błażejowice

      50 000 złCena za metr kwadratowy: 1 168 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 42,82 m²
      • 2 izby
      • piętro 2

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: sierpień 2026. Zmiana danych: 4 listopada 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych