Przejdź do treści

Obręb ewidencyjny · Ceny transakcyjne

Obręb ewidencyjny 3-Centrum, Stalowa Wola

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

181801_1.0003

Poziom

obręb ewidencyjny

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Pokazujemy 2 lata, bo w ostatnim roku zapisano mniej niż 30 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

3 085zł/m²

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

300 000zł

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

62,8m²

Liczba transakcji ?

52

  • 29 lipca 2024 – 29 lipca 2026 · 52 akty notarialne
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

3-Centrum to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 798 transakcji.

Budynki: 52 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 085 zł/m², a mediana powierzchni 62,8 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 489 6 680 zł/m² 302 500 zł 47,2 m²
Garaże brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Handlowo-usługowe brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji
Inne lokale 64 3 085 zł/m² 58 500 zł 18,0 m²
Działki budowlane Niska próba 14 227 zł/m² 262 500 zł 929,0 m²
Działki rolne Niska próba 7 brak danych brak danych 779,0 m²
Działki pozostałe Niska próba 15 242 zł/m² 150 000 zł 700,0 m²
Budynki 52 3 085 zł/m² 300 000 zł 62,8 m²

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Stalowa Wola; część danych: powiat stalowowolski Bank Danych Lokalnych GUS

    Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    3,5rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    250 000 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    5 637 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    47,4 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    71 486 zł
    Wynagrodzenie brutto według GUS
    8 255 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat stalowowolski
    Liczba mieszkań w próbie
    1 495

    Tempo zmian okolicy ?

    malejąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    −14,9%
    Saldo migracji w 2025 roku
    −458 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie stalowowolskim w 2025 roku: 8 255 zł miesięcznie. To 88,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 126,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 250 000 zł — z 1 481 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Stalowa Wola mieszkało 53 540 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 14,9%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 458 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 11,3% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 27,1%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 61,6%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie stalowowolskim 13,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 400 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie stalowowolskim w 2025 roku: 6,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 9,6% do 6,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 10 066 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 220,9%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,3 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 1,0 do 2,3.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 255 złmiesięcznie

    +126,1%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    10 066 złrocznie

    +220,9%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    88,1%

    +0,1

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    6,2%

    −3,4

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    4,7%

    −1,2

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    53 540osób

    −14,9%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    25 431osób

    −15,7%47,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    28 109osób

    −14,2%52,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    6 032osoby

    −25,8%11,3% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    6 959osób

    −38,3%13,0% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    11 119osób

    −26,9%20,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    14 896osób

    −17,6%27,8% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    14 534osoby

    +42,1%27,1% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    −458 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    −8,5

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    −7,7

    −1,5

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    −0,8

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    302

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    760

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    13,5

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    2,3

    +1,3

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    51 722

    −14,7%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    47 788

    −13,8%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Budynki

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Budynki” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Pokoje Piętro
    30 czerwca 2026 Osiedle Energetyków Budynek 4036 77 000 zł 3 670 zł/m² ? 21,0 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    25 czerwca 2026 Podgórna 11, Stalowa Wola Budynek 3024 550 000 zł brak danych brak danych 1/1 ? brak danych brak danych
    25 czerwca 2026 Podgórna 11, Stalowa Wola Budynek 3023 550 000 zł 4 663 zł/m² ? 118,0 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    25 czerwca 2026 1-go Sierpnia 28, Stalowa Wola Budynek 145 2 000 000 zł 4 529 zł/m² ? 441,6 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    25 czerwca 2026 1-go Sierpnia 28, Stalowa Wola Budynek 146 2 000 000 zł 9 996 zł/m² ? 200,1 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    25 czerwca 2026 1-go Sierpnia 28, Stalowa Wola Budynek 147 2 000 000 zł 31 422 zł/m² ? 63,7 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    24 czerwca 2026 Aleje Jana Pawła II 104, Stalowa Wola Budynek 2660 980 000 zł 10 300 zł/m² ? 95,2 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    27 maja 2026 Leopolda Staffa 4, Stalowa Wola Budynek 1065 705 000 zł 9 726 zł/m² ? 72,5 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    27 maja 2026 Leopolda Staffa 4, Stalowa Wola Budynek 1066 705 000 zł 26 701 zł/m² ? 26,4 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    22 maja 2026 Osiedle Młodych Budynek 1481 60 000 zł 3 109 zł/m² ? 19,3 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych

    Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Budynki” w obrębie ewidencyjnym 3-Centrum

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych