Obręb ewidencyjny
Obręb ewidencyjny Sto trzy, Bytów - miasto
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za m² ?
6 939 zł/m²
—
Mediana ceny całkowitej
1 100 000 zł
Mediana metrażu
60,6 m²
Liczba transakcji
7
Ostatnie 24 miesięcy · 7 aktów notarialnych
Opis obszaru
Sto trzy to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 171 transakcji.
Budynki: 7 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi 6 939 zł/m², a mediana metrażu 60,6 m².
| Rodzaj | Transakcje | Mediana ceny/m² | Mediana ceny | Mediana metrażu |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania | 61 | 5 389 zł/m² | 220 000 zł | 43,9 m² |
| Handlowo-usługowe | 3 | 4 143 zł/m² | 215 000 zł | 50,2 m² |
| Inne lokale | 4 | 3 876 zł/m² | 105 050 zł | 27,1 m² |
| Działki budowlane | 27 | 212 zł/m² | 105 556 zł | 496,0 m² |
| Działki rolne | 12 | 89 zł/m² | 135 000 zł | 2 999,5 m² |
| Działki pozostałe | 14 | 3 287 zł/m² | 19 720 zł | 207,0 m² |
| Budynki | 50 | 6 939 zł/m² | 1 100 000 zł | 81,6 m² |
Trend mediany ceny za m² ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Liczba transakcji ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana ceny całkowitej ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana metrażu
Miesięcznie, wybrany typ
Przedziały cenowe
Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ
Kontekst okolicy
gmina; część danych: powiat bytowskiDane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.
Co mówią dane o okolicy: plusy i znaki zapytania
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie bytowskim w 2025 r.: 8 149 zł miesięcznie. To 86,9% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 136,4%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 220 000 zł — z 61 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. na poziomie gminy mieszkało 16 047 osób. Od 2015 r. liczba mieszkańców spadła o 5,4%. W 2025 r. wyprowadziło się stąd o 61 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 15,6% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 21,4%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 63,1%. Stan na koniec 2025 r.Jeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość rośnie.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie bytowskim 25,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik wzrósł z 15,7 do 25,5.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie bytowskim w 2025 r.: 9,4%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 17,6% do 9,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody prawie się nie zmieniły.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 2,1 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 1,3 do 2,1.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
- Mediana całkowitej ceny mieszkania
- 220 000 zł
- Mediana ceny za m²
- 5 389 zł/m²
- Mediana powierzchni mieszkania
- 43,9 m²
- Szacunkowy dochód netto
- 5 885 zł/mies.
- Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
- 8 149 zł/mies.
- Obszar wynagrodzenia
- powiat bytowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 61
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie bytowskim
Najważniejsze dane
Ludność i wiek
Ludność ogółem na poziomie gminy
Płeć
Wiek
Migracje
Na poziomie gminy ubyło 61 osób przez migracje w 2025 r.
Co składa się na bilans
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie bytowskim
Najważniejsze dane
Najnowsze transakcje: Budynki
Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Budynki”. Pełna lista pod linkiem poniżej.
| Data | Oznaczenie / lokal | Cena | Cena/m² | Metraż | Udział | Izby | Kondygnacja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 30.10.2025 | Jana Bauera 11, Bytów Budynek 326_BUD | 231 000 zł | 6 593 zł/m² ? | 35,0 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 30.10.2025 | Jana Bauera 11, Bytów Budynek 325_BUD | 231 000 zł | 2 884 zł/m² ? | 80,1 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 24.10.2025 | Bauera 15, Bytów Budynek 319_BUD | 1 100 000 zł | 17 966 zł/m² ? | 61,2 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 24.10.2025 | Bauera 15, Bytów Budynek 322_BUD | 1 100 000 zł | 7 268 zł/m² ? | 151,4 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 24.10.2025 | Bauera 15, Bytów Budynek 309_BUD | 1 100 000 zł | 8 327 zł/m² ? | 132,1 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 24.10.2025 | Bauera 15, Bytów Budynek 321_BUD | 1 100 000 zł | 18 328 zł/m² ? | 60,0 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 24.10.2025 | Bauera 15, Bytów Budynek 307_BUD | 1 100 000 zł | 7 877 zł/m² ? | 139,6 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 24.10.2025 | Bauera 15, Bytów Budynek 310_BUD | 1 100 000 zł | 3 136 zł/m² ? | 350,8 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 24.10.2025 | Bauera 15, Bytów Budynek 314_BUD | 1 100 000 zł | 11 095 zł/m² ? | 99,2 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 24.10.2025 | Bauera 15, Bytów Budynek 316_BUD | 1 100 000 zł | 14 116 zł/m² ? | 77,9 m² ? | 1/1 ? | — | — |
Brak transakcji dla wybranego typu.