Obręb ewidencyjny · bytowski

Ceny mieszkań bytowski — obręb ewidencyjny Pasieka (Pasieka, ul. Jodłowa)

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego: obręb ewidencyjny Pasieka 220106_5.0015 Indeks transakcji Zobacz pełną listę

Mediana ceny za m² ?

5 019 zł/m²

Mediana ceny całkowitej

250 000 zł

Mediana metrażu

55,4 m²

Liczba transakcji

3

Ostatnie 24 miesięcy · 3 akty notarialne

Ostatni miesiąc danych: maj 2026 · import: 16 sierpnia 2026

Opis obszaru

Pasieka to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 379 transakcji.

Mieszkania: 3 transakcje. Mediana ceny za m² wynosi 5 019 zł/m², a mediana metrażu 55,4 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 10 3 867 zł/m² 214 000 zł 56,2 m²
Działki budowlane 26 24 zł/m² 127 000 zł 1 461,5 m²
Działki rolne 251 44 zł/m² 65 000 zł 1 200,0 m²
Działki pozostałe 56 16 zł/m² 5 678 zł 665,5 m²
Budynki 42 3 842 zł/m² 345 000 zł 123,1 m²

Trend mediany ceny za m² ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

gmina; część danych: powiat bytowski

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: plusy i znaki zapytania

Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

Pieniądze

  • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie bytowskim w 2025 r.: 8 149 zł miesięcznie. To 86,9% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 136,4%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 214 000 zł — z 10 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

Życie na co dzień

  • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. na poziomie gminy mieszkało 8 409 osób. Od 2015 r. liczba mieszkańców spadła o 8,2%. W 2025 r. wyprowadziło się stąd o 53 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
  • Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 15,5% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 17,0%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 67,5%. Stan na koniec 2025 r.
  • Przestępczość rośnie.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie bytowskim 25,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik wzrósł z 15,7 do 25,5.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie bytowskim w 2025 r.: 9,4%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 17,6% do 9,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody prawie się nie zmieniły.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
  • Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 2,1 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 1,3 do 2,1.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
3,0 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
214 000 zł
Mediana ceny za m²
3 867 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
56,2 m²
Szacunkowy dochód netto
5 885 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
8 149 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
powiat bytowski
Liczba mieszkań w próbie
10
Cena całego mieszkania 214 000 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 70 623 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 97 791 zł
Czy okolica rośnie? ?
malejąca
Ludność -8,2%
Saldo migracji 2025 -53 osoby

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie bytowskim

?
8 149 zł+136,4%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Dochody gminy na mieszkańca?
0 zł
Wynagrodzenie vs Polska?
86,9%+3,8
Stopa bezrobocia?
9,4%-8,2
Bezrobotni w wieku produkcyjnym?
9,8%

Ludność i wiek

Stan ludności

Ludność ogółem na poziomie gminy

?
8 409 -8,2%
Stan na 31 XII 2025 r.
Płeć
Mężczyźni?
4 295-8,0%
Kobiety?
4 114-8,5%
Wiek
0-14 lat?
1 307-20,3%
15-29 lat?
1 532-28,8%
30-44 lata?
1 856-6,5%
45-64 lata?
2 284-7,4%
65+?
1 430+54,9%

Migracje

Ruch mieszkańców

Na poziomie gminy ubyły 53 osoby przez migracje w 2025 r.

?
-53 osoby
Dane za 2025 r.
Co składa się na bilans
Saldo na 1000 mieszkańców?
-6,3
Migracje wewnętrzne na 1000?
-6,2-2,8
Migracje zagraniczne na 1000?
-0,1
Zameldowania?
89
Wymeldowania?
142

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie bytowskim

?
25,5+9,8
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
2,1+0,8
Wodociąg?
7 320-6,1%
Kanalizacja?
5 405-1,9%

Najnowsze transakcje: Mieszkania

Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Mieszkania”. Pełna lista pod linkiem poniżej.

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
29.01.2025 55A, Pasieka Lokal 419_LOK 250 000 zł 5 019 zł/m² ? 49,8 m² ? 0
12.09.2024 2A, Pasieka Lokal 1_LOK 400 000 zł 5 502 zł/m² ? 72,7 m² ? 4
20.08.2024 55A, Pasieka Lokal 398_LOK 250 000 zł 4 513 zł/m² ? 55,4 m² ? 3
25.04.2024 55b, Pasieka Lokal 3_LOK Udziały wymagają uwagi ? 190 000 zł 3 594 zł/m² ? 52,9 m² ? 3
01.12.2023 19, Chlebowo Lokal 11_LOK 235 000 zł 4 126 zł/m² ? 57,0 m² ? 3
28.11.2023 19, Chlebowo Lokal 3_LOK Udziały wymagają uwagi ? 198 000 zł 3 176 zł/m² ? 62,4 m² ? 3
22.09.2023 1, Trzebieszyno Lokal 6_LOK 85 000 zł 2 628 zł/m² ? 32,4 m² ? 2 2
11.07.2023 18, Chlebowo Lokal 5_LOK 230 000 zł 3 689 zł/m² ? 62,4 m² ? 3
04.11.2022 55b, Pasieka Lokal 10_LOK 195 000 zł 4 046 zł/m² ? 48,2 m² ? 3
28.05.2012 19, Chlebowo Lokal 3_LOK 80 000 zł 1 283 zł/m² ? 62,4 m² ? 3

Zobacz pełną listę transakcji w powiecie bytowskim