Obręb ewidencyjny
Obręb ewidencyjny Węgorzynko, Miastko - obszar wiejski
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za m² ?
5 443 zł/m²
—
Mediana ceny całkowitej
190 000 zł
Mediana metrażu
124,1 m²
Liczba transakcji
10
Ostatnie 24 miesięcy · 10 aktów notarialnych
Opis obszaru
Węgorzynko to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 150 transakcji.
Budynki: 0 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi brak danych, a mediana metrażu brak danych.
| Rodzaj | Transakcje | Mediana ceny/m² | Mediana ceny | Mediana metrażu |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania | 1 | 3 650 zł/m² | 250 000 zł | 68,5 m² |
| Działki budowlane | 1 | — | — | 2 230,0 m² |
| Działki rolne | 121 | 36 zł/m² | 53 900 zł | 3 636,0 m² |
| Działki pozostałe | 17 | 7 zł/m² | 23 495 zł | 2 203,0 m² |
| Budynki | 10 | 5 443 zł/m² | 190 000 zł | 124,1 m² |
Trend mediany ceny za m² ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Liczba transakcji ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana ceny całkowitej ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana metrażu
Miesięcznie, wybrany typ
Przedziały cenowe
Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ
Kontekst okolicy
gmina; część danych: powiat bytowskiDane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.
Co mówią dane o okolicy: plusy i znaki zapytania
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie bytowskim w 2025 r.: 8 149 zł miesięcznie. To 86,9% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 136,4%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 250 000 zł — z 1 transakcji zapisanej w aktach notarialnych. To 3,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.To mediana z jednej transakcji — pojedyncza nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc potraktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. na poziomie gminy mieszkało 8 409 osób. Od 2015 r. liczba mieszkańców spadła o 8,2%. W 2025 r. wyprowadziło się stąd o 53 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 15,5% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 17,0%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 67,5%. Stan na koniec 2025 r.
- Przestępczość rośnie.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie bytowskim 25,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik wzrósł z 15,7 do 25,5.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie bytowskim w 2025 r.: 9,4%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 17,6% do 9,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody prawie się nie zmieniły.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 2,1 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 1,3 do 2,1.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
- Mediana całkowitej ceny mieszkania
- 250 000 zł
- Mediana ceny za m²
- 3 650 zł/m²
- Mediana powierzchni mieszkania
- 68,5 m²
- Szacunkowy dochód netto
- 5 885 zł/mies.
- Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
- 8 149 zł/mies.
- Obszar wynagrodzenia
- powiat bytowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 1
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie bytowskim
Najważniejsze dane
Ludność i wiek
Ludność ogółem na poziomie gminy
Płeć
Wiek
Migracje
Na poziomie gminy ubyły 53 osoby przez migracje w 2025 r.
Co składa się na bilans
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie bytowskim
Najważniejsze dane
Najnowsze transakcje: Budynki
Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Budynki”. Pełna lista pod linkiem poniżej.
| Data | Oznaczenie / lokal | Cena | Cena/m² | Metraż | Udział | Izby | Kondygnacja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 16.03.2023 | 33A, Węgorzynko Budynek 310_BUD | 190 000 zł | 5 443 zł/m² ? | 34,9 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 08.07.2022 | 15H, Węgorzynko Budynek 298_BUD | — | — | 142,0 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 04.02.2022 | 15H, Węgorzynko Budynek 298_BUD | — | — | 142,0 m² ? | 1/1 ? | — | — |
| 22.12.2020 | Węgorzynko Budynek 106_BUD | — | — | 48,6 m² ? | — | — | — |
| 22.12.2020 | Węgorzynko Budynek 105_BUD | — | — | 24,4 m² ? | — | — | — |
| 18.11.2020 | 15H, Węgorzynko Budynek 298_BUD | — | — | 142,0 m² ? | — | — | — |
| 26.09.2017 | 6e, Węgorzynko Budynek 41_BUD | — | — | 279,1 m² ? | — | — | — |
| 26.09.2017 | 6e, Węgorzynko Budynek 40_BUD | — | — | 216,4 m² ? | — | — | — |
| 15.09.2017 | 34, Węgorzynko Budynek 48_BUD | — | — | 95,5 m² ? | — | — | — |
| 15.09.2017 | 34, Węgorzynko Budynek 50_BUD | — | — | 17,3 m² ? | — | — | — |
Brak transakcji dla wybranego typu.