Obręb ewidencyjny · kartuski

Ceny mieszkań kartuski — obręb ewidencyjny Tuchom (Tuchom, ul. Gdyńska)

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego: obręb ewidencyjny Tuchom 220508_5.0019 Indeks transakcji Zobacz pełną listę

Mediana ceny za m² ?

7 534 zł/m²

+17,3% r/r

Mediana ceny całkowitej

684 000 zł

Mediana metrażu

90,8 m²

Liczba transakcji

38

Ostatnie 12 miesięcy · 38 aktów notarialnych

Ostatni miesiąc danych: maj 2026 · import: 16 sierpnia 2026

Opis obszaru

Tuchom to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 699 transakcji.

Mieszkania: 38 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi 7 534 zł/m², a mediana metrażu 90,8 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 96 6 796 zł/m² 659 500 zł 90,8 m²
Inne lokale 6 2 923 zł/m² 20 000 zł 14,2 m²
Działki budowlane 139 125 zł/m² 164 558 zł 1 108,5 m²
Działki rolne 132 116 zł/m² 187 000 zł 1 000,0 m²
Działki pozostałe 268 34 zł/m² 4 390 zł 958,0 m²
Budynki 114 6 788 zł/m² 929 500 zł 121,2 m²

Trend mediany ceny za m² ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

gmina; część danych: powiat kartuski

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: kilka mocnych stron

Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

Pieniądze

  • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie kartuskim w 2025 r.: 8 000 zł miesięcznie. To 85,3% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 144,2%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Mieszkanie jest drogie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 659 500 zł — z 96 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 9,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Porównaj cenę z oferty z medianą za metr kwadratowy — dopiero to pokazuje, czy mieszkanie jest drogie, czy tylko duże.

Życie na co dzień

  • Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. na poziomie gminy mieszkało 46 287 osób. Od 2015 r. liczba mieszkańców wzrosła o 66,5%. W 2025 r. wprowadziło się tu o 885 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
  • Dzieci jest tu wyraźnie więcej niż seniorów.Dzieci do 14 lat: 22,7% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 10,2%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 67,1%. Stan na koniec 2025 r.Sprawdź, czy pobliskie szkoły i przedszkola mają jeszcze wolne miejsca.
  • Przestępczość spada.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie kartuskim 12,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik spadł z 15,4 do 12,9.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie kartuskim w 2025 r.: 3,3%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 5,4% do 3,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody prawie się nie zmieniły.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
  • Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 8,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 3,2 do 8,0.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
9,5 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
659 500 zł
Mediana ceny za m²
6 796 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
90,8 m²
Szacunkowy dochód netto
5 784 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
8 000 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
powiat kartuski
Liczba mieszkań w próbie
96
Cena całego mieszkania 659 500 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 69 406 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 96 005 zł
Czy okolica rośnie? ?
rosnąca
Ludność +66,5%
Saldo migracji 2025 +885 osób

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie kartuskim

?
8 000 zł+144,2%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Dochody gminy na mieszkańca?
0 zł
Wynagrodzenie vs Polska?
85,3%+6,4
Stopa bezrobocia?
3,3%-2,1
Bezrobotni w wieku produkcyjnym?
1,5%

Ludność i wiek

Stan ludności

Ludność ogółem na poziomie gminy

?
46 287 +66,5%
Stan na 31 XII 2025 r.
Płeć
Mężczyźni?
23 044+65,5%
Kobiety?
23 243+67,6%
Wiek
0-14 lat?
10 497+70,7%
15-29 lat?
7 620+30,9%
30-44 lata?
12 285+75,6%
45-64 lata?
11 154+74,7%
65+?
4 731+93,9%

Migracje

Ruch mieszkańców

Na poziomie gminy przybyło 885 osób przez migracje w 2025 r.

?
+885 osób
Dane za 2025 r.
Co składa się na bilans
Saldo na 1000 mieszkańców?
19,3
Migracje wewnętrzne na 1000?
18,6-8,5
Migracje zagraniczne na 1000?
0,6
Zameldowania?
1 383
Wymeldowania?
498

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie kartuskim

?
12,9-2,5
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
8,0+4,8
Wodociąg?
45 305+68,9%
Kanalizacja?
24 346+174,5%

Najnowsze transakcje: Mieszkania

Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Mieszkania”. Pełna lista pod linkiem poniżej.

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
28.05.2026 Pólnicy 4, Tuchom Lokal 2_LOK Udziały wymagają uwagi ? 701 600 zł 7 773 zł/m² ? 90,3 m² ? 0 1
22.05.2026 Pólnicy 3, Tuchom Lokal 2_LOK Udziały wymagają uwagi ? 707 000 zł 7 781 zł/m² ? 90,9 m² ? 0 1
21.05.2026 Pólnicy 1, Tuchom Lokal 1_LOK Udziały wymagają uwagi ? 699 000 zł 7 744 zł/m² ? 90,3 m² ? 0 1
14.04.2026 Topolowa 15, Tuchom Lokal 2_LOK Udziały wymagają uwagi ? 988 850 zł 7 960 zł/m² ? 124,2 m² ? 0 1
13.03.2026 Pólnicy 5, Tuchom Lokal 2_LOK Udziały wymagają uwagi ? 704 000 zł 7 800 zł/m² ? 90,3 m² ? 0 1
03.03.2026 Pólnicy 14, Tuchom Lokal 1_LOK Udziały wymagają uwagi ? 684 000 zł 7 534 zł/m² ? 90,8 m² ? 0 1
26.02.2026 Pólnicy 9, Tuchom Lokal 1_LOK Udziały wymagają uwagi ? 694 000 zł 7 595 zł/m² ? 91,4 m² ? 0 1
20.02.2026 Topolowa 18, Tuchom Lokal 2_LOK Udziały wymagają uwagi ? 988 850 zł 7 960 zł/m² ? 124,2 m² ? 0 1
17.02.2026 Pólnicy 10, Tuchom Lokal 2_LOK Udziały wymagają uwagi ? 674 000 zł 7 425 zł/m² ? 90,8 m² ? 0 1
16.02.2026 Pólnicy 12, Tuchom Lokal 1_LOK Udziały wymagają uwagi ? 699 000 zł 7 773 zł/m² ? 89,9 m² ? 0 1

Zobacz pełną listę transakcji w powiecie kartuskim