Obręb ewidencyjny · Ceny transakcyjne
Obręb ewidencyjny Pelplin, Pelplin - miasto
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 20 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
1 593zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
79 270zł
Mediana powierzchni ?
49,2m²
Liczba transakcji ?
21
- 16 stycznia 2024 – 16 stycznia 2026 · 21 aktów notarialnych
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaPelplin to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 883 transakcje.
Budynki: 21 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 1 593 zł/m², a mediana powierzchni 49,2 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 103 | 5 755 zł/m² | 273 644 zł | 45,3 m² |
| Garaże Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Handlowo-usługowe Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Inne lokale Niska próba | 4 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 9 | 169 zł/m² | 94 536 zł | 1 715,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki pozostałe Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 21 | 1 593 zł/m² | 79 270 zł | 49,2 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina; część danych: powiat tczewski Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,7rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 199 994 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 4 402 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 44,3 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 73 129 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 456 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat tczewski
- Liczba mieszkań w próbie
- 447
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −13,3%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −44 osoby
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie tczewskim w 2025 roku: 8 456 zł miesięcznie. To 90,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 121,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 199 994 zł — z 439 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku na poziomie gminy mieszkało 7 040 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 13,3%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 44 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,2% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 21,9%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,9%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie tczewskim 18,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 500 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie tczewskim w 2025 roku: 6,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 9,1% do 6,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody prawie się nie zmieniły.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 6,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 0,7 do 6,0.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 456 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
0 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
90,2%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
6,3%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
4,4%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
7 040osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
3 489osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
3 551osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
926osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 104osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 496osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 971osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 543osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−44 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−6,3
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−6,1
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−0,1
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
64
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
108
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
18,3
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
6,0
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
6 580
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
6 897
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Budynki
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 16 stycznia 2026 | Szkolna 10, Pelplin Budynek 153 | 540 000 zł | 11 292 zł/m² ? | 47,8 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 25 listopada 2025 | Osiedle 700-lecia Budynek 1801 | 27 000 zł | 1 337 zł/m² ? | 20,2 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 9 października 2025 | Generała Hallera 17, Pelplin Budynek 1465 | 430 000 zł | 10 271 zł/m² ? | 41,9 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 9 października 2025 | Generała Hallera 17, Pelplin Budynek 680 | 430 000 zł | 4 690 zł/m² ? | 91,7 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 9 października 2025 | Generała Hallera 17, Pelplin Budynek 681 | 430 000 zł | 25 340 zł/m² ? | 17,0 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 29 września 2025 | Żeromskiego 7, Pelplin Budynek 1059 | 70 700 zł | 959 zł/m² ? | 73,7 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 8 września 2025 | Czarnieckiego 3, Pelplin Budynek 893 | 410 000 zł | 2 829 zł/m² ? | 144,9 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 8 września 2025 | Czarnieckiego 3, Pelplin Budynek 894 | 410 000 zł | 8 391 zł/m² ? | 48,9 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 24 lipca 2025 | Osiedle 700-lecia Budynek 236 | 72 500 zł | 2 089 zł/m² ? | 34,7 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
| 5 czerwca 2025 | Maciejewo Budynek 2482 | 45 000 zł | 1 808 zł/m² ? | 24,9 m² ? | 1/1 ? | brak danych | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Budynki” w obrębie ewidencyjnym Pelplin
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych