Obręb ewidencyjny · cieszyński

Ceny mieszkań cieszyński — obręb ewidencyjny ZBYTKÓW (Zbytków, ul. Wyzwolenia)

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego: obręb ewidencyjny ZBYTKÓW 240311_5.0005 Indeks transakcji Zobacz pełną listę

Mediana ceny za m² ?

7 324 zł/m²

Mediana ceny całkowitej

323 000 zł

Mediana metrażu

44,1 m²

Liczba transakcji

1

Ostatnie 24 miesięcy · 1 akt notarialny

Ostatni miesiąc danych: kwiecień 2026 · import: 16 sierpnia 2026

Opis obszaru

ZBYTKÓW to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 38 transakcji.

Mieszkania: 0 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi brak danych, a mediana metrażu brak danych.

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 1 7 324 zł/m² 323 000 zł 44,1 m²
Działki budowlane 21 94 500 zł 849,5 m²
Działki rolne 3 4 165,0 m²
Budynki 13 1 853 zł/m² 167 500 zł 110,9 m²

Trend mediany ceny za m² ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

gmina; część danych: powiat cieszyński

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: kilka mocnych stron

Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

Pieniądze

  • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie cieszyńskim w 2025 r.: 8 250 zł miesięcznie. To 88,0% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 138,7%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 323 000 zł — z 1 transakcji zapisanej w aktach notarialnych. To 4,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.To mediana z jednej transakcji — pojedyncza nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc potraktuj tę kwotę jako orientacyjną.

Życie na co dzień

  • Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. na poziomie gminy mieszkało 9 606 osób. Od 2015 r. liczba mieszkańców wzrosła o 2,9%. W 2025 r. wprowadziło się tu o 19 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
  • Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 16,6% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 18,1%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,3%. Stan na koniec 2025 r.
  • Przestępczość spada.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie cieszyńskim 17,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 700 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik spadł z 24,2 do 17,4.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie cieszyńskim w 2025 r.: 5,0%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 7,4% do 5,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody prawie się nie zmieniły.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
  • Buduje się tu coraz mniej.W 2017 r. oddano tu do użytku 3,3 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik spadł z 4,6 do 3,3.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
4,5 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
323 000 zł
Mediana ceny za m²
7 324 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
44,1 m²
Szacunkowy dochód netto
5 954 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
8 250 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
powiat cieszyński
Liczba mieszkań w próbie
1
Cena całego mieszkania 323 000 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 71 445 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 98 996 zł
Czy okolica rośnie? ?
rosnąca
Ludność +2,9%
Saldo migracji 2025 +19 osób

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie cieszyńskim

?
8 250 zł+138,7%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Dochody gminy na mieszkańca?
0 zł
Wynagrodzenie vs Polska?
88,0%+4,7
Stopa bezrobocia?
5,0%-2,4
Bezrobotni w wieku produkcyjnym?
2,4%

Ludność i wiek

Stan ludności

Ludność ogółem na poziomie gminy

?
9 606 +2,9%
Stan na 31 XII 2025 r.
Płeć
Mężczyźni?
4 811+3,1%
Kobiety?
4 795+2,6%
Wiek
0-14 lat?
1 593+1,9%
15-29 lat?
1 541-17,0%
30-44 lata?
2 084-4,6%
45-64 lata?
2 651+6,6%
65+?
1 737+39,3%

Migracje

Ruch mieszkańców

Na poziomie gminy przybyło 19 osób przez migracje w 2025 r.

?
+19 osób
Dane za 2025 r.
Co składa się na bilans
Saldo na 1000 mieszkańców?
2,0
Migracje wewnętrzne na 1000?
2,0-1,8
Migracje zagraniczne na 1000?
0,0
Zameldowania?
98
Wymeldowania?
79

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie cieszyńskim

?
17,4-6,8
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
3,3-1,3
Wodociąg?
9 211+4,0%
Kanalizacja?
776

Najnowsze transakcje: Mieszkania

Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Mieszkania”. Pełna lista pod linkiem poniżej.

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
01.02.2022 Topolowa 32, Zbytków Lokal 4_LOK 323 000 zł 7 324 zł/m² ? 44,1 m² ? 3

Zobacz pełną listę transakcji w powiecie cieszyńskim