Obręb ewidencyjny · tarnogórski

Ceny mieszkań tarnogórski — obręb ewidencyjny Stare Tarnowice (Tarnowskie Góry, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego)

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego: obręb ewidencyjny Stare Tarnowice 241304_1.0007 Indeks transakcji Zobacz pełną listę

Mediana ceny za m² ?

8 157 zł/m²

+42,6% r/r

Mediana ceny całkowitej

408 500 zł

Mediana metrażu

51,7 m²

Liczba transakcji

106

Ostatnie 12 miesięcy · 106 aktów notarialnych

Ostatni miesiąc danych: styczeń 2026 · import: 16 sierpnia 2026

Opis obszaru

Stare Tarnowice to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 1 655 transakcji.

Mieszkania: 106 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi 8 157 zł/m², a mediana metrażu 51,7 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 506 4 951 zł/m² 318 000 zł 62,3 m²
Garaże 4 5 020 zł/m² 97 400 zł 23,8 m²
Inne lokale 22 2 853 zł/m² 63 000 zł 18,0 m²
Działki budowlane 542 223 zł/m² 225 000 zł 621,0 m²
Działki rolne 305 75 zł/m² 70 000 zł 756,0 m²
Działki pozostałe 84 77 zł/m² 389 662 zł 664,0 m²
Budynki 334 5 634 zł/m² 594 000 zł 94,9 m²

Trend mediany ceny za m² ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

gmina Tarnowskie Góry; część danych: powiat tarnogórski

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: kilka mocnych stron

Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

Pieniądze

  • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie tarnogórskim w 2025 r.: 8 924 zł miesięcznie. To 95,2% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 150%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 318 000 zł — z 506 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

Życie na co dzień

  • Liczba mieszkańców prawie się nie zmienia.Pod koniec 2025 r. w gminie Tarnowskie Góry mieszkało 61 001 osób. Od 2015 r. liczba mieszkańców spadła o 0,1%. W 2025 r. wprowadziło się tu o 205 osób więcej, niż się wyprowadziło.
  • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,0% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 22,4%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 63,6%. Stan na koniec 2025 r.Jeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
  • Przestępczość spada.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie tarnogórskim 18,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 600 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik spadł z 23,1 do 18,9.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie tarnogórskim w 2025 r.: 5,1%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 9,3% do 5,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 8 286 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody wzrosły o 126,5%.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
  • Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 5,6 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 2,1 do 5,6.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
4,1 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
318 000 zł
Mediana ceny za m²
4 951 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
62,3 m²
Szacunkowy dochód netto
6 414 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
8 924 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
powiat tarnogórski
Liczba mieszkań w próbie
506
Cena całego mieszkania 318 000 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 76 964 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 107 092 zł
Czy okolica rośnie? ?
stabilna
Ludność -0,1%
Saldo migracji 2025 +205 osób

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie tarnogórskim

?
8 924 zł+150,0%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Dochody gminy na mieszkańca?
8 286 zł+126,5%
Wynagrodzenie vs Polska?
95,2%+9,2
Stopa bezrobocia?
5,1%-4,2
Bezrobotni w wieku produkcyjnym?
3,8%-1,7

Ludność i wiek

Stan ludności

Ludność ogółem w gminie Tarnowskie Góry

?
61 001 -0,1%
Stan na 31 XII 2025 r.
Płeć
Mężczyźni?
29 219-0,5%
Kobiety?
31 782+0,4%
Wiek
0-14 lat?
8 542-0,5%
15-29 lat?
8 381-18,4%
30-44 lata?
13 439-7,5%
45-64 lata?
16 997-0,4%
65+?
13 642+28,9%

Migracje

Ruch mieszkańców

W gminie Tarnowskie Góry przybyło 205 osób przez migracje w 2025 r.

?
+205 osób
Dane za 2025 r.
Co składa się na bilans
Saldo na 1000 mieszkańców?
3,4
Migracje wewnętrzne na 1000?
3,0-0,6
Migracje zagraniczne na 1000?
0,4
Zameldowania?
749
Wymeldowania?
544

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie tarnogórskim

?
18,9-4,2
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
5,6+3,5
Wodociąg?
60 496+0,7%
Kanalizacja?
53 454+5,3%

Najnowsze transakcje: Mieszkania

Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Mieszkania”. Pełna lista pod linkiem poniżej.

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
14.01.2026 Cynamonowa 4, Tarnowskie Góry Lokal 2_LOK 830 000 zł 9 236 zł/m² ? 89,9 m² ? 3 2
27.11.2025 Cynamonowa 6, Tarnowskie Góry Lokal 2_LOK 850 000 zł 9 401 zł/m² ? 90,4 m² ? 3 2
25.11.2025 Łotewska 2, Tarnowskie Góry Lokal 13_LOK 445 000 zł 8 775 zł/m² ? 50,7 m² ? 3 4
25.11.2025 Parkowe Wzgórze 1, Tarnowskie Góry Lokal 9_LOK Udziały wymagają uwagi ? 1 259 000 zł 10 835 zł/m² ? 116,2 m² ? 5 1
20.11.2025 Francuska 24B, Tarnowskie Góry Lokal 10_LOK 360 000 zł 5 729 zł/m² ? 62,8 m² ? 4 3
18.11.2025 Francuska 2A, Tarnowskie Góry Lokal 12_LOK 300 000 zł 5 963 zł/m² ? 50,3 m² ? 3 4
06.11.2025 Przy Parku 5, Tarnowskie Góry Lokal C1_LOK Udziały wymagają uwagi ? 284 000 zł 8 640 zł/m² ? 32,9 m² ? 2 1
04.11.2025 Francuska 8, Tarnowskie Góry Lokal 9_LOK 350 000 zł 5 527 zł/m² ? 63,3 m² ? 4 5
31.10.2025 Gustawa Morcinka 5C, Tarnowskie Góry Lokal 5_LOK 316 000 zł 5 290 zł/m² ? 59,7 m² ? 4 2
24.10.2025 Łotewska 4, Tarnowskie Góry Lokal 27_LOK 565 000 zł 10 342 zł/m² ? 54,6 m² ? 3 1

Zobacz pełną listę transakcji w powiecie tarnogórskim