Obręb ewidencyjny · koniński · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań — obręb WIERUSZEW, koniński
Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym WIERUSZEW (Wieruszew, Osiedle na Wzgórzu), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 13 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
4 189zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
350 000zł
Mediana powierzchni ?
81,9m²
Liczba transakcji ?
13
- 21 listopada 2023 – 21 listopada 2025 · 13 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: listopad 2025 · zmiana danych 4 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaWIERUSZEW to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 96 transakcji.
Mieszkania: 13 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 4 189 zł/m², a mediana powierzchni 81,9 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 13 | 4 189 zł/m² | 350 000 zł | 81,9 m² |
| Działki budowlane Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki rolne Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki pozostałe Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Gmina, Powiat
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Kazimierz Biskupi; część danych: powiat koniński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
3,7rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 235 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 435 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 75,5 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 62 669 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 177 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat koniński
- Liczba mieszkań w próbie
- 25
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +1,1%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +54 osoby
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie konińskim w 2025 roku: 7 177 zł miesięcznie. To 76,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 116,2%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 235 000 zł — z 25 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 25 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Kazimierz Biskupi mieszkało 11 527 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 1,1%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 54 osoby więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,5% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 17,7%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 67,8%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie konińskim 9,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie konińskim w 2025 roku: 9,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 15,0% do 9,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 341 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 126,4%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 4,4 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 3,6 do 4,4.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 177 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
8 341 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
76,6%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
9,6%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
4,9%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
11 527osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
5 703osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
5 824osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 673osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 951osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
2 369osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
3 497osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
2 037osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+54 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
4,7
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
4,7
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
223
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
169
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
9,7
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
4,4
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
11 365
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
8 336
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 czerwca 2025, 81,88 m²
Osiedle na Wzgórzu 42, Wieruszew
390 000 złCena za metr kwadratowy: 4 763 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 81,88 m²
- 4 izby
- piętro 1
- rynek pierwotny
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 stycznia 2025, 81,88 m²
Osiedle na Wzgórzu 44, Wieruszew
395 000 złCena za metr kwadratowy: 4 824 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 81,88 m²
- 4 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 stycznia 2025, 81,88 m²
Osiedle na Wzgórzu 42, Wieruszew
380 000 złCena za metr kwadratowy: 4 641 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 81,88 m²
- 4 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 października 2024, 87,43 m²
1, Wieruszew
350 000 złCena za metr kwadratowy: 4 003 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 87,43 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 września 2024, 73,42 m²
1, Wieruszew
235 000 złCena za metr kwadratowy: 3 201 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 73,42 m²
- 4 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 września 2024, 60,61 m²
1, Wieruszew
262 000 złCena za metr kwadratowy: 4 323 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 60,61 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 sierpnia 2024, 58,35 m²
1A, Wieruszew
150 000 złCena za metr kwadratowy: 2 571 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 58,35 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 sierpnia 2024, 83,36 m²
Osiedle na Wzgórzu 29, Wieruszew
380 000 złCena za metr kwadratowy: 4 559 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 83,36 m²
- 4 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 czerwca 2024, 52,4 m²
1A, Wieruszew
180 000 złCena za metr kwadratowy: 3 435 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 52,4 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 kwietnia 2024, 74,43 m²
1, Wieruszew
220 000 złCena za metr kwadratowy: 2 956 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 74,43 m²
- 4 izby
- piętro 1
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: listopad 2025. Zmiana danych: 4 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych