Obręb ewidencyjny · koniński

Ceny mieszkań koniński — obręb ewidencyjny SOMPOLNO (Sompolno, ul. 11 Listopada)

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego: obręb ewidencyjny SOMPOLNO 301010_4.0001 Indeks transakcji Zobacz pełną listę

Mediana ceny za m² ?

4 132 zł/m²

+186,4% r/r

Mediana ceny całkowitej

174 500 zł

Mediana metrażu

51,7 m²

Liczba transakcji

16

Ostatnie 24 miesięcy · 16 aktów notarialnych

Ostatni miesiąc danych: maj 2026 · import: 20 sierpnia 2026

Opis obszaru

SOMPOLNO to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 93 transakcje.

Mieszkania: 16 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi 4 132 zł/m², a mediana metrażu 51,7 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 63 2 541 zł/m² 120 000 zł 42,9 m²
Działki budowlane 16 68 zł/m² 75 000 zł 915,0 m²
Działki rolne 1 9 zł/m² 60 000 zł 6 449,0 m²
Działki pozostałe 3 73 zł/m² 47 500 zł 830,0 m²
Budynki 10 1 978 zł/m² 177 504 zł 54,3 m²

Trend mediany ceny za m² ?

Ten obszar na tle: Gmina, Powiat

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

gmina; część danych: powiat koniński

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: plusy i znaki zapytania

Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

Pieniądze

  • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie konińskim w 2025 r.: 7 180 zł miesięcznie. To 76,5% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 116,3%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 120 000 zł — z 63 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

Życie na co dzień

  • Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 r. na poziomie gminy mieszkało 3 279 osób. Od 2015 r. liczba mieszkańców spadła o 9,3%. W 2025 r. wyprowadziło się stąd o 18 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
  • Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,6% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 20,2%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,2%. Stan na koniec 2025 r.Jeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
  • Przestępczość spada.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie konińskim 9,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 600 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik spadł z 19,7 do 9,0.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie konińskim w 2025 r.: 9,6%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 15,0% do 9,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Dochody gminy na mieszkańca prawie się nie zmieniają.Dochody budżetu gminy w 2025 r.: 0 zł na mieszkańca. Od 2015 r. dochody prawie się nie zmieniły.To dochody ogółem, a nie sam budżet na inwestycje. Plany dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
  • Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 3,6 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 3,1 do 3,6.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
1,9 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
120 000 zł
Mediana ceny za m²
2 541 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
42,9 m²
Szacunkowy dochód netto
5 224 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
7 180 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
powiat koniński
Liczba mieszkań w próbie
63
Cena całego mieszkania 120 000 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 62 691 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 86 154 zł
Czy okolica rośnie? ?
malejąca
Ludność -9,3%
Saldo migracji 2025 -18 osób

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie konińskim

?
7 180 zł+116,3%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Dochody gminy na mieszkańca?
0 zł
Wynagrodzenie vs Polska?
76,5%-3,5
Stopa bezrobocia?
9,6%-5,4
Bezrobotni w wieku produkcyjnym?
7,4%

Ludność i wiek

Stan ludności

Ludność ogółem na poziomie gminy

?
3 279 -9,3%
Stan na 31 XII 2025 r.
Płeć
Mężczyźni?
1 568-10,7%
Kobiety?
1 711-8,1%
Wiek
0-14 lat?
447-16,3%
15-29 lat?
508-34,8%
30-44 lata?
705-15,0%
45-64 lata?
958-5,5%
65+?
661+43,7%

Migracje

Ruch mieszkańców

Na poziomie gminy ubyło 18 osób przez migracje w 2025 r.

?
-18 osób
Dane za 2025 r.
Co składa się na bilans
Saldo na 1000 mieszkańców?
-5,5
Migracje wewnętrzne na 1000?
-4,2-7,0
Migracje zagraniczne na 1000?
-1,2
Zameldowania?
33
Wymeldowania?
51

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie konińskim

?
9,0-10,7
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
3,6+0,5
Wodociąg?
3 305-8,5%
Kanalizacja?
2 617-5,1%

Najnowsze transakcje: Mieszkania

Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Mieszkania”. Pełna lista pod linkiem poniżej.

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
12.05.2026 św. Barbary 7, Sompolno Lokal 9_LOK 158 000 zł 5 445 zł/m² ? 29,0 m² ? 2 2
12.02.2026 Gimnazjalna 4A, Sompolno Lokal 2_LOK 280 000 zł 4 387 zł/m² ? 63,8 m² ? 3 3
06.01.2026 św. Barbary 4, Sompolno Lokal 15_LOK 178 000 zł 3 346 zł/m² ? 53,2 m² ? 3 2
10.11.2025 Gimnazjalna 4A, Sompolno Lokal 2_LOK 247 355 zł 3 876 zł/m² ? 63,8 m² ? 3 3
10.11.2025 Gimnazjalna 4A, Sompolno Lokal 3_LOK 171 000 zł 4 717 zł/m² ? 36,3 m² ? 2 3
22.10.2025 św. Barbary 5, Sompolno Lokal 24_LOK 300 000 zł 4 724 zł/m² ? 63,5 m² ? 4
24.09.2025 św. Barbary 17, Sompolno Lokal 6_LOK 357 500 zł 4 989 zł/m² ? 71,7 m² ? 4 3
20.08.2025 św. Barbary 7, Sompolno Lokal 5_LOK 290 000 zł 5 781 zł/m² ? 50,2 m² ? 3
02.07.2025 św. Barbary 17, Sompolno Lokal 8_LOK 258 000 zł 3 600 zł/m² ? 71,7 m² ? 4
25.06.2025 Plac Wolności 21, Sompolno Lokal 4_LOK 30 000 zł 1 141 zł/m² ? 26,3 m² ? 2 1

Zobacz pełną listę transakcji w powiecie konińskim