Obręb ewidencyjny · poznański · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym — obręb Czerwonak, poznański
Ceny transakcyjne mieszkań w obrębie ewidencyjnym Czerwonak (Czerwonak, ulica Gdyńska), z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 8 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
5 981zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
398 500zł
Mediana powierzchni ?
59,1m²
Liczba transakcji ?
8
- 27 września 2023 – 27 września 2025 · 8 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2025 · zmiana danych 6 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaCzerwonak to obręb ewidencyjny. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 36 transakcji.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 8 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 5 981 zł/m², a mediana powierzchni 59,1 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 8 | 5 981 zł/m² | 398 500 zł | 59,1 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Czerwonak; część danych: powiat poznański Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
3,7rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 250 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 4 369 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 59,1 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 67 058 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 713 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat poznański
- Liczba mieszkań w próbie
- 36
Tempo zmian okolicy ?
rosnąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- +4,3%
- Saldo migracji w 2025 roku
- +178 osób
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie poznańskim w 2025 roku: 7 713 zł miesięcznie. To 82,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 109,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 250 000 zł — z 35 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Czerwonak mieszkały 28 262 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 4,3%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 178 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,8% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 19,0%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,2%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie poznańskim 12,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 8 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie poznańskim w 2025 roku: 1,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 2,7% do 1,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 867 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 161,6%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 6,2 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 6,8 do 6,2.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 713 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
8 867 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
82,3%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
1,2%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
1,0%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
28 262osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
13 850osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
14 412osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
4 196osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
4 511osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
6 096osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
8 095osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
5 364osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
+178 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
6,3
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
5,8
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,5
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
459
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
281
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
12,2
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
6,2
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
27 608
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
22 165
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 września 2025, 128,45 m²
Gdyńska 68, Czerwonak
500 000 złCena za metr kwadratowy: 3 893 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 128,45 m²
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 maja 2025, 59,1 m²
osiedle Przylesie 3, Czerwonak
415 000 złCena za metr kwadratowy: 7 022 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 59,1 m²
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 lutego 2025, 26,2 m²
Szkolna 3, Czerwonak
120 000 złCena za metr kwadratowy: 4 580 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 26,2 m²
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 grudnia 2024, 121,03 m²
Gdyńska 68, Czerwonak
450 000 złCena za metr kwadratowy: 3 718 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 121,03 m²
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 sierpnia 2024, 59,1 m²
osiedle Przylesie 5, Czerwonak
382 000 złCena za metr kwadratowy: 6 464 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 59,1 m²
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 lutego 2024, 59,1 m²
osiedle Przylesie 8, Czerwonak
419 000 złCena za metr kwadratowy: 7 090 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 59,1 m²
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 grudnia 2023, 59,1 m²
osiedle Przylesie 1, Czerwonak
368 000 złCena za metr kwadratowy: 6 227 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 59,1 m²
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 września 2023, 59,1 m²
osiedle Przylesie 8, Czerwonak
339 000 złCena za metr kwadratowy: 5 736 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 59,1 m²
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 sierpnia 2023, 55,9 m²
Zielony 7, Czerwonak
250 000 złCena za metr kwadratowy: 4 472 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 55,9 m²
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 lipca 2023, 59,1 m²
osiedle Przylesie 2, Czerwonak
389 000 złCena za metr kwadratowy: 6 582 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 59,1 m²
- 4 izby
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: wrzesień 2025. Zmiana danych: 6 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych