Powiat · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w powiecie sulęcińskim
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 12 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
3 320zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
192 500zł
Mediana powierzchni ?
49,2m²
Liczba transakcji ?
12
- 28 maja 2024 – 28 maja 2026 · 12 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026 · import 14 września 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnapowiat sulęciński to powiat. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 902 transakcje.
Mieszkania: 12 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 320 zł/m², a mediana powierzchni 49,2 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 12 | 3 320 zł/m² | 192 500 zł | 49,2 m² |
| Inne lokale Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Działki budowlane Niska próba | 32 | brak danych | brak danych | 346,5 m² |
| Działki rolne Niska próba | 316 | 74 zł/m² | 85 000 zł | 1 676,0 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 37 | brak danych | brak danych | 3 112,0 m² |
| Budynki Niska próba | 162 | 2 503 zł/m² | 349 992 zł | 74,3 m² |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Sulęcin | 6 | 4 346 zł/m² |
| Torzym | 4 | brak danych |
| Krzeszyce | 1 | brak danych |
| Lubniewice | 1 | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Województwo, Cała Polska
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat sulęciński Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,2rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 150 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 193 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 47,9 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 66 882 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 7 692 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat sulęciński
- Liczba mieszkań w próbie
- 36
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie sulęcińskim w 2025 roku: 7 692 zł miesięcznie. To 82,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 154,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 150 000 zł — z 36 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,2 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie sulęcińskim 22,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie sulęcińskim w 2025 roku: 5,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,7% do 5,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 692 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
82,1%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,6%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
22,0
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 16 maja 2026 | Gen. Sikorskiego 26, Boczów Lokal 5 Udziały wymagają uwagi ? | 220 000 zł | 5 392 zł/m² ? | 40,8 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 30 kwietnia 2026 | 36, Brzeźno Lokal 8 Udziały wymagają uwagi ? | 43 000 zł | 1 254 zł/m² ? | 34,3 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 27 kwietnia 2026 | 10C, Wędrzyn Lokal 30 Udziały wymagają uwagi ? | 185 000 zł | 3 951 zł/m² ? | 46,8 m² ? | 1/1 ? | 5 | brak danych |
| 27 lutego 2026 | 66A, Długoszyn Lokal 3 | 247 000 zł | 4 796 zł/m² ? | 51,5 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 2 lutego 2026 | 42B, Wędrzyn Lokal 5 Udziały wymagają uwagi ? | 250 679 zł | 3 145 zł/m² ? | 79,7 m² ? | 1/1 ? | 8 | 3 |
| 15 października 2025 | 12A, Wędrzyn Lokal 16 Udziały wymagają uwagi ? | 174 000 zł | 4 741 zł/m² ? | 36,7 m² ? | 1/1 ? | 4 | 4 |
| 22 lipca 2025 | 13, Mierczany Lokal 5 | 42 000 zł | 1 469 zł/m² ? | 28,6 m² ? | 1/1 ? | 4 | brak danych |
| 17 czerwca 2025 | Świerczów 5, Lubniewice Lokal 5 Udziały wymagają uwagi ? | 72 100 zł | 1 842 zł/m² ? | 39,2 m² ? | 1/1 ? | 2 | 2 |
| 1 kwietnia 2025 | Parkowa 4, Boczów Lokal 1 Udziały wymagają uwagi ? | 200 000 zł | 3 448 zł/m² ? | 58,0 m² ? | 1/1 ? | 6 | brak danych |
| 27 września 2024 | Pniów Lokal 2 | 300 000 zł | 3 193 zł/m² ? | 94,0 m² ? | 1/1 ? | 6 | 1 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w powiecie sulęcińskim
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026. Import: 14 września 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych