Przejdź do treści

Powiat · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań w powiecie krośnieńskim

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

1807

Poziom

powiat

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Pokazujemy 2 lata, bo w ostatnim roku zapisano mniej niż 30 aktów notarialnych.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

7 004zł/m²

Cena transakcyjna +13,0% rok do roku

Mediana ceny transakcyjnej ?

295 550zł

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

41,9m²

Liczba transakcji ?

45

  • 3 lutego 2024 – 3 lutego 2026 · 45 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: luty 2026 · import 28 września 2026
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

powiat krośnieński to powiat. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 20 792 transakcje.

Mieszkania: 45 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 7 004 zł/m², a mediana powierzchni 41,9 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 45 7 004 zł/m² 295 550 zł 41,9 m²
Garaże Niska próba 11 902 zł/m² 29 754 zł 32,1 m²
Inne lokale Niska próba 8 3 526 zł/m² 73 000 zł 27,0 m²
Działki budowlane 326 59 zł/m² 70 000 zł 1 015,0 m²
Działki rolne 1 295 8 zł/m² 25 000 zł 1 600,0 m²
Działki pozostałe Niska próba 45 5 zł/m² 20 607 zł 956,0 m²
Budynki 413 2 489 zł/m² 200 000 zł 81,4 m²

Ceny mieszkań w częściach obszaru ?

Ostatnie 24 miesiące danych
Porównanie cen mieszkań w częściach obszaru
Część obszaru Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy
Rymanów 30 7 609 zł/m²
Iwonicz-Zdrój 8 5 000 zł/m²
Jedlicze 7 5 281 zł/m²
Jaśliska 1 brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle: Województwo, Cała Polska

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat krośnieński Bank Danych Lokalnych GUS

    Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    2,1rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    135 000 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    2 988 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    48,6 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    63 339 zł
    Wynagrodzenie brutto według GUS
    7 259 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat krośnieński
    Liczba mieszkań w próbie
    140

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie krośnieńskim w 2025 roku: 7 259 zł miesięcznie. To 77,5% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 140,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 135 000 zł — z 138 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie krośnieńskim 8,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie krośnieńskim w 2025 roku: 9,9%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 13,8% do 9,9%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 259 złmiesięcznie

    +140,3%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    77,5%

    +4,7

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    9,9%

    −3,9

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    8,2

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Pełna lista jest pod linkiem poniżej tabeli.
    Data Nieruchomość Cena Cena za metr kwadratowy Powierzchnia Udział Pokoje Piętro
    18 grudnia 2025 Tadeusza Rejtana 1, Jedlicze Lokal 20 170 000 zł 4 990 zł/m² ? 34,1 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    18 grudnia 2025 Feliksa Piwarskiego 22, Iwonicz-Zdrój Lokal 14 246 000 zł 5 058 zł/m² ? 48,6 m² ? 1/1 ? brak danych brak danych
    7 grudnia 2025 Kalwaria 3, Rymanów Lokal 36 Udziały wymagają uwagi ? 550 000 zł 8 023 zł/m² ? 68,6 m² ? 1/1 ? 3 brak danych
    4 grudnia 2025 Kalwaria 3B, Rymanów Lokal 8 Udziały wymagają uwagi ? 532 380 zł 8 699 zł/m² ? 61,2 m² ? 1/1 ? 3 2
    3 grudnia 2025 Kalwaria 3B, Rymanów Lokal 7 Udziały wymagają uwagi ? 481 100 zł 38 107 zł/m² ? 12,6 m² ? 2/12 ? 3 4
    1 grudnia 2025 Kasztanowa 5B, Klimkówka Lokal 5 Udziały wymagają uwagi ? 270 000 zł 6 959 zł/m² ? 38,8 m² ? 1/1 ? 2 brak danych
    1 grudnia 2025 Kalwaria 3B, Rymanów Lokal 6 470 235 zł 8 700 zł/m² ? 54,1 m² ? 1/1 ? 3 4
    26 listopada 2025 Kalwaria 3B, Rymanów Lokal 5 Udziały wymagają uwagi ? 464 385 zł 8 592 zł/m² ? 54,1 m² ? 1/1 ? 3 2
    24 listopada 2025 Kalwaria 3B, Rymanów Lokal 4 Udziały wymagają uwagi ? 464 830 zł 8 600 zł/m² ? 54,1 m² ? 1/1 ? 3 3
    20 listopada 2025 Kasztanowa 5B, Klimkówka Lokal 6 Udziały wymagają uwagi ? 290 000 zł 6 928 zł/m² ? 41,9 m² ? 1/1 ? 2 brak danych

    Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w powiecie krośnieńskim

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: luty 2026. Import: 28 września 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych