Powiat
Ceny mieszkań w powiecie myszkowskim
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za m² i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za m² ?
5 360 zł/m²
+8,9% r/r
Mediana ceny całkowitej
220 000 zł
Mediana metrażu
45,2 m²
Liczba transakcji
22
Ostatnie 24 miesięcy · 22 akty notarialne
Ostatni miesiąc danych: czerwiec 2026 · import: 16 sierpnia 2026
Opis obszaru
powiat myszkowski to powiat. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 2 267 transakcji.
Mieszkania: 22 transakcje. Mediana ceny za m² wynosi 5 360 zł/m², a mediana metrażu 45,2 m².
| Rodzaj | Transakcje | Mediana ceny/m² | Mediana ceny | Mediana metrażu |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania | 76 | 4 439 zł/m² | 214 000 zł | 47,8 m² |
| Inne lokale | 3 | 7 680 zł/m² | 230 000 zł | 25,5 m² |
| Działki budowlane | 856 | 60 zł/m² | 92 496 zł | 1 117,0 m² |
| Działki rolne | 571 | 13 zł/m² | 35 000 zł | 1 589,5 m² |
| Działki pozostałe | 145 | 60 zł/m² | 57 500 zł | 1 438,0 m² |
| Budynki | 736 | 3 465 zł/m² | 250 000 zł | 71,4 m² |
Ceny mieszkań w częściach obszaru ?
Ostatnie 24 miesiące danych; maksymalnie 30 części obszaru o największej liczbie aktów.
Trend mediany ceny za m² ?
Ten obszar na tle: Województwo, Cała Polska
Liczba transakcji ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana ceny całkowitej ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana metrażu
Miesięcznie, wybrany typ
Przedziały cenowe
Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ
Kontekst okolicy
powiat myszkowskiDane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.
Co mówią dane o okolicy: plusy i znaki zapytania
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie myszkowskim w 2025 r.: 7 842 zł miesięcznie. To 83,6% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 135,4%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 214 000 zł — z 76 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Przestępczość rośnie.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie myszkowskim 31,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik wzrósł z 17,7 do 31,5.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie myszkowskim w 2025 r.: 5,9%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 13,8% do 5,9%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2017 r. oddano tu do użytku 2,1 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik spadł z 4,2 do 2,1.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
- Mediana całkowitej ceny mieszkania
- 214 000 zł
- Mediana ceny za m²
- 4 439 zł/m²
- Mediana powierzchni mieszkania
- 47,8 m²
- Szacunkowy dochód netto
- 5 676 zł/mies.
- Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
- 7 842 zł/mies.
- Obszar wynagrodzenia
- powiat myszkowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 76
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie myszkowskim
Najważniejsze dane
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie myszkowskim
Najważniejsze dane
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Pokazano najnowsze transakcje dla filtra „Mieszkania”. Pełna lista pod linkiem poniżej.
| Data | Oznaczenie / lokal | Cena | Cena/m² | Metraż | Udział | Izby | Kondygnacja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 03.06.2026 | Pułaskiego 70C, Myszków Lokal 14_LOK Udziały wymagają uwagi ? | 254 000 zł | 6 597 zł/m² ? | 38,5 m² ? | 1/1 ? | 2 | 2 |
| 18.05.2026 | Kościuszki 79, Myszków Lokal 6_LOK | 81 000 zł | 3 435 zł/m² ? | 23,6 m² ? | 1/1 ? | 1 | 1 |
| 18.05.2026 | Kościuszki 79, Myszków Lokal 8_LOK | 189 000 zł | 3 444 zł/m² ? | 54,9 m² ? | 1/1 ? | 3 | 2 |
| 11.03.2026 | Pułaskiego 70C, Myszków Lokal 8_LOK Udziały wymagają uwagi ? | 239 000 zł | 6 237 zł/m² ? | 38,3 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 28.11.2025 | Pułaskiego 70C, Myszków Lokal 2_LOK Udziały wymagają uwagi ? | 149 000 zł | 5 595 zł/m² ? | 26,6 m² ? | 1/1 ? | 1 | 1 |
| 12.06.2025 | Pułaskiego 70C, Myszków Lokal 10_LOK Udziały wymagają uwagi ? | 214 000 zł | 5 663 zł/m² ? | 37,8 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 25.02.2025 | 11Listopada 22, Myszków Lokal 22_4_LOK | 200 000 zł | 6 006 zł/m² ? | 33,3 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 14.02.2025 | Skłodowskiej 15, Myszków Lokal 7_LOK | 240 000 zł | 4 619 zł/m² ? | 52,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 13.02.2025 | Skłodowskiej 15c, Myszków Lokal 10_LOK | 245 000 zł | 6 347 zł/m² ? | 38,6 m² ? | 1/1 ? | 3 | 5 |
| 12.02.2025 | Jana Pawła II 28, Myszków Lokal 26_LOK | 120 000 zł | 3 597 zł/m² ? | 33,4 m² ? | 1/1 ? | 1 | 2 |
Brak transakcji dla wybranego typu.