Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Osiedle 1 Maja 1, Bełchatów

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat bełchatowski

Kod podziału terytorialnego

1001

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

3

  • 29 czerwca 2025 – 29 czerwca 2026 · 3 akty notarialne
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres osiedle 1 Maja 1, Bełchatów ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 28 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 32,3 m² do 62,2 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 4 marca 2008, a ostatnia z 29 czerwca 2026.

Mieszkania: 27 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 474 zł/m², a mediana powierzchni 57,9 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 3 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat bełchatowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,6rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    146 685 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    3 474 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    57,9 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    93 713 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    10 972 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat bełchatowski
    Liczba mieszkań w próbie
    27

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie bełchatowskim w 2025 roku: 10 972 zł miesięcznie. To 117,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 89,4%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 146 685 zł — z 26 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 26 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie bełchatowskim 13,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 700 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie bełchatowskim w 2025 roku: 5,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,8% do 5,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    10 972 złmiesięcznie

    +89,4%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    117,1%

    −22,4

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    5,2%

    −3,6

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    13,7

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    osiedle 1 Maja 1, Bełchatów

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 czerwca 2026, 57,86 m²

      250 000 złCena za metr kwadratowy: 4 321 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 57,86 m²
      • 5 izb
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 października 2025, 32,3 m²

      167 143 złCena za metr kwadratowy: 5 175 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 32,3 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 września 2025, 37,94 m²

      230 000 złCena za metr kwadratowy: 6 062 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 37,94 m²
      • 3 izby
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 października 2024, 57,86 m²

      405 000 złCena za metr kwadratowy: 7 000 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 57,86 m²
      • 5 izb
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 marca 2024, 57,86 m²

      255 000 złCena za metr kwadratowy: 4 407 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 57,86 m²
      • 5 izb
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 listopada 2023, 57,86 m²

      290 000 złCena za metr kwadratowy: 5 012 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 57,86 m²
      • 5 izb
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 lipca 2022, 62,22 m²

      268 000 złCena za metr kwadratowy: 4 307 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 62,22 m²
      • 5 izb
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 sierpnia 2021, 57,86 m²

      223 000 złCena za metr kwadratowy: 3 854 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 57,86 m²
      • 4 izby
      • piętro 2
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 maja 2021, 39,02 m²

      104 337 złCena za metr kwadratowy: 2 674 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 39,02 m²
      • 3 izby
      • piętro 5
      • poza statystykami
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 stycznia 2020, 62,22 m²

      217 000 złCena za metr kwadratowy: 3 488 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 62,22 m²
      • 5 izb
    11. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 stycznia 2020, 57,86 m²

      228 000 złCena za metr kwadratowy: 3 941 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 57,86 m²
      • 5 izb
    12. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 października 2019, 48,17 m²

      148 000 złCena za metr kwadratowy: 3 072 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 48,17 m²
      • 4 izby
    13. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 lutego 2019, 32,3 m²

      127 000 złCena za metr kwadratowy: 3 932 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 32,3 m²
      • 3 izby
    14. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 sierpnia 2018, 57,86 m²

      145 000 złCena za metr kwadratowy: 2 506 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 57,86 m²
      • 5 izb
    15. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 lipca 2017, 37,94 m²

      135 000 złCena za metr kwadratowy: 3 558 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 37,94 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
    16. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 lipca 2016, 32,3 m²

      135 000 złCena za metr kwadratowy: 4 180 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 32,3 m²
      • 3 izby
    17. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 czerwca 2015, 37,94 m²

      90 000 złCena za metr kwadratowy: 2 372 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 37,94 m²
      • 3 izby
    18. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 września 2014, 32,3 m²

      130 000 złCena za metr kwadratowy: 4 025 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 32,3 m²
      • 3 izby
      • poza medianami cen
    19. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 maja 2014, 57,86 m²

      123 000 złCena za metr kwadratowy: 2 126 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 57,86 m²
      • 5 izb
    20. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 października 2013, 32,3 m²

      75 000 złCena za metr kwadratowy: 2 322 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 32,3 m²
      • 3 izby
    21. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 października 2012, 48,17 m²

      122 000 złCena za metr kwadratowy: 2 533 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 48,17 m²
      • 4 izby
    22. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 marca 2012, 39,02 m²

      135 000 złCena za metr kwadratowy: 3 460 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 39,02 m²
      • 3 izby
    23. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 stycznia 2012, 57,86 m²

      145 369 złCena za metr kwadratowy: 2 512 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 57,86 m²
      • 5 izb
    24. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 października 2010, 32,3 m²

      106 000 złCena za metr kwadratowy: 3 282 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 32,3 m²
      • 3 izby
    25. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 sierpnia 2010, 62,22 m²

      130 000 złCena za metr kwadratowy: 2 089 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 62,22 m²
      • 5 izb
    26. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 sierpnia 2009, 57,86 m²

      150 000 złCena za metr kwadratowy: 2 592 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 57,86 m²
      • 5 izb
      • piętro 5
    27. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 lutego 2009, 62,2 m²

      153 000 złCena za metr kwadratowy: 2 460 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 62,2 m²
      • 5 izb
    28. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 marca 2008, 39 m²

      100 000 złCena za metr kwadratowy: 2 564 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 39 m²
      • 3 izby

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych