Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Osiedle Dolnośląskie 109, Bełchatów

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat bełchatowski

Kod podziału terytorialnego

1001

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

1

  • 27 listopada 2024 – 27 listopada 2025 · 1 akt notarialny
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres osiedle Dolnośląskie 109, Bełchatów ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 27 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 69,1 m² do 80,0 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 10 czerwca 2008, a ostatnia z 27 listopada 2025.

Mieszkania: 22 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 357 zł/m², a mediana powierzchni 80,0 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 1 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat bełchatowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    2,0rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    186 071 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    2 357 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    80,0 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    93 713 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    10 972 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat bełchatowski
    Liczba mieszkań w próbie
    22

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie bełchatowskim w 2025 roku: 10 972 zł miesięcznie. To 117,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 89,4%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 186 071 zł — z 22 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 22 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie bełchatowskim 13,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 700 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie bełchatowskim w 2025 roku: 5,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,8% do 5,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    10 972 złmiesięcznie

    +89,4%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    117,1%

    −22,4

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    5,2%

    −3,6

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    13,7

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    osiedle Dolnośląskie 109, Bełchatów

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 listopada 2025, 69,05 m²

      150 000 złCena za metr kwadratowy: 2 172 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 69,05 m²
      • 4 izby
      • piętro 5
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 lipca 2024, 80,01 m²

      297 000 złCena za metr kwadratowy: 3 712 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 80,01 m²
      • 5 izb
      • piętro 5
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 lutego 2024, 80,01 m²

      260 000 złCena za metr kwadratowy: 3 250 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 80,01 m²
      • 4 izby
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 stycznia 2024, 80,01 m²

      260 165 złCena za metr kwadratowy: 3 252 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 80,01 m²
      • 5 izb
      • piętro 4
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 października 2022, 80 m²

      320 000 złCena za metr kwadratowy: 4 000 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 80 m²
      • 5 izb
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 czerwca 2021, 69,05 m²

      179 508 złCena za metr kwadratowy: 2 600 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 69,05 m²
      • 4 izby
      • piętro 3
      • poza statystykami
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 kwietnia 2021, 69,05 m²

      174 004 złCena za metr kwadratowy: 2 520 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 69,05 m²
      • 4 izby
      • piętro 1
      • poza statystykami
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 kwietnia 2021, 69,05 m²

      220 000 złCena za metr kwadratowy: 3 186 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 69,05 m²
      • 4 izby
      • piętro 2
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 marca 2021, 69,05 m²

      280 000 złCena za metr kwadratowy: 4 055 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 69,05 m²
      • 4 izby
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 kwietnia 2020, 80,01 m²

      270 000 złCena za metr kwadratowy: 3 375 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 80,01 m²
      • 5 izb
    11. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 października 2018, 69,05 m²

      151 295 złCena za metr kwadratowy: 2 191 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 69,05 m²
      • 4 izby
      • piętro 5
      • poza statystykami
    12. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 marca 2018, 80,01 m²

      195 000 złCena za metr kwadratowy: 2 437 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 80,01 m²
      • 5 izb
    13. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 lipca 2017, 80,01 m²

      207 000 złCena za metr kwadratowy: 2 587 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 80,01 m²
      • 4 izby
    14. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 stycznia 2017, 69,05 m²

      138 000 złCena za metr kwadratowy: 1 999 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 69,05 m²
      • 4 izby
      • piętro 5
    15. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 listopada 2016, 69,05 m²

      28 750 złCena za metr kwadratowy: 416 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 69,05 m²
      • 4 izby
      • piętro 4
      • poza statystykami
    16. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 marca 2015, 69,05 m²

      150 000 złCena za metr kwadratowy: 2 172 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 69,05 m²
      • 4 izby
    17. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 stycznia 2015, 69,05 m²

      156 640 złCena za metr kwadratowy: 2 269 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 69,05 m²
      • 4 izby
      • piętro 3
      • poza statystykami
    18. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 maja 2014, 80,01 m²

      179 582 złCena za metr kwadratowy: 2 244 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 80,01 m²
      • 5 izb
    19. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 czerwca 2012, 69,05 m²

      164 071 złCena za metr kwadratowy: 2 376 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 69,05 m²
      • 4 izby
    20. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 stycznia 2012, 80,01 m²

      185 141 złCena za metr kwadratowy: 2 314 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 80,01 m²
      • 5 izb
      • piętro 2
    21. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 stycznia 2012, 80,01 m²

      200 000 złCena za metr kwadratowy: 2 500 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 80,01 m²
      • 5 izb
    22. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 grudnia 2011, 80,01 m²

      182 961 złCena za metr kwadratowy: 2 287 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 80,01 m²
      • 5 izb
    23. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 sierpnia 2011, 80,01 m²

      187 000 złCena za metr kwadratowy: 2 337 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 80,01 m²
      • 5 izb
    24. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 stycznia 2011, 80,01 m²

      140 000 złCena za metr kwadratowy: 1 750 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 80,01 m²
      • 5 izb
      • piętro 4
    25. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 października 2008, 69,1 m²

      135 000 złCena za metr kwadratowy: 1 954 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 69,1 m²
      • 4 izby
    26. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 października 2008, 80 m²

      174 500 złCena za metr kwadratowy: 2 181 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 80 m²
      • 5 izb
    27. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 czerwca 2008, 80 m²

      147 000 złCena za metr kwadratowy: 1 838 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 80 m²
      • 5 izb

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych