Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Osiedle Dolnośląskie 130, Bełchatów

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat bełchatowski

Kod podziału terytorialnego

1001

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

2

  • 17 lipca 2024 – 17 lipca 2025 · 2 akty notarialne
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres osiedle Dolnośląskie 130, Bełchatów ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 21 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 55,9 m² do 64,1 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 6 marca 2008, a ostatnia z 17 lipca 2025.

Mieszkania: 14 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 739 zł/m², a mediana powierzchni 60,0 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 2 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat bełchatowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,7rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    161 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    2 739 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    60,0 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    93 713 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    10 972 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat bełchatowski
    Liczba mieszkań w próbie
    14

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie bełchatowskim w 2025 roku: 10 972 zł miesięcznie. To 117,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 89,4%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 161 000 zł — z 13 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,7 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 13 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie bełchatowskim 13,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 700 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie bełchatowskim w 2025 roku: 5,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,8% do 5,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    10 972 złmiesięcznie

    +89,4%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    117,1%

    −22,4

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    5,2%

    −3,6

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    13,7

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    osiedle Dolnośląskie 130, Bełchatów

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 lipca 2025, 55,87 m²

      390 000 złCena za metr kwadratowy: 6 980 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 55,87 m²
      • 4 izby
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 października 2024, 55,87 m²

      285 000 złCena za metr kwadratowy: 5 101 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 55,87 m²
      • 4 izby
      • piętro 5
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 kwietnia 2022, 64,1 m²

      262 000 złCena za metr kwadratowy: 4 087 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 64,1 m²
      • 4 izby
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 czerwca 2021, 55,87 m²

      149 262 złCena za metr kwadratowy: 2 672 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 55,87 m²
      • 4 izby
      • piętro 2
      • poza statystykami
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 kwietnia 2021, 64,11 m²

      170 565 złCena za metr kwadratowy: 2 661 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 64,11 m²
      • piętro 3
      • poza statystykami
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 marca 2021, 55,87 m²

      148 087 złCena za metr kwadratowy: 2 651 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 55,87 m²
      • 4 izby
      • piętro 2
      • poza statystykami
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 sierpnia 2020, 64,11 m²

      174 155 złCena za metr kwadratowy: 2 717 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 64,11 m²
      • 4 izby
      • piętro 2
      • poza statystykami
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 sierpnia 2020, 55,87 m²

      155 447 złCena za metr kwadratowy: 2 782 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 55,87 m²
      • 4 izby
      • piętro 3
      • poza statystykami
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 listopada 2019, 64,11 m²

      20 000 złCena za metr kwadratowy: 312 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 64,11 m²
      • 4 izby
      • poza medianami cen
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 sierpnia 2017, 64,11 m²

      153 500 złCena za metr kwadratowy: 2 394 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 64,11 m²
      • 4 izby
      • piętro 5
    11. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 sierpnia 2017, 64,11 m²

      180 000 złCena za metr kwadratowy: 2 808 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 64,11 m²
      • 4 izby
    12. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 czerwca 2017, 55,87 m²

      154 000 złCena za metr kwadratowy: 2 756 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 55,87 m²
      • 4 izby
    13. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 marca 2017, 55,87 m²

      153 000 złCena za metr kwadratowy: 2 739 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 55,87 m²
      • 4 izby
      • piętro 5
    14. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 października 2016, 64,11 m²

      147 524 złCena za metr kwadratowy: 2 301 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 64,11 m²
      • 4 izby
      • piętro 2
      • poza statystykami
    15. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 marca 2016, 64,11 m²

      175 000 złCena za metr kwadratowy: 2 730 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 64,11 m²
      • 4 izby
      • piętro 3
    16. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 stycznia 2014, 55,87 m²

      155 000 złCena za metr kwadratowy: 2 774 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 55,87 m²
      • 4 izby
      • piętro 3
    17. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 sierpnia 2011, 64,11 m²

      161 000 złCena za metr kwadratowy: 2 511 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 64,11 m²
      • 4 izby
      • piętro 5
    18. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 lipca 2010, 64,11 m²

      165 000 złCena za metr kwadratowy: 2 574 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 64,11 m²
      • 4 izby
    19. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 grudnia 2008, 55,9 m²

      114 000 złCena za metr kwadratowy: 2 039 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 55,9 m²
      • poza statystykami
    20. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 listopada 2008, 55,9 m²

      111 500 złCena za metr kwadratowy: 1 995 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 55,9 m²
    21. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 marca 2008, 55,9 m²

      108 729 złCena za metr kwadratowy: 1 945 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 55,9 m²

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych