Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Osiedle Dolnośląskie 139, Bełchatów

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat bełchatowski

Kod podziału terytorialnego

1001

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

2

  • 18 marca 2023 – 18 marca 2024 · 2 akty notarialne
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres osiedle Dolnośląskie 139, Bełchatów ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 12 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 49,4 m² do 75,2 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 28 grudnia 2007, a ostatnia z 18 marca 2024.

Mieszkania: 10 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 474 zł/m², a mediana powierzchni 68,5 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 2 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat bełchatowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,8rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    170 500 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    2 474 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    68,5 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    93 713 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    10 972 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat bełchatowski
    Liczba mieszkań w próbie
    10

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie bełchatowskim w 2025 roku: 10 972 zł miesięcznie. To 117,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 89,4%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 170 500 zł — z 10 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 10 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie bełchatowskim 13,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 700 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie bełchatowskim w 2025 roku: 5,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,8% do 5,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    10 972 złmiesięcznie

    +89,4%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    117,1%

    −22,4

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    5,2%

    −3,6

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    13,7

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    osiedle Dolnośląskie 139, Bełchatów

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 marca 2024, 61,87 m²

      298 000 złCena za metr kwadratowy: 4 817 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 61,87 m²
      • 4 izby
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 czerwca 2023, 49,4 m²

      275 000 złCena za metr kwadratowy: 5 567 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 49,4 m²
      • 3 izby
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 listopada 2020, 49,4 m²

      132 036 złCena za metr kwadratowy: 2 673 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 49,4 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
      • poza statystykami
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 października 2018, 49,4 m²

      159 000 złCena za metr kwadratowy: 3 219 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 49,4 m²
      • 3 izby
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 czerwca 2016, 61,06 m²

      128 000 złCena za metr kwadratowy: 2 096 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 61,06 m²
      • 4 izby
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 sierpnia 2014, 75,18 m²

      168 742 złCena za metr kwadratowy: 2 245 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 75,18 m²
      • 4 izby
      • poza statystykami
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 sierpnia 2012, 75,18 m²

      190 000 złCena za metr kwadratowy: 2 527 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 75,18 m²
      • 4 izby
      • piętro 4
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 lipca 2012, 75,18 m²

      182 000 złCena za metr kwadratowy: 2 421 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 75,18 m²
      • 4 izby
      • piętro 2
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 października 2011, 75,18 m²

      190 000 złCena za metr kwadratowy: 2 527 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 75,18 m²
      • 4 izby
      • piętro 3
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 kwietnia 2009, 75,2 m²

      135 000 złCena za metr kwadratowy: 1 795 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 75,2 m²
      • 4 izby
    11. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 marca 2008, 75,2 m²

      155 000 złCena za metr kwadratowy: 2 061 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 75,2 m²
      • 4 izby
    12. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 grudnia 2007, 49,4 m²

      70 000 złCena za metr kwadratowy: 1 417 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 49,4 m²
      • 3 izby

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych