Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Osiedle Dolnośląskie 141, Bełchatów

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat bełchatowski

Kod podziału terytorialnego

1001

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

2

  • 24 stycznia 2024 – 24 stycznia 2025 · 2 akty notarialne
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres osiedle Dolnośląskie 141, Bełchatów ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 16 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 49,4 m² do 75,2 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 30 września 2010, a ostatnia z 24 stycznia 2025.

Mieszkania: 13 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 993 zł/m², a mediana powierzchni 75,2 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 2 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat bełchatowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    2,3rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    212 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    2 993 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    75,2 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    93 713 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    10 972 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat bełchatowski
    Liczba mieszkań w próbie
    13

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie bełchatowskim w 2025 roku: 10 972 zł miesięcznie. To 117,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 89,4%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 212 000 zł — z 13 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,3 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 13 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie bełchatowskim 13,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 700 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie bełchatowskim w 2025 roku: 5,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,8% do 5,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    10 972 złmiesięcznie

    +89,4%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    117,1%

    −22,4

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    5,2%

    −3,6

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    13,7

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    osiedle Dolnośląskie 141, Bełchatów

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 stycznia 2025, 75,18 m²

      366 000 złCena za metr kwadratowy: 4 868 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 75,18 m²
      • 4 izby
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 października 2024, 61,87 m²

      330 000 złCena za metr kwadratowy: 5 334 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 61,87 m²
      • 4 izby
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 czerwca 2022, 75,18 m²

      235 000 złCena za metr kwadratowy: 3 126 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 75,18 m²
      • 4 izby
      • piętro 5
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 grudnia 2021, 61,87 m²

      210 000 złCena za metr kwadratowy: 3 394 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 61,87 m²
      • 4 izby
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 sierpnia 2021, 75,18 m²

      225 000 złCena za metr kwadratowy: 2 993 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 75,18 m²
      • 4 izby
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 maja 2021, 61,87 m²

      238 000 złCena za metr kwadratowy: 3 847 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 61,87 m²
      • 4 izby
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 stycznia 2020, 75,18 m²

      210 000 złCena za metr kwadratowy: 2 793 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 75,18 m²
      • 4 izby
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 lutego 2017, 75,18 m²

      212 000 złCena za metr kwadratowy: 2 820 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 75,18 m²
      • 4 izby
      • piętro 1
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 kwietnia 2016, 61,87 m²

      136 046 złCena za metr kwadratowy: 2 199 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 61,87 m²
      • 4 izby
      • poza statystykami
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 grudnia 2015, 75,18 m²

      160 000 złCena za metr kwadratowy: 2 128 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 75,18 m²
      • 4 izby
    11. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 grudnia 2014, 49,4 m²

      110 878 złCena za metr kwadratowy: 2 244 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 49,4 m²
      • 3 izby
      • poza statystykami
    12. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 kwietnia 2014, 75,18 m²

      230 000 złCena za metr kwadratowy: 3 059 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 75,18 m²
      • 4 izby
    13. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 grudnia 2013, 75,18 m²

      34 162 złCena za metr kwadratowy: 454 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 75,18 m²
      • 4 izby
      • piętro 1
      • poza statystykami
    14. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 listopada 2010, 49,4 m²

      135 000 złCena za metr kwadratowy: 2 733 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 49,4 m²
      • 3 izby
    15. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 listopada 2010, 49,4 m²

      140 000 złCena za metr kwadratowy: 2 834 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 49,4 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    16. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 września 2010, 75,18 m²

      157 000 złCena za metr kwadratowy: 2 088 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 75,18 m²
      • 4 izby

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych