Adres · Ceny transakcyjne
Osiedle Dolnośląskie 301, Bełchatów
Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
1001
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
2
- 3 grudnia 2023 – 3 grudnia 2024 · 2 akty notarialne
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis adresu
Cena transakcyjnaAdres osiedle Dolnośląskie 301, Bełchatów ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 13 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.
Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 53,1 m² do 68,8 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.
Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 23 lutego 2011, a ostatnia z 3 grudnia 2024.
Mieszkania: 11 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 471 zł/m², a mediana powierzchni 63,5 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Adres, okolica 1 km i całe miasto
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat bełchatowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,8rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 170 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 471 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 63,5 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 93 713 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 10 972 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat bełchatowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 11
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie bełchatowskim w 2025 roku: 10 972 zł miesięcznie. To 117,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 89,4%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 170 000 zł — z 11 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 11 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie bełchatowskim 13,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 700 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie bełchatowskim w 2025 roku: 5,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,8% do 5,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
10 972 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
117,1%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,2%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
13,7
Dane za 2025 rok
Transakcje pod tym adresem
osiedle Dolnośląskie 301, Bełchatów
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 grudnia 2024, 63,48 m²
270 000 złCena za metr kwadratowy: 4 253 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 63,48 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 września 2024, 63,48 m²
227 000 złCena za metr kwadratowy: 3 576 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 63,48 m²
- 4 izby
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 marca 2023, 63,48 m²
270 000 złCena za metr kwadratowy: 4 253 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 63,48 m²
- 4 izby
- piętro 4
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 maja 2022, 63,48 m²
210 000 złCena za metr kwadratowy: 3 308 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 63,48 m²
- 4 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 listopada 2020, 58,24 m²
155 023 złCena za metr kwadratowy: 2 662 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 58,24 m²
- 4 izby
- piętro 2
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 czerwca 2020, 63,48 m²
190 000 złCena za metr kwadratowy: 2 993 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 63,48 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 lutego 2019, 53,13 m²
117 439 złCena za metr kwadratowy: 2 210 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53,13 m²
- 3 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 kwietnia 2018, 68,8 m²
170 000 złCena za metr kwadratowy: 2 471 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 68,8 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 stycznia 2014, 63,48 m²
70 000 złCena za metr kwadratowy: 1 103 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 63,48 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 sierpnia 2012, 58,24 m²
135 475 złCena za metr kwadratowy: 2 326 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 58,24 m²
- 4 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 października 2011, 63,5 m²
brak danych
- powierzchnia użytkowa 63,5 m²
- 4 izby
- udziały wymagają uwagi
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 sierpnia 2011, 63,48 m²
145 000 złCena za metr kwadratowy: 2 284 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 63,48 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 lutego 2011, 53,13 m²
114 138 złCena za metr kwadratowy: 2 148 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53,13 m²
- 3 izby
- piętro 1
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych