Adres · Ceny transakcyjne
Osiedle Wolność 2, Bełchatów
Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
1001
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
2
- 23 lipca 2025 – 23 lipca 2026 · 2 akty notarialne
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis adresu
Cena transakcyjnaAdres osiedle Wolność 2, Bełchatów ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 29 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.
Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 32,3 m² do 57,9 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.
Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 15 maja 2008, a ostatnia z 23 lipca 2026.
Mieszkania: 29 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 537 zł/m², a mediana powierzchni 39,0 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Adres, okolica 1 km i całe miasto
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat bełchatowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,5rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 140 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 537 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 39,0 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 93 713 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 10 972 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat bełchatowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 29
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie bełchatowskim w 2025 roku: 10 972 zł miesięcznie. To 117,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 89,4%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 140 000 zł — z 29 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 29 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie bełchatowskim 13,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 700 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie bełchatowskim w 2025 roku: 5,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,8% do 5,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
10 972 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
117,1%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,2%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
13,7
Dane za 2025 rok
Transakcje pod tym adresem
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Izby | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 23 lipca 2026 | 215 000 zł | 5 667 zł/m² ? | 37,9 m² | 1/1 ? | 3 | brak danych | |
| 6 listopada 2025 | 205 000 zł | 4 256 zł/m² ? | 48,2 m² | 1/1 ? | 4 | brak danych | |
| 26 czerwca 2025 | 209 000 zł | 5 509 zł/m² ? | 37,9 m² | 1/1 ? | 3 | brak danych | |
| 7 maja 2024 | 200 000 zł | 4 152 zł/m² ? | 48,2 m² | 1/1 ? | 4 | brak danych | |
| 4 kwietnia 2024 | 180 000 zł | 4 613 zł/m² ? | 39,0 m² | 1/1 ? | 3 | brak danych | |
| 9 stycznia 2024 | 135 000 zł | 4 180 zł/m² ? | 32,3 m² | 1/1 ? | 3 | brak danych | |
| 13 września 2023 | 205 000 zł | 4 256 zł/m² ? | 48,2 m² | 1/1 ? | 4 | brak danych | |
| 26 czerwca 2023 | 189 956 zł | 3 282 zł/m² ? | 57,9 m² | 1/1 ? | 4 | 2 | |
| 27 lutego 2023 | 145 302 zł | 3 724 zł/m² ? | 39,0 m² | 1/1 ? | 3 | 3 | |
| 14 września 2022 | 145 000 zł | 4 489 zł/m² ? | 32,3 m² | 1/1 ? | 3 | 1 | |
| 21 marca 2022 | 180 000 zł | 5 573 zł/m² ? | 32,3 m² | 1/1 ? | 3 | brak danych | |
| 21 czerwca 2021 | 210 000 zł | 3 629 zł/m² ? | 57,9 m² | 1/1 ? | 5 | brak danych | |
| 21 lipca 2020 | 155 000 zł | 3 972 zł/m² ? | 39,0 m² | 1/1 ? | 3 | 2 | |
| 2 lipca 2020 | 138 000 zł | 3 537 zł/m² ? | 39,0 m² | 1/1 ? | 3 | brak danych | |
| 30 stycznia 2020 | 140 000 zł | 3 690 zł/m² ? | 37,9 m² | 1/1 ? | 3 | brak danych | |
| 7 marca 2019 | 140 000 zł | 3 588 zł/m² ? | 39,0 m² | 1/1 ? | 3 | brak danych | |
| 1 lutego 2018 | 123 000 zł | 2 126 zł/m² ? | 57,9 m² | 1/1 ? | 5 | brak danych | |
| 25 kwietnia 2017 | 125 000 zł | 3 203 zł/m² ? | 39,0 m² | 1/1 ? | 3 | brak danych | |
| 16 czerwca 2016 | 133 500 zł | 3 519 zł/m² ? | 37,9 m² | 1/1 ? | 3 | 3 | |
| 2 lutego 2015 | 90 000 zł | 2 786 zł/m² ? | 32,3 m² | brak danych | 3 | brak danych | |
| 1 grudnia 2014 | 132 500 zł | 2 751 zł/m² ? | 48,2 m² | brak danych | 4 | brak danych | |
| 19 czerwca 2013 | 100 000 zł | 2 563 zł/m² ? | 39,0 m² | brak danych | 3 | brak danych | |
| 20 września 2011 | 97 790 zł | 2 506 zł/m² ? | 39,0 m² | brak danych | 3 | brak danych | |
| 28 kwietnia 2011 | 102 000 zł | 3 158 zł/m² ? | 32,3 m² | brak danych | 3 | brak danych | |
| 13 stycznia 2011 | 90 000 zł | 2 786 zł/m² ? | 32,3 m² | brak danych | 3 | brak danych | |
| 3 sierpnia 2010 | 106 000 zł | 2 794 zł/m² ? | 37,9 m² | brak danych | 3 | brak danych | |
| 27 lipca 2010 | 105 000 zł | 2 768 zł/m² ? | 37,9 m² | brak danych | 3 | 4 | |
| 16 kwietnia 2009 | 145 000 zł | 2 506 zł/m² ? | 57,9 m² | brak danych | 5 | 1 | |
| 15 maja 2008 | 63 012 zł | 1 951 zł/m² ? | 32,3 m² | brak danych | 3 | 4 |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych