Adres · Ceny transakcyjne
Skaleniowa 1, Bełchatów
Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
1001
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
1
- 27 kwietnia 2025 – 27 kwietnia 2026 · 1 akt notarialny
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis adresu
Cena transakcyjnaAdres Skaleniowa 1, Bełchatów ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 23 transakcje. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.
Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 55,9 m² do 64,1 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.
Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 14 lutego 2008, a ostatnia z 27 kwietnia 2026.
Mieszkania: 22 transakcje. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 875 zł/m², a mediana powierzchni 55,9 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Adres, okolica 1 km i całe miasto
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat bełchatowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,9rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 174 500 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 875 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 55,9 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 93 713 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 10 972 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat bełchatowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 22
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są wyższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie bełchatowskim w 2025 roku: 10 972 zł miesięcznie. To 117,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 89,4%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 174 500 zł — z 22 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 22 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie bełchatowskim 13,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 700 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie bełchatowskim w 2025 roku: 5,2%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,8% do 5,2%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
10 972 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
117,1%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,2%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
13,7
Dane za 2025 rok
Transakcje pod tym adresem
Skaleniowa 1, Bełchatów
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 kwietnia 2026, 64,11 m²
340 000 złCena za metr kwadratowy: 5 303 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 64,11 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 maja 2024, 64,11 m²
288 000 złCena za metr kwadratowy: 4 492 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 64,11 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 września 2023, 64,11 m²
335 000 złCena za metr kwadratowy: 5 225 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 64,11 m²
- 4 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 czerwca 2023, 64,11 m²
237 000 złCena za metr kwadratowy: 3 697 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 64,11 m²
- 4 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 grudnia 2022, 64,11 m²
285 000 złCena za metr kwadratowy: 4 445 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 64,11 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 września 2022, 55,85 m²
309 000 złCena za metr kwadratowy: 5 533 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 55,85 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 kwietnia 2022, 55,85 m²
215 000 złCena za metr kwadratowy: 3 850 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 55,85 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 grudnia 2020, 64,11 m²
230 000 złCena za metr kwadratowy: 3 588 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 64,11 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 września 2020, 70,57 m²
169 615 złCena za metr kwadratowy: 2 404 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 70,57 m²
- 5 izb
- piętro 1
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 maja 2019, 55,87 m²
232 000 złCena za metr kwadratowy: 4 153 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 55,87 m²
- 4 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 stycznia 2018, 64,11 m²
185 000 złCena za metr kwadratowy: 2 886 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 64,11 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 lipca 2016, 55,87 m²
160 000 złCena za metr kwadratowy: 2 864 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 55,87 m²
- 4 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 maja 2016, 55,87 m²
155 000 złCena za metr kwadratowy: 2 774 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 55,87 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 maja 2016, 55,87 m²
147 000 złCena za metr kwadratowy: 2 631 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 55,87 m²
- 4 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 października 2015, 64,02 m²
180 000 złCena za metr kwadratowy: 2 812 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 64,02 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 marca 2015, 55,87 m²
140 000 złCena za metr kwadratowy: 2 506 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 55,87 m²
- 4 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 lutego 2015, 55,87 m²
152 000 złCena za metr kwadratowy: 2 721 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 55,87 m²
- 4 izby
- piętro 5
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 czerwca 2014, 55,87 m²
160 000 złCena za metr kwadratowy: 2 864 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 55,87 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 lutego 2013, 55,87 m²
140 000 złCena za metr kwadratowy: 2 506 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 55,87 m²
- 4 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 czerwca 2011, 55,87 m²
160 000 złCena za metr kwadratowy: 2 864 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 55,87 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 maja 2011, 55,87 m²
169 000 złCena za metr kwadratowy: 3 025 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 55,87 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 stycznia 2010, 64,11 m²
90 000 złCena za metr kwadratowy: 1 404 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 64,11 m²
- 4 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 lutego 2008, 55,9 m²
95 000 złCena za metr kwadratowy: 1 699 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 55,9 m²
- 4 izby
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych