Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

3 Maja 2, Lubartów

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat lubartowski

Kod podziału terytorialnego

0608

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

6 214zł/m²

Cena transakcyjna −1,1% rok do roku w okolicy Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

270 000zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni ?

37,3m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

7

  • 30 maja 2024 – 30 maja 2025 · 7 aktów notarialnych
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres 3 Maja 2, Lubartów ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 10 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 28,4 m² do 45,1 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 5 czerwca 2023, a ostatnia z 30 maja 2025.

Mieszkania: 10 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 6 194 zł/m², a mediana powierzchni 37,3 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania Niska próba 7 6 214 zł/m² 270 000 zł 37,3 m²

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat lubartowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    3,5rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    236 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    6 194 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    37,3 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    66 715 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    7 671 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat lubartowski
    Liczba mieszkań w próbie
    10

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie lubartowskim w 2025 roku: 7 671 zł miesięcznie. To 81,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 143,9%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 236 000 zł — z 10 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 3,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 10 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie lubartowskim 11,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 200 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie lubartowskim w 2025 roku: 12,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 14,1% do 12,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    7 671 złmiesięcznie

    +143,9%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    81,9%

    +6,1

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    12,3%

    −1,8

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    11,8

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    3 Maja 2, Lubartów

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 maja 2025, 28,36 m²

      140 000 złCena za metr kwadratowy: 4 937 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 28,36 m²
      • 2 izby
      • piętro 5
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 kwietnia 2025, 45,06 m²

      280 000 złCena za metr kwadratowy: 6 214 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 45,06 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 kwietnia 2025, 37,25 m²

      340 000 złCena za metr kwadratowy: 9 128 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 37,25 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 lutego 2025, 45,06 m²

      380 000 złCena za metr kwadratowy: 8 433 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 45,06 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 grudnia 2024, 37,25 m²

      220 000 złCena za metr kwadratowy: 5 906 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 37,25 m²
      • 3 izby
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 listopada 2024, 37,25 m²

      270 000 złCena za metr kwadratowy: 7 248 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 37,25 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 października 2024, 45,06 m²

      242 000 złCena za metr kwadratowy: 5 371 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 45,06 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 marca 2024, 37,25 m²

      230 000 złCena za metr kwadratowy: 6 175 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 37,25 m²
      • 3 izby
      • piętro 5
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 października 2023, 28,36 m²

      200 000 złCena za metr kwadratowy: 7 052 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 28,36 m²
      • 2 izby
      • piętro 3
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 czerwca 2023, 44,86 m²

      230 000 złCena za metr kwadratowy: 5 127 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 44,86 m²
      • 4 izby
      • piętro 1

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych