Adres z Rejestru cen nieruchomości
Rynek 1, Trzebinia
Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za m² do okolicy i całej miejscowości.
Mediana ceny za m² ?
4 040 zł/m²
+13,0% r/r
Mediana ceny całkowitej
179 500 zł
Mediana metrażu
42,8 m²
Liczba transakcji
2
Opis adresu
Adres Rynek 1, Trzebinia ma w Rejestrze cen nieruchomości 1 transakcję. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.
Metraż transakcji mieści się w zakresie od 28,5 m² do 57,1 m². Najczęściej widoczny typ nieruchomości dla tego adresu to lokal.
Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z dnia 18.07.2024, a ostatnia z dnia 18.07.2024. W ostatnich 2 latach odnotowano 0 transakcji.
Mieszkania: 2 transakcje. Mediana ceny za m² wynosi 4 040 zł/m², a mediana metrażu 42,8 m².
| Rodzaj | Transakcje | Mediana ceny/m² | Mediana ceny | Mediana metrażu |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania | 2 | 4 040 zł/m² | 179 500 zł | 42,8 m² |
Trend mediany ceny za m² ?
Adres, okolica 1 km i całe miasto
Liczba transakcji ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana ceny całkowitej ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana metrażu
Miesięcznie, wybrany typ
Przedziały cenowe
Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ
Kontekst okolicy
powiat chrzanowskiDane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.
Co mówią dane o okolicy: kilka mocnych stron
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie chrzanowskim w 2025 r.: 8 650 zł miesięcznie. To 92,2% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 143,4%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 179 500 zł — z 2 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,4 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.To mediana z zaledwie 2 transakcji — pojedyncza nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc potraktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość spada.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie chrzanowskim 22,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 5 100 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik spadł z 27,5 do 22,6.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie chrzanowskim w 2025 r.: 7,0%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 11,9% do 7,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 1,7 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 1,6 do 1,7.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
- Mediana całkowitej ceny mieszkania
- 179 500 zł
- Mediana ceny za m²
- 4 040 zł/m²
- Mediana powierzchni mieszkania
- 42,8 m²
- Szacunkowy dochód netto
- 6 227 zł/mies.
- Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
- 8 650 zł/mies.
- Obszar wynagrodzenia
- powiat chrzanowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 2
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie chrzanowskim
Najważniejsze dane
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie chrzanowskim
Najważniejsze dane
Transakcje pod tym adresem
Izby i kondygnacja są dostępne dla lokali
| Data | Oznaczenie / lokal | Cena | Cena/m² | Metraż | Udział | Izby | Kondygnacja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18.07.2024 | Rynek 1, Trzebinia Lokal 3_LOK | 257 000 zł | 4 501 zł/m² ? | 57,1 m² ? | 1/1 ? | 2 | 2 |
| 18.07.2024 | Rynek 1, Trzebinia Lokal 7_LOK | 102 000 zł | 3 579 zł/m² ? | 28,5 m² ? | 1/1 ? | 1 | 2 |
Brak transakcji dla wybranego typu.