Przejdź do treści

Ulica · Ceny transakcyjne

Ulica Sabały, Zakopane

Podsumowanie transakcji przy tej ulicy, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy w promieniu 1 km i całej miejscowości.

Powiat

powiat tatrzański

Kod podziału terytorialnego

1217

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

21 774zł/m²

Cena transakcyjna −5,9% rok do roku w okolicy Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

1 748 215zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni ?

81,0m²

Niska próba

Liczba transakcji ?

5

  • 21 stycznia 2021 – 21 stycznia 2022 · 5 aktów notarialnych
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis ulicy

Cena transakcyjna

Ulica Sabały, Zakopane: w statystykach ujęto 8 transakcji.

Najczęstszy rodzaj nieruchomości w tych danych to lokal.

Mieszkania: 7 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 21 633 zł/m², a mediana powierzchni 60,3 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania Niska próba 5 21 774 zł/m² 1 748 215 zł 81,0 m²

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ta ulica, okolica w promieniu 1 km i cała miejscowość

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat tatrzański Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    17,6rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    1 242 820 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    21 633 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    60,3 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    70 648 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 152 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat tatrzański
    Liczba mieszkań w próbie
    7

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie tatrzańskim w 2025 roku: 8 152 zł miesięcznie. To 87,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 131,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest drogie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 1 242 820 zł — z 7 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 17,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Porównaj cenę z oferty z medianą za metr kwadratowy — dopiero to pokazuje, czy mieszkanie jest drogie, czy tylko duże.Niska próba: mediana z 7 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie tatrzańskim 30,5 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 000 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie tatrzańskim w 2025 roku: 9,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 12,9% do 9,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 152 złmiesięcznie

    +131,6%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    87,0%

    +2,2

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    9,0%

    −3,9

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    30,5

    Dane za 2025 rok

    Transakcje przy tej ulicy

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 stycznia 2022, 107,02 m²

      Sabały 12, Zakopane

      2 315 118 złCena za metr kwadratowy: 21 633 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 107,02 m²
      • piętro 3
      • rynek pierwotny
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 grudnia 2021, 104,78 m²

      Sabały 12A, Zakopane

      2 288 780 złCena za metr kwadratowy: 21 844 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 104,78 m²
      • piętro 3
      • rynek pierwotny
      • jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 grudnia 2021, 56,51 m²

      Sabały 12A, Zakopane

      1 242 820 złCena za metr kwadratowy: 21 993 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 56,51 m²
      • piętro 2
      • rynek pierwotny
      • jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 grudnia 2021, 104,79 m²

      Sabały 12B, Zakopane

      2 239 786 złCena za metr kwadratowy: 21 374 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 104,79 m²
      • piętro 3
      • rynek pierwotny
      • jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 grudnia 2021, 56,75 m²

      Sabały 12B, Zakopane

      1 216 217 złCena za metr kwadratowy: 21 431 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 56,75 m²
      • piętro 2
      • rynek pierwotny
      • jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 grudnia 2021, 107,12 m²

      Sabały 12C, Zakopane

      2 325 061 złCena za metr kwadratowy: 21 705 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 107,12 m²
      • piętro 3
      • rynek pierwotny
      • jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 grudnia 2021, 56,69 m²

      Sabały 12C, Zakopane

      1 238 939 złCena za metr kwadratowy: 21 855 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 56,69 m²
      • piętro 2
      • rynek pierwotny
      • jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 grudnia 2021, 57,13 m²

      Sabały 12, Zakopane

      1 256 645 złCena za metr kwadratowy: 21 996 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 57,13 m²
      • piętro 2
      • rynek pierwotny
    9. Sprzedaż budynku, 25 marca 2019

      Sabały 4, Zakopane

      440 000 zł

      • powierzchnia użytkowa brak danych
      • udział 1/2
      • poza statystykami
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 marca 2019, 60,31 m²

      Sabały 5, Zakopane

      250 000 złCena za metr kwadratowy: 4 145 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 60,31 m²
      • 3 izby
    11. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 października 2014, 53,82 m²

      Sabały 5, Zakopane

      500 000 złCena za metr kwadratowy: 9 290 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 53,82 m²
      • 3 izby
      • jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
    12. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 października 2014, 60,31 m²

      Sabały 5, Zakopane

      500 000 złCena za metr kwadratowy: 8 291 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 60,31 m²
      • 3 izby
      • jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych