Ulica · Ceny transakcyjne
Ulica Frezji, Nowa Wola
Podsumowanie transakcji przy tej ulicy, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy w promieniu 1 km i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
1418
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
2
- 18 sierpnia 2025 – 18 sierpnia 2026 · 2 akty notarialne
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis ulicy
Cena transakcyjnaUlica Frezji, Nowa Wola: w statystykach ujęto 9 transakcji.
Najczęstszy rodzaj nieruchomości w tych danych to lokal.
Mieszkania: 9 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 13 125 zł/m², a mediana powierzchni 71,6 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ta ulica, okolica w promieniu 1 km i cała miejscowość
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat piaseczyński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
11,8rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 940 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 13 125 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 71,6 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 79 796 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 9 271 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat piaseczyński
- Liczba mieszkań w próbie
- 9
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie piaseczyńskim w 2025 roku: 9 271 zł miesięcznie. To 98,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 130%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest drogie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 940 000 zł — z 9 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 11,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Porównaj cenę z oferty z medianą za metr kwadratowy — dopiero to pokazuje, czy mieszkanie jest drogie, czy tylko duże.Niska próba: mediana z 9 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie piaseczyńskim 15,2 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 5 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie piaseczyńskim w 2025 roku: 3,7%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 6,3% do 3,7%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
9 271 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
98,9%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
3,7%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
15,2
Dane za 2025 rok
Transakcje przy tej ulicy
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 sierpnia 2026, 71,84 m²
Frezji 1N, Nowa Wola
1 100 000 złCena za metr kwadratowy: 15 312 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 71,84 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 sierpnia 2026, 71,62 m²
Frezji 1O, Nowa Wola
1 234 000 złCena za metr kwadratowy: 17 230 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 71,62 m²
- 3 izby
- piętro 1
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 sierpnia 2024, 71,84 m²
FREZJI 1T, NOWA WOLA
879 500 złCena za metr kwadratowy: 12 242 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 71,84 m²
- 3 izby
- piętro 1
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 czerwca 2024, 71,55 m²
FREZJI 1H, NOWA WOLA
1 167 000 złCena za metr kwadratowy: 16 310 zł/m²
- powierzchnia odpowiadająca udziałowi 71,55 m²
- udział /
- 3 izby
- piętro 1
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 grudnia 2023, 71,62 m²
FREZJI 1Q, NOWA WOLA
940 000 złCena za metr kwadratowy: 13 125 zł/m²
- powierzchnia odpowiadająca udziałowi 71,62 m²
- udział /
- piętro 1
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 grudnia 2023, 71,55 m²
FREZJI 1D, NOWA WOLA
796 000 złCena za metr kwadratowy: 11 125 zł/m²
- powierzchnia odpowiadająca udziałowi 71,55 m²
- udział /
- piętro 1
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 września 2023, 71,62 m²
FREZJI 3E, NOWA WOLA
1 083 000 złCena za metr kwadratowy: 15 121 zł/m²
- powierzchnia odpowiadająca udziałowi 71,62 m²
- udział /
- 3 izby
- piętro 1
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 lipca 2022, 71,84 m²
FREZJI 1B, NOWA WOLA
800 000 złCena za metr kwadratowy: 11 136 zł/m²
- powierzchnia odpowiadająca udziałowi 71,84 m²
- udział /
- 3 izby
- piętro 1
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 marca 2022, 71,62 m²
FREZJI 1M, NOWA WOLA
849 900 złCena za metr kwadratowy: 11 867 zł/m²
- powierzchnia odpowiadająca udziałowi 71,62 m²
- udział /
- 3 izby
- piętro 1
- udziały wymagają uwagi
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych