Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Ligonia 11B, Głuchołazy

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat nyski

Kod podziału terytorialnego

1607

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

3

  • 26 października 2020 – 26 października 2021 · 3 akty notarialne
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres Ligonia 11B, Głuchołazy ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 11 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 43,0 m² do 173,7 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 2 września 2009, a ostatnia z 26 października 2021.

Mieszkania: 11 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 335 zł/m², a mediana powierzchni 56,4 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 3 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat nyski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    2,0rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    144 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    2 335 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    56,4 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    71 146 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 213 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat nyski
    Liczba mieszkań w próbie
    11

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie nyskim w 2025 roku: 8 213 zł miesięcznie. To 87,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 146,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 144 000 zł — z 11 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 11 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie nyskim 25,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 5 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie nyskim w 2025 roku: 8,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 14,3% do 8,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 213 złmiesięcznie

    +146,1%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    87,6%

    +7,2

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    8,0%

    −6,3

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    25,3

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    Ligonia 11B, Głuchołazy

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 października 2021, 70,65 m²

      215 000 złCena za metr kwadratowy: 3 043 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 70,65 m²
      • 3 izby
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 lipca 2021, 43,04 m²

      135 000 złCena za metr kwadratowy: 3 137 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 43,04 m²
      • 1 izba
      • piętro 1
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 maja 2021, 88,2 m²

      230 000 złCena za metr kwadratowy: 2 608 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 88,2 m²
      • 4 izby
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 lutego 2019, 91,2 m²

      170 000 złCena za metr kwadratowy: 1 864 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 91,2 m²
      • 4 izby
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 listopada 2015, 43,04 m²

      50 000 złCena za metr kwadratowy: 1 162 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 43,04 m²
      • 1 izba
      • piętro 1
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 października 2015, 44,84 m²

      79 000 złCena za metr kwadratowy: 1 762 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 44,84 m²
      • 2 izby
      • piętro 3
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 czerwca 2014, 173,71 m²

      270 000 złCena za metr kwadratowy: 1 554 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 173,71 m²
      • 6 izb
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 maja 2013, 53,1 m²

      124 000 złCena za metr kwadratowy: 2 335 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 53,1 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 maja 2011, 56,39 m²

      144 000 złCena za metr kwadratowy: 2 554 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 56,39 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 sierpnia 2010, 44,04 m²

      111 000 złCena za metr kwadratowy: 2 520 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 44,04 m²
      • 1 izba
    11. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 września 2009, 173,71 m²

      250 000 złCena za metr kwadratowy: 1 439 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 173,71 m²
      • 6 izb

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych