Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Papiernicza 1, Głuchołazy

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat nyski

Kod podziału terytorialnego

1607

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

1

  • 30 kwietnia 2023 – 30 kwietnia 2024 · 1 akt notarialny
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres Papiernicza 1, Głuchołazy ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 9 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 25,6 m² do 2 121,0 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 27 lutego 2009, a ostatnia z 30 kwietnia 2024.

Mieszkania: 8 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 1 650 zł/m², a mediana powierzchni 25,6 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 1 brak danych brak danych brak danych
Działki budowlane brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat nyski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    0,8rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    57 250 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    1 650 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    25,6 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    71 146 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 213 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat nyski
    Liczba mieszkań w próbie
    8

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie nyskim w 2025 roku: 8 213 zł miesięcznie. To 87,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 146,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 57 250 zł — z 8 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.Niska próba: mediana z 8 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie nyskim 25,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 5 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie nyskim w 2025 roku: 8,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 14,3% do 8,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 213 złmiesięcznie

    +146,1%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    87,6%

    +7,2

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    8,0%

    −6,3

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    25,3

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    Papiernicza 1, Głuchołazy

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 kwietnia 2024, 44,8 m²

      180 000 złCena za metr kwadratowy: 4 018 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 44,8 m²
      • 3 izby
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 listopada 2022, 25,6 m²

      72 000 złCena za metr kwadratowy: 2 813 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 25,6 m²
      • 2 izby
      • piętro 5
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 marca 2017, 25,6 m²

      33 030 złCena za metr kwadratowy: 1 290 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 25,6 m²
      • 2 izby
      • piętro 5
      • rynek pierwotny
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 sierpnia 2015, 44,8 m²

      70 000 złCena za metr kwadratowy: 1 563 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 44,8 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 grudnia 2010, 44,8 m²

      85 000 złCena za metr kwadratowy: 1 897 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 44,8 m²
      • 3 izby
      • piętro 5
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 czerwca 2009, 25,6 m²

      44 500 złCena za metr kwadratowy: 1 738 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 25,6 m²
      • 2 izby
      • piętro 5
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 maja 2009, 25,6 m²

      31 000 złCena za metr kwadratowy: 1 211 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 25,6 m²
      • 2 izby
    8. Sprzedaż działki budowlanej, 30 kwietnia 2009, 2 121 m²

      31 000 złCena za metr kwadratowy: 15 zł/m²

      • powierzchnia działki 2 121 m²
      • numer działki 1260/2
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 lutego 2009, 25,6 m²

      30 000 złCena za metr kwadratowy: 1 172 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 25,6 m²
      • 2 izby
      • piętro 5

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych