Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Powstańców Śląskich 2, Głuchołazy

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat nyski

Kod podziału terytorialnego

1607

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

1

  • 11 maja 2025 – 11 maja 2026 · 1 akt notarialny
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres Powstańców Śląskich 2, Głuchołazy ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 10 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 35,0 m² do 84,9 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 11 kwietnia 2014, a ostatnia z 11 maja 2026.

Mieszkania: 6 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 191 zł/m², a mediana powierzchni 44,1 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 1 brak danych brak danych brak danych
Inne lokale brak transakcji brak transakcji brak transakcji brak transakcji

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat nyski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    2,1rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    151 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    3 191 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    44,1 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    71 146 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 213 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat nyski
    Liczba mieszkań w próbie
    6

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie nyskim w 2025 roku: 8 213 zł miesięcznie. To 87,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 146,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 151 000 zł — z 6 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 6 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie nyskim 25,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 5 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie nyskim w 2025 roku: 8,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 14,3% do 8,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 213 złmiesięcznie

    +146,1%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    87,6%

    +7,2

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    8,0%

    −6,3

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    25,3

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    Powstańców Śląskich 2, Głuchołazy

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 maja 2026, 34,98 m²

      80 000 złCena za metr kwadratowy: 2 287 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 34,98 m²
      • 2 izby
      • piętro 4
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 września 2025, 64,72 m²

      191 890 złCena za metr kwadratowy: 2 965 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 64,72 m²
      • 4 izby
      • piętro 2
      • rynek pierwotny
      • poza statystykami
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 marca 2025, 43,52 m²

      147 000 złCena za metr kwadratowy: 3 378 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 43,52 m²
      • 3 izby
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 marca 2024, 44,11 m²

      170 000 złCena za metr kwadratowy: 3 854 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 44,11 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 stycznia 2024, 84,87 m²

      255 000 złCena za metr kwadratowy: 3 005 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 84,87 m²
      • 5 izb
      • piętro 4
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 października 2022, 44,11 m²

      155 000 złCena za metr kwadratowy: 3 514 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 44,11 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
    7. Sprzedaż lokalu, 26 października 2021, 42,26 m²

      135 000 złCena za metr kwadratowy: 3 195 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 42,26 m²
      • 2 izby
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 czerwca 2019, 43,61 m²

      63 191 złCena za metr kwadratowy: 1 449 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 43,61 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
      • poza statystykami
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 listopada 2014, 44,11 m²

      60 000 złCena za metr kwadratowy: 1 360 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 44,11 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 kwietnia 2014, 54,1 m²

      65 350 złCena za metr kwadratowy: 1 208 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 54,1 m²
      • 2 izby
      • piętro 3
      • poza statystykami

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych