Adres · Ceny transakcyjne
Prudnicka 9, Nysa
Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
1607
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
3
- 31 lipca 2019 – 31 lipca 2020 · 3 akty notarialne
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis adresu
Cena transakcyjnaAdres Prudnicka 9, Nysa ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 8 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.
Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 36,1 m² do 225,8 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.
Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 15 stycznia 2010, a ostatnia z 31 lipca 2020.
Mieszkania: 7 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 405 zł/m², a mediana powierzchni 94,6 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Adres, okolica 1 km i całe miasto
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat nyski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,8rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 200 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 405 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 94,6 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 71 146 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 213 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat nyski
- Liczba mieszkań w próbie
- 7
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie nyskim w 2025 roku: 8 213 zł miesięcznie. To 87,6% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 146,1%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 200 000 zł — z 7 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 7 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie nyskim 25,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 5 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie nyskim w 2025 roku: 8,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 14,3% do 8,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 213 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
87,6%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
8,0%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
25,3
Dane za 2025 rok
Transakcje pod tym adresem
Prudnicka 9, Nysa
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 lipca 2020, 36,1 m²
200 000 złCena za metr kwadratowy: 5 540 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 36,1 m²
- 2 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 czerwca 2020, 37,7 m²
175 000 złCena za metr kwadratowy: 4 642 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 37,7 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 października 2019, 49,2 m²
160 000 złCena za metr kwadratowy: 3 252 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 49,2 m²
- 3 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 lutego 2018, 94,6 m²
59 940 złCena za metr kwadratowy: 634 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 94,6 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu, 31 października 2013, 28,7 m²
1 300 000 złcena całego aktu
- powierzchnia użytkowa 28,7 m²
- 1 izba
- jeden z 3 lokali sprzedanych w jednym akcie
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu, 31 października 2013, 18,7 m²
1 300 000 złcena całego aktu
- powierzchnia użytkowa 18,7 m²
- 1 izba
- jeden z 3 lokali sprzedanych w jednym akcie
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu, 31 października 2013, 241,8 m²
1 300 000 złcena całego aktu
- powierzchnia użytkowa 241,8 m²
- 1 izba
- jeden z 3 lokali sprzedanych w jednym akcie
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 lutego 2010, 120,56 m²
290 000 złCena za metr kwadratowy: 2 405 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 120,56 m²
- 6 izb
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 stycznia 2010, 225,8 m²
514 850 złCena za metr kwadratowy: 2 280 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 225,8 m²
- 10 izb
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 stycznia 2010, 225,8 m²
356 500 złCena za metr kwadratowy: 1 579 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 225,8 m²
- 10 izb
- piętro 2
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych