Ulica

Generała Hallera, Pelplin

Podsumowanie transakcji przy tej ulicy, z porównaniem ceny za m² do okolicy 1 km i całej miejscowości.

Powiat powiat tczewski Kod podziału terytorialnego 2214

Mediana ceny za m² ?

3 750 zł/m²

+35,3% r/r

Mediana ceny całkowitej

300 000 zł

Mediana metrażu

68,0 m²

Liczba transakcji

3

Opis adresu

Przy ulicy Generała Hallera w Pelplin ujęto w statystykach 9 transakcji.

Najczęstszy typ nieruchomości w tych danych to Lokal.

Mieszkania: 3 transakcje. Mediana ceny za m² wynosi 3 750 zł/m², a mediana metrażu 68,0 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 3 3 750 zł/m² 300 000 zł 68,0 m²
Budynki 8 10 271 zł/m² 430 000 zł 59,3 m²

Trend mediany ceny za m² ?

Ulica, okolica 1 km i całe miasto

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

powiat tczewski

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: kilka mocnych stron

Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

Pieniądze

  • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie tczewskim w 2025 r.: 8 454 zł miesięcznie. To 90,1% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 121,2%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 300 000 zł — z 3 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 4,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.To mediana z zaledwie 3 transakcji — pojedyncza nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc potraktuj tę kwotę jako orientacyjną.

Życie na co dzień

  • Przestępczość spada.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie tczewskim 19,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 700 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik spadł z 26,1 do 19,4.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie tczewskim w 2025 r.: 6,3%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 9,1% do 6,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Buduje się tu coraz mniej.W 2017 r. oddano tu do użytku 2,6 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik spadł z 3,3 do 2,6.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
4,1 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
300 000 zł
Mediana ceny za m²
3 750 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
68,0 m²
Szacunkowy dochód netto
6 093 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
8 454 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
powiat tczewski
Liczba mieszkań w próbie
3
Cena całego mieszkania 300 000 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 73 117 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 101 448 zł

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie tczewskim

?
8 454 zł+121,2%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Wynagrodzenie vs Polska?
90,1%-2,0
Stopa bezrobocia?
6,3%-2,8

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie tczewskim

?
19,4-6,7
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
2,6-0,7

Transakcje przy tej ulicy

Izby i kondygnacja są dostępne dla lokali

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
09.10.2025 Generała Hallera 17, Pelplin Budynek 1465_BUD 430 000 zł 10 271 zł/m² ? 41,9 m² ?
09.10.2025 Generała Hallera 17, Pelplin Budynek 680_BUD 430 000 zł 4 690 zł/m² ? 91,7 m² ?
09.10.2025 Generała Hallera 17, Pelplin Budynek 681_BUD 430 000 zł 25 340 zł/m² ? 17,0 m² ?
04.07.2025 Generała Hallera 10, Pelplin Lokal 2_LOK 300 000 zł 3 750 zł/m² ? 80,0 m² ? 4 2
14.06.2024 Generała Hallera 12, Pelplin Lokal 1_LOK 335 000 zł 4 926 zł/m² ? 68,0 m² ? 3 1
20.02.2019 Generała Hallera 12, Pelplin Lokal 1_LOK 140 000 zł 2 059 zł/m² ? 68,0 m² ? 3 1
12.04.2010 Generała Hallera 18, Pelplin Budynek 1420_BUD 71,6 m² ?
05.02.2009 Generała Hallera 3, Pelplin Budynek 670_BUD 25,2 m² ?
05.02.2009 Generała Hallera 3, Pelplin Budynek 669_BUD 82,9 m² ?
24.07.2006 Generała Hallera 1, Pelplin Budynek 668_BUD 47,0 m² ?
24.07.2006 Generała Hallera 1, Pelplin Budynek 667_BUD 89,2 m² ?