Ulica

Pólko, Pelplin

Podsumowanie transakcji przy tej ulicy, z porównaniem ceny za m² do okolicy 1 km i całej miejscowości.

Powiat powiat tczewski Kod podziału terytorialnego 2214

Mediana ceny za m² ?

3 094 zł/m²

+5,7% r/r

Mediana ceny całkowitej

175 000 zł

Mediana metrażu

54,6 m²

Liczba transakcji

14

Opis adresu

Przy ulicy Pólko w Pelplin ujęto w statystykach 33 transakcje.

Najczęstszy typ nieruchomości w tych danych to Lokal.

Mieszkania: 14 transakcji. Mediana ceny za m² wynosi 3 094 zł/m², a mediana metrażu 54,6 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Transakcje Mediana ceny/m² Mediana ceny Mediana metrażu
Mieszkania 14 3 094 zł/m² 175 000 zł 54,6 m²
Działki pozostałe 2 50 zł/m² 37 319 zł 680,0 m²

Trend mediany ceny za m² ?

Ulica, okolica 1 km i całe miasto

Liczba transakcji ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana ceny całkowitej ?

Miesięcznie, wybrany typ

Mediana metrażu

Miesięcznie, wybrany typ

Przedziały cenowe

Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ

Kontekst okolicy

powiat tczewski

Dane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.

Co mówią dane o okolicy: kilka mocnych stron

Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

Pieniądze

  • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie tczewskim w 2025 r.: 8 454 zł miesięcznie. To 90,1% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 121,2%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
  • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 175 000 zł — z 14 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,4 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

Życie na co dzień

  • Przestępczość spada.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie tczewskim 19,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 700 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik spadł z 26,1 do 19,4.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

Rozwój okolicy

  • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie tczewskim w 2025 r.: 6,3%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 9,1% do 6,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
  • Buduje się tu coraz mniej.W 2017 r. oddano tu do użytku 2,6 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik spadł z 3,3 do 2,6.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.

Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

Dostępność mieszkań ?
2,4 × roczny dochód netto
Mediana całkowitej ceny mieszkania
175 000 zł
Mediana ceny za m²
3 094 zł/m²
Mediana powierzchni mieszkania
54,6 m²
Szacunkowy dochód netto
6 093 zł/mies.
Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
8 454 zł/mies.
Obszar wynagrodzenia
powiat tczewski
Liczba mieszkań w próbie
14
Cena całego mieszkania 175 000 zł
Szacowany roczny dochód netto ? 73 117 zł
Roczne wynagrodzenie brutto 101 448 zł

Finanse i praca

Dochody i rynek pracy

Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie tczewskim

?
8 454 zł+121,2%
Dane za 2025 r.
Najważniejsze dane
Wynagrodzenie vs Polska?
90,1%-2,0
Stopa bezrobocia?
6,3%-2,8

Bezpieczeństwo i rozwój

Bezpieczeństwo i tempo rozwoju

Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie tczewskim

?
19,4-6,7
Dane za 2024 r.
Najważniejsze dane
Nowe mieszkania na 1000?
2,6-0,7

Transakcje przy tej ulicy

Izby i kondygnacja są dostępne dla lokali

Data Oznaczenie / lokal Cena Cena/m² Metraż Udział Izby Kondygnacja
04.11.2025 Pólko 2, Pelplin Lokal A_2_LOK 280 000 zł 6 407 zł/m² ? 43,7 m² ? 3 1
11.08.2025 Pólko 3, Pelplin Lokal A9_LOK Udziały wymagają uwagi ? 317 000 zł 5 222 zł/m² ? 60,7 m² ? 4 3
16.06.2025 Pólko 2, Pelplin Lokal A_2_LOK Udziały wymagają uwagi ? 125 000 zł 2 860 zł/m² ? 43,7 m² ? 3 1
04.11.2024 Pólko 5, Pelplin Lokal A_3_LOK Udziały wymagają uwagi ? 18 000 zł 2 291 zł/m² ? 7,9 m² ? 3 2
15.03.2024 Pólko 4, Pelplin Lokal B_11_LOK 230 000 zł 5 263 zł/m² ? 43,7 m² ? 3
21.11.2023 Pólko 5, Pelplin Lokal B_7_LOK 305 000 zł 5 545 zł/m² ? 55,0 m² ? 3 2
23.02.2022 Pólko 4, Pelplin Lokal A_8_LOK 195 000 zł 4 462 zł/m² ? 43,7 m² ? 3 3
25.09.2019 Pólko 6, Pelplin Lokal B_7_LOK 180 000 zł 3 327 zł/m² ? 54,1 m² ? 3 2
17.04.2019 Pólko 2, Pelplin Lokal A_6_LOK 222 000 zł 3 657 zł/m² ? 60,7 m² ? 4 2
24.08.2018 Pólko 7, Pelplin Lokal B_13_LOK 149 000 zł 2 605 zł/m² ? 57,2 m² ? 4 2
16.05.2017 Pólko 2, Pelplin Lokal 1961_LOK 110 000 zł 2 517 zł/m² ? 43,7 m² ? 3 1
14.04.2016 Pólko 2, Pelplin Lokal 1966_LOK 170 000 zł 2 801 zł/m² ? 60,7 m² ? 4 1
06.03.2012 Pólko 4, Pelplin Lokal A_6_LOK 150 000 zł 2 471 zł/m² ? 60,7 m² ? 4 2
25.08.2009 Pólko, Pelplin Działka 11/51 16 931 zł 35 zł/m² ? 480,0 m² ?
09.12.2008 Pólko 10b, Pelplin Działka 11/43 57 706 zł 66 zł/m² ? 880,0 m² ?
28.10.2004 Pólko 7, Pelplin Lokal 1_LOK 70 000 zł 1 224 zł/m² ? 57,2 m² ? 4