Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Obrońców Westerplatte 17, Tczew

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat tczewski

Kod podziału terytorialnego

2214

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

1

  • 12 grudnia 2021 – 12 grudnia 2022 · 1 akt notarialny
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres Obrońców Westerplatte 17, Tczew ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 14 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 27,0 m² do 73,9 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 18 stycznia 2006, a ostatnia z 12 grudnia 2022.

Mieszkania: 6 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 491 zł/m², a mediana powierzchni 73,9 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 1 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat tczewski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    2,2rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    157 500 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    2 491 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    73,9 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    73 129 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 456 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat tczewski
    Liczba mieszkań w próbie
    6

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie tczewskim w 2025 roku: 8 456 zł miesięcznie. To 90,2% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 121,3%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 157 500 zł — z 6 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,2 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 6 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie tczewskim 18,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 500 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie tczewskim w 2025 roku: 6,3%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 9,1% do 6,3%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 456 złmiesięcznie

    +121,3%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    90,2%

    −1,9

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    6,3%

    −2,8

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    18,3

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    Obrońców Westerplatte 17, Tczew

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 grudnia 2022, 27 m²

      160 000 złCena za metr kwadratowy: 5 926 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 27 m²
      • 2 izby
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 lipca 2019, 65,44 m²

      75 000 złCena za metr kwadratowy: 1 146 zł/m²

      • powierzchnia odpowiadająca udziałowi 65,44 m²
      • udział 56/100
      • 6 izb
      • piętro 3
      • udziały wymagają uwagi
      • poza statystykami
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 lipca 2019, 77,7 m²

      180 000 złCena za metr kwadratowy: 2 317 zł/m²

      • powierzchnia odpowiadająca udziałowi 77,7 m²
      • udział 64/100
      • 6 izb
      • piętro 2
      • udziały wymagają uwagi
      • poza statystykami
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 31 stycznia 2019, 73,87 m²

      268 000 złCena za metr kwadratowy: 3 628 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 73,87 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 czerwca 2016, 73,87 m²

      213 000 złCena za metr kwadratowy: 2 883 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 73,87 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 czerwca 2014, 73,87 m²

      115 000 złCena za metr kwadratowy: 1 557 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 73,87 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 października 2012, 33,16 m²

      2 671 złCena za metr kwadratowy: 81 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 33,16 m²
      • 3 izby
      • parter
      • poza statystykami
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 października 2012, 146,3 m²

      26 371 złCena za metr kwadratowy: 180 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 146,3 m²
      • 6 izb
      • piętro 2
      • poza statystykami
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 czerwca 2012, 116,85 m²

      20 206 złCena za metr kwadratowy: 173 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 116,85 m²
      • 6 izb
      • piętro 3
      • poza statystykami
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 kwietnia 2012, 102,55 m²

      16 441 złCena za metr kwadratowy: 160 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 102,55 m²
      • 6 izb
      • piętro 1
      • poza statystykami
    11. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 października 2011, 75,6 m²

      14 297 złCena za metr kwadratowy: 189 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 75,6 m²
      • 3 izby
      • piętro 4
      • poza statystykami
    12. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 maja 2011, 121,41 m²

      21 291 złCena za metr kwadratowy: 175 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 121,41 m²
      • 6 izb
      • piętro 2
      • poza statystykami
    13. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 listopada 2009, 73,87 m²

      155 000 złCena za metr kwadratowy: 2 098 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 73,87 m²
      • 3 izby
    14. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 stycznia 2006, 27 m²

      37 000 złCena za metr kwadratowy: 1 370 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 27 m²
      • 2 izby

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych