Adres · Ceny transakcyjne
Katowicka 113, Czeladź
Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
2401
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
2
- 16 lutego 2025 – 16 lutego 2026 · 2 akty notarialne
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis adresu
Cena transakcyjnaAdres Katowicka 113, Czeladź ma w Rejestrze cen nieruchomości 10 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.
Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 23,6 m² do 253,1 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.
Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 12 listopada 2009, a ostatnia z 16 lutego 2026.
Mieszkania: 8 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 1 917 zł/m², a mediana powierzchni 47,9 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 2 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Adres, okolica 1 km i całe miasto
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat będziński Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,2rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 85 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 917 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 47,9 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 71 325 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 8 235 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat będziński
- Liczba mieszkań w próbie
- 8
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie będzińskim w 2025 roku: 8 235 zł miesięcznie. To 87,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 138,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 85 000 zł — z 8 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,2 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 8 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie będzińskim 25,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 3 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie będzińskim w 2025 roku: 6,4%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 13,1% do 6,4%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 235 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
87,9%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
6,4%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
25,0
Dane za 2025 rok
Transakcje pod tym adresem
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 16 lutego 2026 | Katowicka 113, Czeladź Lokal 1001 | 95 000 zł | 2 619 zł/m² ? | 36,3 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 23 lipca 2025 | Katowicka 113, Czeladź Lokal 19 | 123 000 zł | 2 159 zł/m² ? | 57,0 m² ? | 1/1 ? | 3 | 3 |
| 8 sierpnia 2024 | Katowicka 113, Czeladź Lokal 9 | 93 000 zł | 3 936 zł/m² ? | 23,6 m² ? | 1/1 ? | 1 | 4 |
| 30 lipca 2024 | Katowicka 113, Czeladź Lokal 1A | 100 000 zł | 3 110 zł/m² ? | 32,2 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 31 grudnia 2018 | Katowicka 113, Czeladź Lokal 2 Udziały wymagają uwagi ? | 65 000 zł | 1 675 zł/m² ? | 38,8 m² ? | 45/100 ? | 4 | brak danych |
| 25 maja 2016 | Katowicka 113, Czeladź Lokal 3 | 65 000 zł | 796 zł/m² ? | 81,7 m² ? | brak danych | 4 | brak danych |
| 12 lutego 2010 | Katowicka 113, Czeladź Lokal 1 | 37 000 zł | 146 zł/m² ? | 253,1 m² ? | brak danych | 14 | brak danych |
| 12 listopada 2009 | Katowicka 113, Czeladź Lokal 1 | 77 000 zł | 304 zł/m² ? | 253,1 m² ? | brak danych | 14 | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych