Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Kamienna 1B, Wisła

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat cieszyński

Kod podziału terytorialnego

2403

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

2

  • 4 marca 2025 – 4 marca 2026 · 2 akty notarialne
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres Kamienna 1B, Wisła ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 9 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 27,7 m² do 55,0 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 12 maja 2022, a ostatnia z 17 czerwca 2026.

Mieszkania: 7 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 14 034 zł/m², a mediana powierzchni 34,7 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 2 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat cieszyński Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    6,8rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    485 000 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    14 034 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    34,7 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    71 406 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 245 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat cieszyński
    Liczba mieszkań w próbie
    7

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie cieszyńskim w 2025 roku: 8 245 zł miesięcznie. To 88,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 138,6%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Cena mieszkania odpowiada lokalnym zarobkom.Mediana ceny mieszkania: 485 000 zł — z 7 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 6,8 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Niska próba: mediana z 7 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie cieszyńskim 20,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie cieszyńskim w 2025 roku: 5,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 7,4% do 5,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 245 złmiesięcznie

    +138,6%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    88,0%

    +4,7

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    5,0%

    −2,4

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    20,3

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    Kamienna 1B, Wisła

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 czerwca 2026, 52,93 m²

      57 000 złcena całego aktu

      • powierzchnia użytkowa 52,93 m²
      • 2 izby
      • jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
      • poza statystykami
    2. Sprzedaż lokalu, 17 czerwca 2026, 28,74 m²

      57 000 złcena całego aktu

      • powierzchnia użytkowa 28,74 m²
      • jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
      • poza statystykami
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 marca 2026, 34,74 m²

      607 950 złCena za metr kwadratowy: 17 500 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 34,74 m²
      • 1 izba
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 maja 2025, 31,27 m²

      470 000 złCena za metr kwadratowy: 15 030 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 31,27 m²
      • 1 izba
      • piętro 6
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 marca 2024, 54,97 m²

      780 000 złCena za metr kwadratowy: 14 190 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 54,97 m²
      • 2 izby
      • piętro 6
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 października 2023, 52,84 m²

      700 000 złCena za metr kwadratowy: 13 248 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 52,84 m²
      • 2 izby
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 września 2023, 50,63 m²

      755 000 złcena całego aktu

      • powierzchnia użytkowa 50,63 m²
      • 2 izby
      • jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
      • poza statystykami
    8. Sprzedaż lokalu, 29 września 2023, 25,07 m²

      755 000 złcena całego aktu

      • powierzchnia użytkowa 25,07 m²
      • 1 izba
      • jeden z 2 lokali sprzedanych w jednym akcie
      • poza statystykami
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 5 kwietnia 2023, 34,56 m²

      485 000 złCena za metr kwadratowy: 14 034 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 34,56 m²
      • 1 izba
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 października 2022, 27,73 m²

      262 500 złCena za metr kwadratowy: 9 466 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 27,73 m²
      • 1 izba
    11. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 maja 2022, 50,75 m²

      462 500 złCena za metr kwadratowy: 9 113 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 50,75 m²
      • 2 izby

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych