Adres z Rejestru cen nieruchomości
Słowików 4B, Studzienice
Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za m² do okolicy i całej miejscowości.
Mediana ceny za m² ?
6 351 zł/m²
—
Mediana ceny całkowitej
472 500 zł
Mediana metrażu
74,4 m²
Liczba transakcji
2
Opis adresu
Adres Słowików 4B, Studzienice ma w Rejestrze cen nieruchomości 2 transakcje. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.
Metraż transakcji mieści się w zakresie od 74,4 m² do 74,4 m². Najczęściej widoczny typ nieruchomości dla tego adresu to lokal.
Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z dnia 19.06.2020, a ostatnia z dnia 05.02.2024. W ostatnich 2 latach odnotowano 0 transakcji.
Mieszkania: 2 transakcje. Mediana ceny za m² wynosi 6 351 zł/m², a mediana metrażu 74,4 m².
| Rodzaj | Transakcje | Mediana ceny/m² | Mediana ceny | Mediana metrażu |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania | 2 | 6 351 zł/m² | 472 500 zł | 74,4 m² |
Trend mediany ceny za m² ?
Adres, okolica 1 km i całe miasto
Liczba transakcji ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana ceny całkowitej ?
Miesięcznie, wybrany typ
Mediana metrażu
Miesięcznie, wybrany typ
Przedziały cenowe
Liczba transakcji wg ceny całkowitej, wybrany typ
Kontekst okolicy
powiat pszczyńskiDane Banku Danych Lokalnych GUS dla całej gminy lub całego powiatu opisują charakter okolicy, w odróżnieniu od obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie punktu.
Co mówią dane o okolicy: kilka mocnych stron
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie pszczyńskim w 2025 r.: 8 333 zł miesięcznie. To 88,8% średniej krajowej. Od 2015 r. wynagrodzenie wzrosło o 147,1%.To kwota dla całego powiatu — opisuje lokalny rynek pracy, a nie Twój dochód.
- Cena mieszkania odpowiada lokalnym zarobkom.Mediana ceny mieszkania: 472 500 zł — z 2 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 6,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.To mediana z zaledwie 2 transakcji — pojedyncza nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc potraktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość spada.W 2024 r. policja odnotowała w powiecie pszczyńskim 13,9 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS). Od 2014 r. wskaźnik spadł z 19,8 do 13,9.To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie pszczyńskim w 2025 r.: 3,6%. Od 2015 r. stopa bezrobocia spadła z 4,9% do 3,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy, a nie szanse konkretnej osoby na znalezienie pracy.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2017 r. oddano tu do użytku 4,0 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2007 r. wskaźnik wzrósł z 3,6 do 4,0.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.To najnowsze dane, jakie mamy dla tego obszaru — za 2017 rok. Nowszych GUS mógł jeszcze nie opublikować albo nie udało się ich pobrać, więc liczba może już nie opisywać dzisiejszej sytuacji.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
- Mediana całkowitej ceny mieszkania
- 472 500 zł
- Mediana ceny za m²
- 6 351 zł/m²
- Mediana powierzchni mieszkania
- 74,4 m²
- Szacunkowy dochód netto
- 6 010 zł/mies.
- Źródłowe wynagrodzenie brutto GUS
- 8 333 zł/mies.
- Obszar wynagrodzenia
- powiat pszczyński
- Liczba mieszkań w próbie
- 2
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie pszczyńskim
Najważniejsze dane
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępczość na 1000 mieszkańców w powiecie pszczyńskim
Najważniejsze dane
Transakcje pod tym adresem
Izby i kondygnacja są dostępne dla lokali
| Data | Oznaczenie / lokal | Cena | Cena/m² | Metraż | Udział | Izby | Kondygnacja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 05.02.2024 | Słowików 4B, Studzienice Lokal 1_LOK Udziały wymagają uwagi ? | 633 000 zł | 8 508 zł/m² ? | 74,4 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 19.06.2020 | Słowików 4B, Studzienice Lokal 1_LOK | 312 000 zł | 4 194 zł/m² ? | 74,4 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
Brak transakcji dla wybranego typu.