Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Powstańców 2A, Nakło Śląskie

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat tarnogórski

Kod podziału terytorialnego

2413

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

2

  • 11 grudnia 2022 – 11 grudnia 2023 · 2 akty notarialne
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres Powstańców 2A, Nakło Śląskie ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 21 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 53,3 m² do 99,8 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 4 sierpnia 2011, a ostatnia z 11 grudnia 2023.

Mieszkania: 21 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 1 706 zł/m², a mediana powierzchni 65,6 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 2 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat tarnogórski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,3rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    103 600 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    1 706 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    65,6 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    76 880 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 914 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat tarnogórski
    Liczba mieszkań w próbie
    21

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie tarnogórskim w 2025 roku: 8 914 zł miesięcznie. To 95,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 149,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 103 600 zł — z 19 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,3 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 19 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie tarnogórskim 16,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie tarnogórskim w 2025 roku: 5,1%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 9,3% do 5,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 914 złmiesięcznie

    +149,7%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    95,1%

    +9,1

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    5,1%

    −4,2

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    16,4

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    Powstańców 2A, Nakło Śląskie

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 grudnia 2023, 53,34 m²

      180 000 złCena za metr kwadratowy: 3 375 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 53,34 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 listopada 2023, 54,33 m²

      238 000 złCena za metr kwadratowy: 4 381 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 54,33 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 lipca 2021, 76,52 m²

      230 000 złCena za metr kwadratowy: 3 006 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 76,52 m²
      • 5 izb
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 stycznia 2017, 53,34 m²

      119 000 złCena za metr kwadratowy: 2 231 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 53,34 m²
      • 3 izby
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 grudnia 2016, 65,64 m²

      128 700 złCena za metr kwadratowy: 1 961 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 65,64 m²
      • 4 izby
      • piętro 3
      • rynek pierwotny
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 marca 2015, 54,23 m²

      30 210 złCena za metr kwadratowy: 557 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 54,23 m²
      • 3 izby
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 listopada 2014, 65,64 m²

      124 800 złCena za metr kwadratowy: 1 901 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 65,64 m²
      • 4 izby
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 kwietnia 2014, 54,23 m²

      103 400 złCena za metr kwadratowy: 1 907 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 54,23 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 grudnia 2013, 54,33 m²

      103 600 złCena za metr kwadratowy: 1 907 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 54,33 m²
      • 3 izby
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 sierpnia 2012, 65,64 m²

      105 857 złCena za metr kwadratowy: 1 613 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 65,64 m²
      • 4 izby
    11. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 sierpnia 2012, 63,18 m²

      101 965 złCena za metr kwadratowy: 1 614 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 63,18 m²
      • 4 izby
    12. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 grudnia 2011, 76,38 m²

      130 342 złCena za metr kwadratowy: 1 706 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 76,38 m²
      • 5 izb
    13. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 grudnia 2011, 74,54 m²

      32 620 złCena za metr kwadratowy: 438 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 74,54 m²
      • 4 izby
      • piętro 2
    14. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 grudnia 2011, 93,01 m²

      39 123 złCena za metr kwadratowy: 421 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 93,01 m²
      • 5 izb
      • piętro 2
      • poza medianami cen
    15. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 grudnia 2011, 99,78 m²

      39 102 złCena za metr kwadratowy: 392 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 99,78 m²
      • 5 izb
      • piętro 2
      • poza medianami cen
    16. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 listopada 2011, 76,25 m²

      36 793 złCena za metr kwadratowy: 483 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 76,25 m²
      • 5 izb
      • parter
    17. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 listopada 2011, 76,36 m²

      37 696 złCena za metr kwadratowy: 494 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 76,36 m²
      • 5 izb
      • piętro 2
    18. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 listopada 2011, 53,35 m²

      26 708 złCena za metr kwadratowy: 501 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 53,35 m²
      • 3 izby
      • piętro 3
    19. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 października 2011, 53,34 m²

      25 919 złCena za metr kwadratowy: 486 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 53,34 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
    20. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 września 2011, 76,52 m²

      155 000 złCena za metr kwadratowy: 2 026 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 76,52 m²
      • 5 izb
      • parter
    21. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 sierpnia 2011, 76,52 m²

      36 921 złCena za metr kwadratowy: 483 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 76,52 m²
      • 5 izb

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych