Adres · Ceny transakcyjne
Saperów 10, Tarnowskie Góry
Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
2413
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
1
- 23 kwietnia 2014 – 23 kwietnia 2015 · 1 akt notarialny
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis adresu
Cena transakcyjnaAdres Saperów 10, Tarnowskie Góry ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 17 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.
Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 33,8 m² do 72,1 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.
Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 26 listopada 2007, a ostatnia z 23 kwietnia 2015.
Mieszkania: 13 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 1 223 zł/m², a mediana powierzchni 62,6 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Adres, okolica 1 km i całe miasto
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: powiat tarnogórski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
0,9rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 72 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 223 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 62,6 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 76 880 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 914 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat tarnogórski
- Liczba mieszkań w próbie
- 13
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie tarnogórskim w 2025 roku: 8 914 zł miesięcznie. To 95,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 149,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 72 000 zł — z 13 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.Niska próba: mediana z 13 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie tarnogórskim 16,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie tarnogórskim w 2025 roku: 5,1%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 9,3% do 5,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 914 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
95,1%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
5,1%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
16,4
Dane za 2025 rok
Transakcje pod tym adresem
Saperów 10, Tarnowskie Góry
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 kwietnia 2015, 62,55 m²
140 000 złCena za metr kwadratowy: 2 238 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 62,55 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 lutego 2010, 72,38 m²
brak danych
- powierzchnia użytkowa 72,38 m²
- 5 izb
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 września 2009, 62,4 m²
brak danych
- powierzchnia użytkowa 62,4 m²
- 4 izby
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 lipca 2009, 49,49 m²
brak danych
- powierzchnia użytkowa 49,49 m²
- 3 izby
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 października 2008, 72,38 m²
brak danych
- powierzchnia użytkowa 72,38 m²
- 5 izb
- poza statystykami
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 kwietnia 2008, 62,98 m²
63 000 złCena za metr kwadratowy: 1 000 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 62,98 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 kwietnia 2008, 62,55 m²
63 000 złCena za metr kwadratowy: 1 007 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 62,55 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 kwietnia 2008, 49,49 m²
75 000 złCena za metr kwadratowy: 1 515 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 49,49 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 kwietnia 2008, 50,71 m²
75 000 złCena za metr kwadratowy: 1 479 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 50,71 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 marca 2008, 62,4 m²
60 000 złCena za metr kwadratowy: 962 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 62,4 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 marca 2008, 50,71 m²
62 000 złCena za metr kwadratowy: 1 223 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 50,71 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 marca 2008, 72,1 m²
150 000 złCena za metr kwadratowy: 2 080 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 72,1 m²
- 5 izb
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 marca 2008, 33,82 m²
34 000 złCena za metr kwadratowy: 1 005 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 33,82 m²
- 2 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 lutego 2008, 72,1 m²
72 000 złCena za metr kwadratowy: 999 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 72,1 m²
- 5 izb
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 lutego 2008, 62,4 m²
62 000 złCena za metr kwadratowy: 994 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 62,4 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 stycznia 2008, 72,1 m²
100 000 złCena za metr kwadratowy: 1 387 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 72,1 m²
- 5 izb
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 listopada 2007, 62,55 m²
100 000 złCena za metr kwadratowy: 1 599 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 62,55 m²
- 4 izby
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych