Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Ułańska 11D, Tarnowskie Góry

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat tarnogórski

Kod podziału terytorialnego

2413

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

1

  • 17 października 2021 – 17 października 2022 · 1 akt notarialny
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres Ułańska 11D, Tarnowskie Góry ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 12 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 25,2 m² do 68,9 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 9 czerwca 2010, a ostatnia z 17 października 2022.

Mieszkania: 12 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 545 zł/m², a mediana powierzchni 41,7 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 1 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat tarnogórski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,4rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    106 393 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    2 545 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    41,7 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    76 880 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 914 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat tarnogórski
    Liczba mieszkań w próbie
    12

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie tarnogórskim w 2025 roku: 8 914 zł miesięcznie. To 95,1% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 149,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 106 393 zł — z 12 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,4 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 12 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie tarnogórskim 16,4 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 300 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie tarnogórskim w 2025 roku: 5,1%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 9,3% do 5,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 914 złmiesięcznie

    +149,7%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    95,1%

    +9,1

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    5,1%

    −4,2

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    16,4

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    Ułańska 11D, Tarnowskie Góry

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 października 2022, 68,89 m²

      380 000 złCena za metr kwadratowy: 5 516 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 68,89 m²
      • 5 izb
      • piętro 2
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 czerwca 2019, 41,7 m²

      164 000 złCena za metr kwadratowy: 3 933 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 41,7 m²
      • 3 izby
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 19 grudnia 2017, 52,34 m²

      104 785 złCena za metr kwadratowy: 2 002 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 52,34 m²
      • 4 izby
      • piętro 4
      • rynek pierwotny
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 marca 2017, 41,7 m²

      108 000 złCena za metr kwadratowy: 2 590 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 41,7 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
      • rynek pierwotny
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 lutego 2016, 25,15 m²

      100 000 złCena za metr kwadratowy: 3 976 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 25,15 m²
      • 2 izby
      • piętro 3
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 listopada 2015, 68,89 m²

      185 000 złCena za metr kwadratowy: 2 685 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 68,89 m²
      • 5 izb
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 25 października 2013, 41,7 m²

      41 700 złCena za metr kwadratowy: 1 000 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 41,7 m²
      • 3 izby
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 października 2013, 25,15 m²

      67 620 złCena za metr kwadratowy: 2 689 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 25,15 m²
      • 2 izby
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 kwietnia 2011, 41,7 m²

      100 000 złCena za metr kwadratowy: 2 398 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 41,7 m²
      • 3 izby
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 kwietnia 2011, 68,89 m²

      171 000 złCena za metr kwadratowy: 2 482 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 68,89 m²
      • 5 izb
    11. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 22 marca 2011, 41,7 m²

      104 250 złCena za metr kwadratowy: 2 500 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 41,7 m²
      • 3 izby
    12. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 czerwca 2010, 68,89 m²

      137 780 złCena za metr kwadratowy: 2 000 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 68,89 m²
      • 5 izb

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych