Adres · Ceny transakcyjne
Sosnowa 7, Konin
Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.
Powiat
Kod podziału terytorialnego
3062
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
brak danychzł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
brak danychzł
Mediana powierzchni ?
brak danychm²
Liczba transakcji ?
1
- 24 kwietnia 2024 – 24 kwietnia 2025 · 1 akt notarialny
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis adresu
Cena transakcyjnaAdres Sosnowa 7, Konin ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 18 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.
Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 32,3 m² do 57,8 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.
Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 23 lutego 2012, a ostatnia z 24 kwietnia 2025.
Mieszkania: 18 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 184 zł/m², a mediana powierzchni 48,1 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 1 | brak danych | brak danych | brak danych |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Adres, okolica 1 km i całe miasto
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: Konin Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
2,0rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 144 500 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 3 184 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 48,1 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 72 436 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 371 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- Konin
- Liczba mieszkań w próbie
- 18
Co mówią dane o okolicy
Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w Koninie w 2025 roku: 8 371 zł miesięcznie. To 89,3% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 120,9%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 144 500 zł — z 18 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,0 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 18 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w Koninie 20,8 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 400 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w Koninie w 2025 roku: 7,0%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 11,2% do 7,0%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 371 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
89,3%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
7,0%
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
20,8
Dane za 2025 rok
Transakcje pod tym adresem
SOSNOWA 7, KONIN
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 kwietnia 2025, 57,83 m²
265 000 złCena za metr kwadratowy: 4 582 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 57,83 m²
- 5 izb
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 marca 2024, 48,15 m²
273 000 złCena za metr kwadratowy: 5 670 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,15 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 lipca 2022, 32,3 m²
150 000 złCena za metr kwadratowy: 4 644 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 32,3 m²
- 3 izby
- piętro 4
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 kwietnia 2022, 48,14 m²
245 000 złCena za metr kwadratowy: 5 089 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,14 m²
- 4 izby
- piętro 5
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 marca 2022, 39,02 m²
199 000 złCena za metr kwadratowy: 5 100 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 39,02 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 29 czerwca 2020, 37,94 m²
150 000 złCena za metr kwadratowy: 3 954 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 37,94 m²
- 3 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 lutego 2020, 48,15 m²
140 000 złCena za metr kwadratowy: 2 908 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,15 m²
- 4 izby
- piętro 5
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 grudnia 2019, 39,02 m²
146 000 złCena za metr kwadratowy: 3 742 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 39,02 m²
- 3 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 października 2018, 48 m²
135 000 złCena za metr kwadratowy: 2 813 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48 m²
- 4 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 maja 2018, 48,14 m²
156 000 złCena za metr kwadratowy: 3 241 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,14 m²
- 4 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 kwietnia 2018, 57,83 m²
150 000 złCena za metr kwadratowy: 2 594 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 57,83 m²
- 5 izb
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 marca 2018, 48,15 m²
105 000 złCena za metr kwadratowy: 2 181 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,15 m²
- 4 izby
- piętro 5
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 czerwca 2017, 39,02 m²
80 000 złCena za metr kwadratowy: 2 050 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 39,02 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 kwietnia 2017, 48,14 m²
143 000 złCena za metr kwadratowy: 2 971 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,14 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 lipca 2016, 48 m²
140 000 złCena za metr kwadratowy: 2 917 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48 m²
- 4 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 grudnia 2015, 32,3 m²
101 000 złCena za metr kwadratowy: 3 127 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 32,3 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 listopada 2015, 48,14 m²
120 000 złCena za metr kwadratowy: 2 493 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,14 m²
- 4 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 lutego 2012, 33,5 m²
110 000 złCena za metr kwadratowy: 3 284 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 33,5 m²
- 3 izby
- piętro 4
Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych