Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Książęca 28, Piła

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat pilski

Kod podziału terytorialnego

3019

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

1

  • 6 czerwca 2024 – 6 czerwca 2025 · 1 akt notarialny
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres Książęca 28, Piła ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 10 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 85,0 m² do 107,7 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 14 października 2010, a ostatnia z 6 czerwca 2025.

Mieszkania: 10 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 962 zł/m², a mediana powierzchni 85,0 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 1 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat pilski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    5,1rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    366 500 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    3 962 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    85,0 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    72 176 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 339 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat pilski
    Liczba mieszkań w próbie
    10

    Co mówią dane o okolicy

    Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie pilskim w 2025 roku: 8 339 zł miesięcznie. To 89,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 133,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Cena mieszkania odpowiada lokalnym zarobkom.Mediana ceny mieszkania: 366 500 zł — z 10 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 5,1 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Niska próba: mediana z 10 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie pilskim 25,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 400 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie pilskim w 2025 roku: 5,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,0% do 5,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 339 złmiesięcznie

    +133,7%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    89,0%

    +3,0

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    5,6%

    −2,4

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    25,3

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    KSIĄŻĘCA 28, PIŁA

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 6 czerwca 2025, 85,01 m²

      855 000 złCena za metr kwadratowy: 10 058 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 85,01 m²
      • 5 izb
      • piętro 1
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 października 2021, 85,01 m²

      555 000 złCena za metr kwadratowy: 6 529 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 85,01 m²
      • 4 izby
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 kwietnia 2021, 85,01 m²

      484 000 złCena za metr kwadratowy: 5 693 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 85,01 m²
      • 5 izb
      • piętro 1
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 marca 2017, 85,01 m²

      378 000 złCena za metr kwadratowy: 4 447 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 85,01 m²
      • 4 izby
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 stycznia 2016, 85,01 m²

      350 000 złCena za metr kwadratowy: 4 117 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 85,01 m²
      • 4 izby
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 marca 2014, 107,7 m²

      410 000 złCena za metr kwadratowy: 3 807 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 107,7 m²
      • 4 izby
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 czerwca 2011, 107,7 m²

      355 000 złCena za metr kwadratowy: 3 296 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 107,7 m²
      • 5 izb
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 grudnia 2010, 107,7 m²

      350 000 złCena za metr kwadratowy: 3 250 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 107,7 m²
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 20 października 2010, 85,01 m²

      255 000 złCena za metr kwadratowy: 3 000 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 85,01 m²
      • 4 izby
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 października 2010, 85,01 m²

      245 000 złCena za metr kwadratowy: 2 882 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 85,01 m²
      • 5 izb

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych