Przejdź do treści

Adres · Ceny transakcyjne

Równa 4, Piła

Podsumowanie transakcji nieruchomości pod dokładnym adresem, z porównaniem ceny za metr kwadratowy do okolicy i całej miejscowości.

Powiat

powiat pilski

Kod podziału terytorialnego

3019

Okres
Szczegółowość

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana ceny transakcyjnej ?

brak danych

Cena transakcyjna

Mediana powierzchni ?

brak danych

Liczba transakcji ?

3

  • 21 listopada 2023 – 21 listopada 2024 · 3 akty notarialne
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis adresu

Cena transakcyjna

Adres Równa 4, Piła ma w Rejestrze Cen Nieruchomości 17 transakcji. Zestawienie obejmuje wszystkie zarejestrowane transakcje pod tym dokładnym adresem: lokale, działki i budynki, jeśli występują w danych.

Powierzchnia sprzedanych nieruchomości mieści się w zakresie od 34,1 m² do 66,5 m². Najczęstszy rodzaj nieruchomości pod tym adresem to lokal.

Pierwsza transakcja w zestawieniu pochodzi z 1 czerwca 2017, a ostatnia z 21 listopada 2024.

Mieszkania: 17 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 3 956 zł/m², a mediana powierzchni 44,7 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania 3 brak danych brak danych brak danych

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Adres, okolica 1 km i całe miasto

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: powiat pilski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    2,6rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    190 950 zł Niska próba
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    3 956 zł/m² Niska próba
    Mediana powierzchni mieszkania
    44,7 m² Niska próba
    Szacowany roczny dochód netto ?
    72 176 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 339 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat pilski
    Liczba mieszkań w próbie
    17

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie pilskim w 2025 roku: 8 339 zł miesięcznie. To 89,0% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 133,7%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 190 950 zł — z 16 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 2,6 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.Niska próba: mediana z 16 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.

    Życie na co dzień

    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie pilskim 25,3 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 4 400 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie pilskim w 2025 roku: 5,6%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 8,0% do 5,6%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 339 złmiesięcznie

    +133,7%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    89,0%

    +3,0

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    5,6%

    −2,4

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    25,3

    Dane za 2025 rok

    Transakcje pod tym adresem

    RÓWNA 4, PIŁA

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 listopada 2024, 66,46 m²

      550 000 złCena za metr kwadratowy: 8 276 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 66,46 m²
      • 4 izby
      • piętro 1
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 kwietnia 2024, 48,86 m²

      400 000 złCena za metr kwadratowy: 8 187 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 48,86 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 stycznia 2024, 34,55 m²

      340 000 złCena za metr kwadratowy: 9 841 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 34,55 m²
      • 2 izby
      • piętro 1
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 października 2019, 42,59 m²

      255 000 złCena za metr kwadratowy: 5 987 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 42,59 m²
      • 2 izby
      • piętro 4
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 7 listopada 2017, 34,11 m²

      205 000 złCena za metr kwadratowy: 6 010 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 34,11 m²
      • 2 izby
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 18 sierpnia 2017, 48,86 m²

      188 265 złCena za metr kwadratowy: 3 853 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 48,86 m²
      • 3 izby
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 sierpnia 2017, 44,67 m²

      155 000 złCena za metr kwadratowy: 3 470 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 44,67 m²
      • 2 izby
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 21 lipca 2017, 44,91 m²

      160 000 złCena za metr kwadratowy: 3 563 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 44,91 m²
      • 2 izby
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 czerwca 2017, 48,65 m²

      189 930 złCena za metr kwadratowy: 3 904 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 48,65 m²
      • 3 izby
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 czerwca 2017, 34,42 m²

      137 600 złCena za metr kwadratowy: 3 998 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 34,42 m²
      • 2 izby
    11. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 czerwca 2017, 48,55 m²

      191 970 złCena za metr kwadratowy: 3 954 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 48,55 m²
      • 2 izby
    12. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 czerwca 2017, 34,11 m²

      136 000 złCena za metr kwadratowy: 3 987 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 34,11 m²
      • 2 izby
    13. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 czerwca 2017, 34,55 m²

      134 940 złCena za metr kwadratowy: 3 906 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 34,55 m²
      • 2 izby
    14. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 czerwca 2017, 42,59 m²

      15 000 złCena za metr kwadratowy: 352 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 42,59 m²
      • 2 izby
      • poza medianami cen
    15. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 czerwca 2017, 66,3 m²

      260 000 złCena za metr kwadratowy: 3 922 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 66,3 m²
      • 3 izby
    16. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 czerwca 2017, 66,46 m²

      263 000 złCena za metr kwadratowy: 3 957 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 66,46 m²
      • 4 izby
    17. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 1 czerwca 2017, 34,26 m²

      134 628 złCena za metr kwadratowy: 3 930 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 34,26 m²
      • 2 izby

    Akty notarialne zapisane w Rejestrze Cen Nieruchomości, od najnowszych. Liczba izb i piętro są podawane dla lokali.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Dane odświeżamy po każdym imporcie Rejestru Cen Nieruchomości. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych