Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Niechlów
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 28 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
2 853zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
159 500zł
Mediana powierzchni ?
50,5m²
Liczba transakcji ?
28
- 12 października 2024 – 12 października 2026 · 28 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: październik 2026 · zmiana danych 6 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaNiechlów to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 66 transakcji.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 28 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 2 853 zł/m², a mediana powierzchni 50,5 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 28 | 2 853 zł/m² | 159 500 zł | 50,5 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 2 izby | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 izby | 18 | 2 942 zł/m² | 145 000 zł | Niska próba |
| 4 izby | 8 | 2 857 zł/m² | 175 000 zł | Niska próba |
| 5 izb | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 28 | 2 853 zł/m² | Niska próba |
Historia cen mieszkań rok po roku na rynku wtórnym ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 12 | 2 959 zł/m² | +4,9% | Niska próba |
| 2025 | 11 | 2 821 zł/m² | +5,1% | Niska próba |
| 2024 | 9 | 2 684 zł/m² | +19,0% | Niska próba |
| 2022 | 5 | 1 864 zł/m² | +146,9% | Niska próba |
| 2021 | 14 | 755 zł/m² | −46,3% | Niska próba |
| 2020 | 9 | 1 407 zł/m² | +73,3% | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Niechlów; część danych: powiat górowski Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,5rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 103 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 249 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 50,9 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 70 410 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 8 123 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat górowski
- Liczba mieszkań w próbie
- 66
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −11,3%
- Saldo migracji w 2025 roku
- 0 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie górowskim w 2025 roku: 8 123 zł miesięcznie. To 86,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 150,5%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 103 000 zł — z 66 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Niechlów mieszkało 4 438 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 11,3%. W 2025 roku tyle samo osób się tu wprowadziło, co wyprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,0% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 20,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,4%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie górowskim 34,6 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 900 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest wysokie.Bezrobocie w powiecie górowskim w 2025 roku: 15,9%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 22,2% do 15,9%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 8 578 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 147,8%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz mniej.W 2025 roku oddano tu do użytku 0,2 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik spadł z 1,6 do 0,2.Mniej budów to spokojniejsza okolica, ale i wolniejszy przyrost lokalnych usług.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
8 123 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
8 578 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
86,7%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
15,9%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
7,0%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
4 438osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
2 240osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
2 198osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
622osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
740osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
955osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 206osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
915osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
0 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
0,0
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−0,2
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
0,2
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
54
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
54
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
34,6
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
0,2
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
4 382
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
517
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 października 2026, 38,9 m²
25c, Karów
87 500 złCena za metr kwadratowy: 2 249 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 38,9 m²
- 2 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 października 2026, 53,01 m²
127B, Siciny
159 000 złCena za metr kwadratowy: 2 999 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 53,01 m²
- 3 izby
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 9 września 2026, 50,4 m²
68A, Naratów
120 000 złCena za metr kwadratowy: 2 381 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 50,4 m²
- 3 izby
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 14 sierpnia 2026, 50,4 m²
68A, Naratów
245 000 złCena za metr kwadratowy: 4 861 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 50,4 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 10 sierpnia 2026, 35,44 m²
Wroniniec
158 000 złCena za metr kwadratowy: 4 458 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 35,44 m²
- 3 izby
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 kwietnia 2026, 50,4 m²
68A, Naratów
135 000 złCena za metr kwadratowy: 2 679 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 50,4 m²
- 3 izby
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 kwietnia 2026, 41,12 m²
25b, Tarpno
52 000 złCena za metr kwadratowy: 1 265 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 41,12 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 kwietnia 2026, 50,4 m²
69A, Naratów
140 000 złCena za metr kwadratowy: 2 778 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 50,4 m²
- 3 izby
- udziały wymagają uwagi
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 30 marca 2026, 51,9 m²
Leszczyńska 9B, Niechlów
190 000 złCena za metr kwadratowy: 3 661 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 51,9 m²
- 3 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 marca 2026, 63,4 m²
Krótka 5D, Niechlów
185 000 złCena za metr kwadratowy: 2 918 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 63,4 m²
- 4 izby
- piętro 3
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Niechlów?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Niechlów wynosi 2 853 zł/m² na podstawie 28 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Niechlów?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 50,5 m² kosztowało w tym okresie medianowo 159 500 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Niechlów rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Niechlów rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 2 853 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to październik 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 6 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: październik 2026. Zmiana danych: 6 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych