Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań w gminie Siekierczyn
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 17 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
1 290zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
59 300zł
Mediana powierzchni ?
49,5m²
Liczba transakcji ?
17
- 13 marca 2024 – 13 marca 2026 · 17 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: marzec 2026 · import 29 sierpnia 2026
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaSiekierczyn to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 207 transakcji.
Mieszkania: 0 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi brak danych, a mediana powierzchni brak danych.
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Garaże Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Inne lokale Niska próba | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji | brak transakcji |
| Działki budowlane Niska próba | 74 | 65 zł/m² | 74 269 zł | 1 063,0 m² |
| Działki rolne Niska próba | 29 | 6 zł/m² | 31 350 zł | 4 512,5 m² |
| Działki pozostałe Niska próba | 3 | brak danych | brak danych | brak danych |
| Budynki Niska próba | 31 | brak danych | brak danych | 77,2 m² |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle: Powiat, Województwo
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Siekierczyn; część danych: powiat lubański Bank Danych Lokalnych GUS
Dane Banku Danych Lokalnych GUS opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
0,9rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 59 300 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 1 290 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 49,5 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 68 153 zł
- Wynagrodzenie brutto według GUS
- 7 847 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat lubański
- Liczba mieszkań w próbie
- 17
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −4,5%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −3 osoby
Co mówią dane o okolicy
Kilka wskaźników wypada tu słabo. Sprawdź je na miejscu, zanim złożysz ofertę — cena powinna to uwzględniać.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie lubańskim w 2025 roku: 7 847 zł miesięcznie. To 83,7% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 136,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Cena wygląda podejrzanie nisko.Mediana ceny mieszkania: 59 300 zł — z 17 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 0,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Tak niska mediana zwykle oznacza, że sprzedają się tu głównie lokale do kapitalnego remontu — sprawdź stan techniczny.Niska próba: mediana z 17 transakcji. Przy mniej niż 30 transakcjach jedna nietypowa sprzedaż mocno ją przesuwa, więc traktuj tę kwotę jako orientacyjną.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Siekierczyn mieszkało 4 331 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 4,5%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 3 osoby więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 13,3% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 20,0%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 66,7%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie lubańskim 27,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 1 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych GUS).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie lubańskim w 2025 roku: 7,7%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 14,2% do 7,7%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 10 874 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 242,9%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 2,8 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 2,0 do 2,8.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 847 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
10 874 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
83,7%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
7,7%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
4,4%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
4 331osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
2 151osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
2 180osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
575osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
670osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
952osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 268osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
866osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−3 osoby
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−0,7
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−1,8
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
1,2
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
59
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
62
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
27,7
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
2,8
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
4 199
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
3 333
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Cena transakcyjna| Data | Nieruchomość | Cena | Cena za metr kwadratowy | Powierzchnia | Udział | Pokoje | Piętro |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 6 marca 2024 | Juliusza Słowackiego 5, Zaręba Lokal 2 | 59 300 zł | 2 081 zł/m² ? | 28,5 m² ? | 1/1 ? | 2 | 1 |
| 4 marca 2024 | 201, Siekierczyn Lokal 2 | 56 000 zł | 1 221 zł/m² ? | 45,9 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 20 maja 2021 | Prymasa Stefana Wyszyńskiego 1, Zaręba Lokal 2 | 258 000 zł | 3 862 zł/m² ? | 66,8 m² ? | 1/1 ? | 4 | 2 |
| 10 marca 2021 | Osiedlowa 4, Zaręba Lokal 1 | 265 000 zł | 6 092 zł/m² ? | 43,5 m² ? | 1/1 ? | 3 | 1 |
| 1 sierpnia 2018 | Juliusza Słowackiego 44, Zaręba Lokal 3 | 199 000 zł | 1 905 zł/m² ? | 104,5 m² ? | 1/1 ? | 5 | 2 |
| 7 września 2016 | Prymasa Stefana Wyszyńskiego 4, Zaręba Lokal 0 | 150 000 zł | 3 028 zł/m² ? | 49,5 m² ? | brak danych | 2 | brak danych |
| 15 lipca 2016 | Juliusza Słowackiego 5, Zaręba Lokal 0 | 42 500 zł | 1 261 zł/m² ? | 33,7 m² ? | brak danych | 2 | brak danych |
| 21 kwietnia 2016 | 194, Siekierczyn Lokal 0 | 50 000 zł | 1 279 zł/m² ? | 39,1 m² ? | brak danych | 3 | brak danych |
| 4 kwietnia 2016 | Osiedlowa 3, Zaręba Lokal 0 | 215 000 zł | 2 384 zł/m² ? | 90,2 m² ? | brak danych | 2 | brak danych |
| 25 sierpnia 2015 | 303, Siekierczyn Lokal 0 | 40 000 zł | 271 zł/m² ? | 147,4 m² ? | brak danych | 8 | brak danych |
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Zobacz pełną listę transakcji rodzaju „Mieszkania” w gminie Siekierczyn
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Siekierczyn?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Siekierczyn wynosi 1 290 zł/m² na podstawie 17 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Siekierczyn?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 49,5 m² kosztowało w tym okresie medianowo 59 300 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Siekierczyn rosną?
Według porównywalnych median ceny mieszkań w gminie Siekierczyn nie można wiarygodnie porównać rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 1 290 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to marzec 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 29 sierpnia 2026, a strona odświeża się po kolejnych importach.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: marzec 2026. Import: 29 sierpnia 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych GUS: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych