Przejdź do treści

Gmina · Ceny transakcyjne

Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Radwanice

Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.

Kod podziału terytorialnego

0216062

Poziom

gmina

Zobacz pełną listę
Okres
Szczegółowość

Za mała próba: w ostatnich 2 latach zapisano tylko 27 aktów notarialnych. Mediany z 5–29 aktów mają oznaczenie „Niska próba”.

Mediana ceny za metr kwadratowy ?

4 248zł/m²

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana ceny transakcyjnej ?

180 000zł

Cena transakcyjna Niska próba

Mediana powierzchni ?

54,0m²

Liczba transakcji ?

30

  • 11 maja 2024 – 11 maja 2026 · 30 aktów notarialnych
  • Ostatni miesiąc danych: maj 2026 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
  • Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości

Opis obszaru

Cena transakcyjna

Radwanice to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 89 transakcji.

Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.

Mieszkania: 30 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 4 248 zł/m², a mediana powierzchni 54,0 m².

Podsumowanie według rodzaju nieruchomości
Rodzaj Liczba transakcji Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Mediana powierzchni
Mieszkania Niska próba 30 4 248 zł/m² 180 000 zł 54,0 m²

Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?

Pokrycie pola liczby izb: 100,0%
Mediany cen transakcyjnych mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym
Liczba izb Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Mediana ceny Wiarygodność próby ?
2 izby 6 2 968 zł/m² 146 500 zł Niska próba
3 izby 16 4 879 zł/m² 289 000 zł Niska próba
4 izby 5 3 510 zł/m² 235 170 zł Niska próba

Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?

Pokrycie pola rodzaju rynku: 100,0%
Ceny transakcyjne na rynku wtórnym
Rodzaj rynku Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Wiarygodność próby
Rynek wtórny 27 4 248 zł/m² Niska próba

Historia cen mieszkań rok po roku na rynku wtórnym ?

Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań
Roczna mediana ceny transakcyjnej mieszkań na rynku wtórnym
Rok Liczba aktów notarialnych Mediana ceny za metr kwadratowy Zmiana rok do roku Wiarygodność próby
2026 8 5 071 zł/m² +40,0% Niska próba
2025 16 3 623 zł/m² −19,9% Niska próba
2024 12 4 523 zł/m² +5,8% Niska próba
2022 6 2 134 zł/m² +6,9% Niska próba
2021 9 1 997 zł/m² +7,3% Niska próba

Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?

Ten obszar na tle:

    Odcinek przerywany oznacza okres z niepełnymi danymi. Przerwa w linii to okres z mniej niż 5 aktami notarialnymi (za mała próba), a pusty punkt to mediana z 5–29 aktów (niska próba).

    Wolumen i struktura transakcji ?

    Miesięcznie, wybrany rodzaj

    Jaśniejszy słupek oznacza okres z niepełnymi danymi.

    Rozkład cen transakcji ?

    Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres

    Cena transakcyjna

    Kontekst okolicy

    dane: gmina Radwanice; część danych: powiat polkowicki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego

    Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.

    Dostępność mieszkań ?

    1,9rocznego dochodu netto

    Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.

    Mediana ceny mieszkania
    146 500 zł
    Mediana ceny za metr kwadratowy
    2 865 zł/m²
    Mediana powierzchni mieszkania
    53,6 m²
    Szacowany roczny dochód netto ?
    76 724 zł
    Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
    8 895 zł miesięcznie
    Obszar wynagrodzenia
    powiat polkowicki
    Liczba mieszkań w próbie
    89

    Tempo zmian okolicy ?

    rosnąca

    Zmiana liczby mieszkańców
    +11,0%
    Saldo migracji w 2025 roku
    +61 osób

    Co mówią dane o okolicy

    Większość wskaźników wypada tu korzystnie. Wszystkie opisują całą gminę lub powiat, więc konkretny adres, budynek i sąsiedztwo trzeba sprawdzić osobno.

    Pieniądze

    • Zarobki są nieco niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie polkowickim w 2025 roku: 8 895 zł miesięcznie. To 94,9% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 100,8%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
    • Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 146 500 zł — z 80 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,9 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.

    Życie na co dzień

    • Przybywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Radwanice mieszkało 5 208 osób. Od 2015 roku liczba mieszkańców wzrosła o 11%. W 2025 roku wprowadziło się tu o 61 osób więcej, niż się wyprowadziło.Rosnąca liczba mieszkańców podtrzymuje popyt na najem i na odsprzedaż.
    • Dzieci i seniorów jest tu podobnie.Dzieci do 14 lat: 17,5% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 17,6%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 64,9%. Stan na koniec 2025 roku
    • Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie polkowickim 26,0 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 2 800 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.

    Rozwój okolicy

    • Bezrobocie jest niskie.Bezrobocie w powiecie polkowickim w 2025 roku: 4,5%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 6,3% do 4,5%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
    • Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 13 852 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 174,5%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
    • Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 9,8 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 4,7 do 9,8.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.

    Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.

    Finanse i praca

    Przeciętne wynagrodzenie brutto ?

    8 895 złmiesięcznie

    +100,8%

    Dane za 2025 rok

    Dochody gminy na mieszkańca ?

    13 852 złrocznie

    +174,5%

    Dane za 2025 rok

    Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?

    94,9%

    −11,8

    Dane za 2025 rok

    Stopa bezrobocia ?

    4,5%

    −1,8

    Dane za 2025 rok

    Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?

    3,5%

    −2,2

    Dane za 2025 rok

    Ludność i wiek

    Ludność ?

    5 208osób

    +11,0%

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Mężczyźni ?

    2 574osoby

    +9,3%49,4% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Kobiety ?

    2 634osoby

    +12,9%50,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 0–14 lat ?

    909osób

    +14,1%17,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 15–29 lat ?

    897osób

    −3,9%17,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 30–44 lata ?

    1 172osoby

    +1,7%22,5% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 45–64 lata ?

    1 312osób

    +1,9%25,2% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Wiek 65 lat i więcej ?

    918osób

    +76,5%17,6% mieszkańców

    Stan na 31 grudnia 2025 roku

    Migracje

    Saldo migracji ogółem ?

    +61 osób

    Dane za 2025 rok

    Saldo na 1000 mieszkańców ?

    11,8

    Dane za 2025 rok

    Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?

    11,4

    +10,5

    Dane za 2025 rok

    Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?

    0,4

    Dane za 2025 rok

    Zameldowania ?

    142

    Dane za 2025 rok

    Wymeldowania ?

    81

    Dane za 2025 rok

    Bezpieczeństwo i rozwój

    Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?

    26,0

    Dane za 2025 rok

    Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?

    9,8

    +5,1

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?

    5 163

    +11,2%

    Dane za 2025 rok

    Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?

    4 395

    +26,2%

    Dane za 2025 rok

    Najnowsze transakcje: Mieszkania

    Cena transakcyjna
    1. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 11 maja 2026, 53,56 m²

      Forsycjowa 3B, Radwanice

      319 000 złCena za metr kwadratowy: 5 956 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 53,56 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
      • udziały wymagają uwagi
    2. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 maja 2026, 59,95 m²

      Forsycjowa 4D, Radwanice

      309 000 złCena za metr kwadratowy: 5 154 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 59,95 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
      • udziały wymagają uwagi
    3. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 8 maja 2026, 52,47 m²

      14, Strogoborzyce

      111 000 złCena za metr kwadratowy: 2 115 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 52,47 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
      • udziały wymagają uwagi
    4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 kwietnia 2026, 53,56 m²

      Forsycjowa 3C, Radwanice

      379 000 złCena za metr kwadratowy: 7 076 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 53,56 m²
      • 3 izby
      • piętro 1
      • udziały wymagają uwagi
    5. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 kwietnia 2026, 59,95 m²

      Forsycjowa 2D, Radwanice

      309 000 złCena za metr kwadratowy: 5 154 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 59,95 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
      • udziały wymagają uwagi
    6. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 24 kwietnia 2026, 59,95 m²

      Forsycjowa 1A, Radwanice

      279 000 złCena za metr kwadratowy: 4 654 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 59,95 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
      • udziały wymagają uwagi
    7. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 2 kwietnia 2026, 42,5 m²

      Ogrodowa 2a, Radwanice

      128 780 złCena za metr kwadratowy: 3 030 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 42,5 m²
      • 3 izby
    8. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 17 marca 2026, 59,95 m²

      Forsycjowa 6D, Radwanice

      299 000 złCena za metr kwadratowy: 4 987 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 59,95 m²
      • 3 izby
      • piętro 2
      • udziały wymagają uwagi
    9. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 grudnia 2025, 29,87 m²

      1, Kłębanowice

      90 000 złCena za metr kwadratowy: 3 013 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 29,87 m²
      • 2 izby
    10. Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 3 grudnia 2025, 99,7 m²

      Przemysłowa 50A, Radwanice

      135 000 złCena za metr kwadratowy: 1 354 zł/m²

      • powierzchnia użytkowa 99,7 m²
      • 4 izby
      • piętro 1

    Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.

    Najczęstsze pytania o ceny mieszkań

    Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Radwanice?

    Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Radwanice wynosi 4 248 zł/m² na podstawie 30 aktów notarialnych z ostatnich 24 miesięcy.

    Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Radwanice?

    Mieszkanie o medianowej powierzchni 54,0 m² kosztowało w tym okresie medianowo 180 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.

    Czy ceny mieszkań w gminie Radwanice rosną?

    Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Radwanice rok do roku.

    Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?

    Cena transakcyjna 4 248 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.

    Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?

    Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to maj 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 3 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.

    Źródło cen
    Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
    Aktualność
    Ostatni miesiąc danych: maj 2026. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
    Kontekst okolicy
    Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
    Licencja
    Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych