Gmina · Ceny transakcyjne
Ceny mieszkań na rynku wtórnym w gminie Łasin
Podsumowanie transakcji w tym obszarze, z medianą ceny za metr kwadratowy i porównaniem z jednostkami nadrzędnymi.
Mediana ceny za metr kwadratowy ?
4 190zł/m²
Mediana ceny transakcyjnej ?
167 000zł
Mediana powierzchni ?
44,1m²
Liczba transakcji ?
30
- 12 maja 2025 – 12 maja 2026 · 30 aktów notarialnych
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026 · zmiana danych 3 listopada 2026 ?
- Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości
Opis obszaru
Cena transakcyjnaŁasin to gmina. W tym obszarze w Rejestrze Cen Nieruchomości ujęto w statystykach 201 transakcji.
Na stronie zastosowano filtr: rynek wtórny. Wszystkie kafle, wykresy i transakcje dotyczą wyłącznie tego rodzaju rynku.
Mieszkania: 30 transakcji. Mediana ceny za metr kwadratowy wynosi 4 190 zł/m², a mediana powierzchni 44,1 m².
| Rodzaj | Liczba transakcji | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Mediana powierzchni |
|---|---|---|---|---|
| Mieszkania Niska próba | 30 | 4 190 zł/m² | 167 000 zł | 44,1 m² |
Ceny mieszkań według liczby izb na rynku wtórnym ?
| Liczba izb | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Mediana ceny | Wiarygodność próby ? |
|---|---|---|---|---|
| 1 izba | 1 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 2 izby | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 3 izby | 10 | 3 360 zł/m² | 154 500 zł | Niska próba |
| 4 izby | 5 | 5 255 zł/m² | 320 000 zł | Niska próba |
| 5 izb | 2 | brak danych | brak danych | za mała próba |
| 6 izb | 9 | 4 424 zł/m² | 170 000 zł | Niska próba |
Ceny mieszkań na rynku wtórnym ?
| Rodzaj rynku | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|
| Rynek wtórny | 30 | 4 190 zł/m² | Wiarygodna |
Ceny mieszkań w częściach obszaru na rynku wtórnym ?
| Część obszaru | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy |
|---|---|---|
| Łasin - miasto | 24 | 4 517 zł/m² |
| Łasin - obszar wiejski | 20 | 3 653 zł/m² |
Historia cen mieszkań rok po roku na rynku wtórnym ?
| Rok | Liczba aktów notarialnych | Mediana ceny za metr kwadratowy | Zmiana rok do roku | Wiarygodność próby |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 11 | 4 611 zł/m² | +10,0% | Niska próba |
| 2025 | 24 | 4 190 zł/m² | +28,1% | Niska próba |
| 2024 | 13 | 3 270 zł/m² | +39,2% | Niska próba |
| 2023 | 16 | 2 349 zł/m² | −13,9% | Niska próba |
| 2022 | 17 | 2 727 zł/m² | −12,8% | Niska próba |
| 2021 | 18 | 3 127 zł/m² | +47,6% | Niska próba |
| 2020 | 17 | 2 119 zł/m² | +43,9% | Niska próba |
| 2019 | 18 | 1 473 zł/m² | −13,1% | Niska próba |
| 2018 | 18 | 1 695 zł/m² | +1,9% | Niska próba |
| 2017 | 28 | 1 664 zł/m² | −22,1% | Niska próba |
| 2016 | 13 | 2 137 zł/m² | brak danych | Niska próba |
Trend mediany ceny za metr kwadratowy ?
Ten obszar na tle:
Wolumen i struktura transakcji ?
Miesięcznie, wybrany rodzaj
Rozkład cen transakcji ?
Liczba transakcji według ceny całkowitej, wybrany rodzaj i okres
Kontekst okolicy
dane: gmina Łasin; część danych: powiat grudziądzki Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego
Dane Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego opisują całą gminę lub cały powiat, czyli szersze otoczenie tego miejsca. Zmiany liczymy względem okresu wybranego u góry strony: wartości w procentach i na 1000 mieszkańców porównujemy jako różnicę, pozostałe procentowo. Gdy brakuje historii, bierzemy najbliższy dostępny rok z tego okresu.
Dostępność mieszkań ?
1,5rocznego dochodu netto
Mediana ceny mieszkania podzielona przez szacowany roczny dochód netto przy przeciętnym wynagrodzeniu.
- Mediana ceny mieszkania
- 100 000 zł Niska próba
- Mediana ceny za metr kwadratowy
- 2 303 zł/m² Niska próba
- Mediana powierzchni mieszkania
- 48,2 m² Niska próba
- Szacowany roczny dochód netto ?
- 67 412 zł
- Wynagrodzenie brutto według Głównego Urzędu Statystycznego
- 7 757 zł miesięcznie
- Obszar wynagrodzenia
- powiat grudziądzki
- Liczba mieszkań w próbie
- 201
Tempo zmian okolicy ?
malejąca
- Zmiana liczby mieszkańców
- −12,6%
- Saldo migracji w 2025 roku
- −76 osób
Co mówią dane o okolicy
Część wskaźników wypada korzystnie, część słabo. Poniżej liczby i to, co z każdej z nich wynika dla kupującego.
Pieniądze
- Zarobki są wyraźnie niższe niż średnia krajowa.Przeciętne wynagrodzenie brutto w powiecie grudziądzkim w 2025 roku: 7 757 zł miesięcznie. To 82,8% średniej krajowej. Od 2015 roku wynagrodzenie wzrosło o 127,9%.To kwota dla całego powiatu: opisuje lokalny rynek pracy, a dochód konkretnej osoby może być inny.
- Mieszkanie jest tanie względem lokalnych zarobków.Mediana ceny mieszkania: 100 000 zł — z 193 transakcji zapisanych w aktach notarialnych. To 1,5 rocznego dochodu netto przy przeciętnym wynagrodzeniu w tej okolicy.Zostaje większy margines na remont i wykończenie niż w droższych okolicach.
Życie na co dzień
- Ubywa mieszkańców.Pod koniec 2025 roku w gminie Łasin mieszkały 7 104 osoby. Od 2015 roku liczba mieszkańców spadła o 12,6%. W 2025 roku wyprowadziło się stąd o 76 osób więcej, niż się wprowadziło.Kurcząca się liczba mieszkańców z czasem osłabia popyt na najem i na odsprzedaż.
- Seniorów jest tu wyraźnie więcej niż dzieci.Dzieci do 14 lat: 14,8% mieszkańców. Osoby w wieku 65 lat i więcej: 20,1%. Pozostali, czyli osoby w wieku od 15 do 64 lat: 65,1%. Stan na koniec 2025 rokuJeśli kupujesz na lata, sprawdź windę w budynku i odległość do przychodni.
- Przestępczość w okolicy.W 2025 roku policja odnotowała w powiecie grudziądzkim 7,7 przestępstwa na 1000 mieszkańców. W przeliczeniu na wszystkich mieszkańców to około 386 przestępstw rocznie (przeliczenie metroskop.pl na danych Głównego Urzędu Statystycznego).To liczba dla całego obszaru — o konkretnej ulicy nie mówi nic.
Rozwój okolicy
- Bezrobocie jest przeciętne.Bezrobocie w powiecie grudziądzkim w 2025 roku: 11,1%. Od 2015 roku stopa bezrobocia spadła z 16,5% do 11,1%.Wskaźnik obejmuje cały ten obszar, więc opisuje lokalny rynek pracy jako całość; szanse konkretnej osoby zależą od jej zawodu i doświadczenia.
- Gmina ma coraz więcej pieniędzy na mieszkańca.Dochody budżetu gminy w 2025 roku: 9 166 zł na mieszkańca. Od 2015 roku dochody wzrosły o 138,1%.To wszystkie dochody gminy. Plany inwestycji dla konkretnej ulicy znajdziesz w budżecie gminy i w wieloletniej prognozie finansowej.
- Buduje się tu coraz więcej.W 2025 roku oddano tu do użytku 4,2 mieszkania na 1000 mieszkańców. Od 2015 roku wskaźnik wzrósł z 0,7 do 4,2.Nowe budynki zwykle przyciągają sklepy i usługi, ale oznaczają też place budowy na kilka lat.
Wszystkie liczby pochodzą z Banku Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz z aktów notarialnych i opisują całą gminę lub powiat. Nie mówią nic o stanie konkretnego mieszkania, o planie miejscowym ani o samej działce.
Finanse i praca
Przeciętne wynagrodzenie brutto ?
7 757 złmiesięcznie
Dane za 2025 rok
Dochody gminy na mieszkańca ?
9 166 złrocznie
Dane za 2025 rok
Wynagrodzenie względem średniej krajowej ?
82,8%
Dane za 2025 rok
Stopa bezrobocia ?
11,1%
Dane za 2025 rok
Bezrobotni w wieku produkcyjnym ?
7,8%
Dane za 2025 rok
Ludność i wiek
Ludność ?
7 104osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Mężczyźni ?
3 541osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Kobiety ?
3 563osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 0–14 lat ?
1 051osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 15–29 lat ?
1 264osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 30–44 lata ?
1 394osoby
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 45–64 lata ?
1 965osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Wiek 65 lat i więcej ?
1 430osób
Stan na 31 grudnia 2025 roku
Migracje
Saldo migracji ogółem ?
−76 osób
Dane za 2025 rok
Saldo na 1000 mieszkańców ?
−10,6
Dane za 2025 rok
Migracje wewnętrzne na 1000 mieszkańców ?
−10,1
Dane za 2025 rok
Migracje zagraniczne na 1000 mieszkańców ?
−0,6
Dane za 2025 rok
Zameldowania ?
58
Dane za 2025 rok
Wymeldowania ?
134
Dane za 2025 rok
Bezpieczeństwo i rozwój
Przestępstwa na 1000 mieszkańców ?
7,7
Dane za 2025 rok
Nowe mieszkania na 1000 mieszkańców ?
4,2
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do wodociągu ?
6 273
Dane za 2025 rok
Mieszkańcy z dostępem do kanalizacji ?
3 331
Dane za 2025 rok
Najnowsze transakcje: Mieszkania
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 12 maja 2026, 65,94 m²
Odrodzenia Polski 8B, Łasin
159 000 złCena za metr kwadratowy: 2 411 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 65,94 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 28 kwietnia 2026, 24,3 m²
Tysiąclecia 2b, Łasin
127 700 złCena za metr kwadratowy: 5 255 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 24,3 m²
- 4 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 16 kwietnia 2026, 66,6 m²
Tysiąclecia 2a, Łasin
320 000 złCena za metr kwadratowy: 4 805 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 66,6 m²
- 4 izby
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 15 kwietnia 2026, 48,26 m²
Dworcowa 36, Łasin-Wybudowanie
425 000 złCena za metr kwadratowy: 8 806 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 48,26 m²
- 4 izby
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 marca 2026, 44,07 m²
Tysiąclecia 2a, Łasin
215 000 złCena za metr kwadratowy: 4 879 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 44,07 m²
- 3 izby
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 27 lutego 2026, 24,91 m²
Tysiąclecia 1B, Łasin
82 000 złCena za metr kwadratowy: 3 292 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 24,91 m²
- 4 izby
- piętro 3
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 13 lutego 2026, 33,85 m²
36, Plesewo
20 200 złCena za metr kwadratowy: 597 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 33,85 m²
- piętro 1
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 4 lutego 2026, 37,83 m²
19, Wydrzno
30 000 złCena za metr kwadratowy: 793 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 37,83 m²
- 1 izba
- piętro 2
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 26 stycznia 2026, 36,87 m²
Tysiąclecia 8, Łasin
170 000 złCena za metr kwadratowy: 4 611 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 36,87 m²
- 6 izb
- piętro 5
Sprzedaż lokalu mieszkalnego, 23 stycznia 2026, 63,28 m²
Kościuszki 7a, Łasin
260 000 złCena za metr kwadratowy: 4 109 zł/m²
- powierzchnia użytkowa 63,28 m²
- 3 izby
Najnowsze akty notarialne rodzaju „Mieszkania” z Rejestru Cen Nieruchomości. Link do pełnej listy jest poniżej.
Brak transakcji wybranego rodzaju w wybranym okresie. Wybierz dłuższy okres w pasku u góry strony.
Najczęstsze pytania o ceny mieszkań
Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w gminie Łasin?
Mediana ceny transakcyjnej mieszkania w gminie Łasin wynosi 4 190 zł/m² na podstawie 30 aktów notarialnych z ostatnich 12 miesięcy.
Ile kosztuje typowe mieszkanie w gminie Łasin?
Mieszkanie o medianowej powierzchni 44,1 m² kosztowało w tym okresie medianowo 167 000 zł; to cena transakcyjna zapisana w akcie notarialnym.
Czy ceny mieszkań w gminie Łasin rosną?
Przy dostępnej próbie nie można wiarygodnie porównać cen mieszkań w gminie Łasin rok do roku.
Czym ceny transakcyjne różnią się od cen ofertowych?
Cena transakcyjna 4 190 zł/m² pochodzi z podpisanych aktów notarialnych, natomiast cena ofertowa jest oczekiwaniem sprzedającego i może nie być ceną ostatecznie zapłaconą.
Skąd pochodzą dane i jak często są aktualizowane?
Dane pochodzą z Rejestru Cen Nieruchomości; ostatni miesiąc danych to maj 2026, dane transakcji z powiatu ostatnio zmieniły się 3 listopada 2026 (import z rejestru albo przeliczenie powierzchni i cen), a strona odświeża się po każdej takiej zmianie.
- Źródło cen
- Rejestr Cen Nieruchomości: akty notarialne zgłoszone przez starostwa. Wykorzystano materiały państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
- Aktualność
- Ostatni miesiąc danych: maj 2026. Zmiana danych: 3 listopada 2026. Aktualność danych
- Kontekst okolicy
- Bank Danych Lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego: dane dla całej gminy lub całego powiatu.
- Licencja
- Statystyki metroskop.pl na licencji CC BY 4.0. Licencja danych